Sobestacnost

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2011, 7:36

Josef píše:Kdyby ti ekoteroristé alespoň věděli co chtějí a netočili se jako korouhvičky. Já mám dojem, že některým jde jen o to, aby byli "vidět". Jen by mne zajímalo, kdo tu bandu sponzoruje a platí. Zavedou ptačí zónu, nesmíš kácet stromy, ale les neodkoupí. Takže ti je na dvě věci a ještě z toho platíš daně. Pravomoci obrovské, zodpovědnost žádná. Mně už to případá, že jsou mocnější jak StB za totáče.
Když pominu případy "eko" organizací vybírajících výpalné za to, že nebudou podávat námitky proti různým stavbám tak jim jde jedině o moc, jako v Orwelovi. Mám někde video ekologa koktajícího hrůzou (snad to najdu) na jakési konferenci, kde nečekaně vystoupil nějaký fyzik a oznámil Fleischmannův a Ponsův objev studené fúze (mylný, jak se později bohužel ukázalo). Ekolog nebyl schopen pořádného slova a jen opakoval "a jak teď lidi donutíme, aby šetřili a žili skromně, když budou mít energie kolik chtějí?".
Aleš Procháska
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 4. 2011, 7:51

Když v Krkonoších usychaly stromy, láli průmyslu. Když se dějě to samé na Šumavě, musí se to nechat tak. Zkrátka mají rádi kůrovce, jako Kocáb cikány, vlastně Romy - to je teď moderní. Obojí je cizopasník.
Uživatelský avatar
garulus
Příspěvky: 462
Registrován: 21. 8. 2009, 1:10
Bydliště: United Kingdom(England)
Kontaktovat uživatele:

3. 4. 2011, 8:52

Prosím. Toto vlákno ma zaujíma. Skúste k veci a hlavne prakticky. Ale inak mate zaujímave postrehy.

Vďaka Garulus
Uživatelský avatar
lamoz
Sponzor fora
Příspěvky: 369
Registrován: 31. 1. 2008, 1:26
Bydliště: Praha

4. 4. 2011, 7:49

Radek-B píše:Baterie, inteligentni rizeni a menice je podle mne dalsi zcela zbytecne a nesmyslne snizovani ucinnosti celeho systemu a o neekonomicnosti ani nemluvim.
ale pokud nemas napojeni na elektrinu, tak jak z tech panelu dostanes 220v bez menice a baterie ?
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2011, 8:14

Samozrejmne ze u pristroju kde je 220 nutnosti by musel byt menic, ale stejne bych se max. pristroju snazil provozovat na nizke DC bez menicu (a bez vstupnich transformaci). I svetla by tak sla. Myslim ze by se tim opravdu zvysila ucinnost te sestavy. Zase vsak trosku vznika problem ze ztratami na delsim vedeni.

A take jsem rikal ze bych tim pouze topil a ohrival vodu, nic jineho.

RADEK
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2011, 8:52

Topit elektrickým panelem do vody je nesmysl. Solární teplovodní panel má účinnost tuším někde kolem70%, elektro-panel kolem15%.
Dalším problémem je užití samotného panelu bez akumulátoru. Chová se totiž spíš jako proudový zdroj a napětí se na něm mění podle zátěže a množství dopadajícího světla.
Uživatelský avatar
Radek-B
Příspěvky: 2144
Registrován: 13. 9. 2006, 11:09
Bydliště: V:Karlovice
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2011, 1:30

jova píše:Topit elektrickým panelem do vody je nesmysl. Solární teplovodní panel má účinnost tuším někde kolem70%, elektro-panel kolem15%.
Dalším problémem je užití samotného panelu bez akumulátoru. Chová se totiž spíš jako proudový zdroj a napětí se na něm mění podle zátěže a množství dopadajícího světla.
Pravda pravda, ucinnost fotovoltaiky je mizerna , u toho teplovodniho panelu se mi osobne nelibi ze tam jsou kapaliny, to se pak clovek o to musi starat.

R
modernizace/repase CNC strojů a zařízení
automatizace/konstrukce
Mad_BOXs
Příspěvky: 1416
Registrován: 14. 1. 2008, 4:30
Bydliště: Dvůr Kálové n.Labem

4. 4. 2011, 1:43

Válí se mi tu jedna sat. parabola o průměru 900mm. Viděl jsem něke, že dotyčný ji vylepil střípky zrcadel a v ohnisku umístil výměník na ohřev TUV. Silně mě to láká se do toho pustit. Natáčení za sluncem obstarají dva motorky s převodovkama a snímací senzor. Uváděl, že se z toho dostane až 2.5kW. Umístit to urovní pod bojler a nechat to makat samotíží.
bednar.dk@seznam.cz
SolidWorks 2011
Zakázková výroba jednoúčelových strojů
konstrukce strojů, automatizace,
http://www.indops.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

4. 4. 2011, 1:59

Běžně se uvádí jako množství dopadajícího slunečího svitu hodnota při slunečném dni 1000W/m2.
Z toho vyplývá že z té 90cm paraboly 2,5kW nedostaneš ani kdyby jsi se rozkrájel :)
Naposledy upravil(a) jova dne 4. 4. 2011, 3:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 4. 2011, 2:35

tohle se vrámci pomoci v chudých afrických zemích dodávalo jako vařiče a trouby na sluneční pohon , a dokonce dawinchi to měl v nákresech jako spalovnu pro kremace.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2011, 8:47

take muj prispevek do sobestacnosti
tento vykend prestehovany na sokl.
motor Skoda 15 koniku, generator 10KVA
Přílohy
photo 012.jpg
photo 015.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2011, 8:53

a slavie
ale ta jeste neblafe
musim obrobit karburator
Přílohy
photo 005.jpg
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
magi
Sponzor fora
Příspěvky: 2653
Registrován: 16. 10. 2006, 12:40
Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

25. 4. 2011, 11:27

No to je krásné soustrojí. Jen jsem uslintnul. O chlup větší generátor bych potřeboval k té velké Slavii. Neví někdo o synchronním generátoru z PAD PV3S? Byl tam poháněn od kardanu pomocného náhonu. Měly to jen některé.
Dle úpravy hnojiště poznáme hospodáře, dle výsledu voleb jakýchkoliv duševní úroveň voličů.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

16. 8. 2011, 6:49

Zdravím tak jsem těsně před koncem dodělání mého experimentálního tepelného čerpadla a narazil jsem na problém s chladivem .
Nevíte někdo kde sehnat chladivo R407C , všude kde jsem poptával tak pouze na živnostnák a to přímo chladařskej a nebo v láhvích někde 30kg a to nepotřebuju , potřeboval bych tak 3-5Kg nejlíp v nevratný láhvi. nevím proč stím dělaj takový caviky když to je ekologické chladivo jak všude píšou.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 8. 2011, 6:53

nech si prijet servisaka na klimatizace on ti to tam napusti
jeste predtim to vyvakuuje a bude to stat par stovek
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“