Sobestacnost

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
Odpovědět
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 7:12

Jen prosim Admina, neda se dostat na prispevek do vlakna Sobestacnost. Dik. M.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 7:17

opraveno
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 7:20

Odpovidam si sam, jen jsem si posteskl a je to tu. Chtel bych tu pokecat (casem) se sikovnymi kolegy, o moznostech zbaveni se zavislosti na
(vydirani) nas, obycejnych. Vzhuru k SOBESTACNOSTI.
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 7:24

Vim, ze to s tematem CNC nesouvisi, ale dotyka se to svym zpusobem kazdeho z nas. Dneska ze mne nic nevypadne, ale budu se tesit :D , na prima pokec.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

24. 3. 2011, 8:06

Už několik let (vlastně ještě za bolšáně) sbírám informace o tepelných čerpadlech. Je tu někdo, co se zabývá jejich amatérskou konstrukcí. U mne připadá v úvahu jen odběr ze vzduchu.
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:25

Tak dekuju, prvni lapeny. samo, samo, to vsechno tu probereme, kde koupit, tepelne bilance- vzduch/vzduch..atd.
Klidne tu spolu vymyslime raketu s lidma na mars, proc bychom nezvlladli, jak z ty "zemicky" dostat stavu..
Budu se moc tesit na "oplodnujici" nazory :D .
A dik za 1ho zajemce.... M.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:27

Je to jedna z věcí, která mne dráždí a čas od času se mi vynoří. Taky proto jsem se snažil přemluvit magiho (marně) aby místo kogenerace, stavěl soustrojí motor na sádlo/kompresor. Někde mám knihu v němčině, pohledám a dám k dispozici sken.
Moje vize by byla (bio)diesel+kompresor(vzduch/voda)+zásobník nebo cng motor+kompresor(vzduch/voda)+zásobník. Ale ani náhodou to nechci stavět z nových komponent. Nemám potuchy, kde hledat správně velký motor atd...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

24. 3. 2011, 8:39

Mirek-Gravos píše: Klidne tu spolu vymyslime raketu s lidma na mars, proc bychom nezvlladli, jak z ty "zemicky" dostat stavu..
Tak na ten Mars zapomeň, tam nic není, protože Chavez či jak se to píše, prohlásil, že život na Marsu zanikl kvůli kapitalismu. Tož tak...
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:42

BenAshi, ja mam rad Moravu a prosim, neber to osobne. Na te fotce (nejak se tomu rika), jsi to ty?
Ja bych si fotku (nevim jak se to rika a dela), dal bych si fotku mechanika (ja) na ponorce , minuly zivoty a velky tuzby (hrdinstvi).
Tak takovyto magor je Mirek. Omlouvam se OT, pochopil jsem, ze to je debil mimo tema. tak to ja jsem :lol: .
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:50

Jo jo to jsem já, normálně nosím plnovous, ale tady je experiment :-) Obrázek
Avatar se tomu říká a změníš ho na své uživatelské kartě
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:52

To Josef (husleky).
Tak ja ve chvili tezky depky (byl to chlast-korka) napsal do Nasa, ze sem dobrej a ze jim tam tu raketu pripravim atd.
Samo, ze neletim, sem starej, ale ti magori v ty priprave dovedou tu masinu "zmasakrovat" a ze na to proste dohlidnu.
Ja doufal, ze sem to vystrelil do vesmiru "kdyz uz jsem byl". A vono prd. Okamzite napsali, ze maji enormni zajem o spolupraci
a at okamzite volam personalni oddeleni na domluveni, ze vsecno zaridi a maji zajem.
Proste chlapci: jsme tu nej, a treba kapnem i na tu rakovinu, kez by.... :D
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 8:55

Tak CISTA, dik a ptak je super...
Ja se k fotu doberu, sem starej, hnusnej, nas..nej...
PARADA.............Jak mu rikas? nebo nemaj dravci jmeno?
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 9:04

Nakonec, at to vsici vidi.. Prazak, snilek, samouk, fanda, vizionar, gymnazista, podprumerny obrabec, co se porad uci....
Ja to remeslo, klicky, pekny povrch tak moc miluju, ze to budu delat a zkouset dal. Cely CNC mi muze byt ukradeny, pravdu
ma suplera. Tak ty "veci" dodela Honzik (na frezku mi teda jeste neshej), FREZKA JE DRAVEC (J.Plachta-citace, radost..)
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 9:07

Ten byl jenom pujčenej od sokolníků z vojenskýho letiště Náměšť nad Oslavou. Kdybych ho (toho výra velkého) donesl domu, hádám že naši 1,8kg yorkšírku by měl ke svačince a k večeři kočku s kocourkem :lol:
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

24. 3. 2011, 9:18

Hele, asi by to patrilo spis do hospudky/prevazne nevazne.
Ten ptak je fantastickej, stejne jako vsechno zivy me dokonale unasi a prekvapuje.
Ten, kdo si mysli, ze tahle planeta je nase (lidi), nema pravdu. Jsme tu hoste a ja kazdy den vidim na pejscich, co mame..
Tak se potichoucku usilujme, dnes mi zena rekla, ze snad americky farmar zastrelil "guapareycu". Ja fakt nevim, Dlouho ji (ho) hledame..
Tak to hezky je, ze mam novyho pritele, a ze MVU (magi/vyzkum) pokracuje...
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“