zarucene

Alternativni zdroje energii, permakultura, ekologie atd..
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2012, 8:44

mirenc: ten trotl, co natáčel ono video tvrdí v podstatě dvě věci:
1) že z uhlíku vznikne železo (a to se snaží dokázat magnetem)
2) že vznikne nějaké měřitelné toplo "navíc"

Kdyby to nebyl takovej blbec tak by věděl, že oboje je nesmysl. Nebo to není blbec, ale je to sprostej podvodník a snaží se blbce dělat z ostatních.

1) žádné železo z uhlíku samozřejmě v mikrovlnce nevznikne. To co vkládá jako nemagnetický "uhlík" do mikrovlnky je totiž normální grafit. Grafit sice obsahuje spoustu uhlíku, ale obsahuje i dost značné množství SiO2, Al2O3 a také Fe2O3 :!: Těchto nečistot jsou v grafitu procenta až desítky procent. No a kdyby si ten trouba dal dohromady, že mikrovlnka mu zajistí dostatečnou teplotu za které zcela nutně musí uhlík vyredukovat z Fe2O3 kovové železo, tak by chápal, kde se tam to magnetické železo vzalo.

2) vzhledem k tomu, že mikrovlny ohřejí uhlík opravdu hodně a v mikrovlnce je přítomný vzduch (a díky tomu i kyslík), tak je pochopitelné, že část uhlíku bude hořet a uvolňovat nějaké to teplo ......... které by teoreticky mohl změřit, ale pochybuju, že by to ten trotl změřit dokázal.

Opravdu nemůžu přijít na žádný důvod, proč si člověk, kterému schází vzdělání základní školy hraje na vědce ........ tedy až na tu snahu vytahat z jiných důvěřivců (s podobně mizernou znalostí učiva základní školy) peníze.
Musím se tedy přiklonit k názoru, že jediná volná energie je lidská blbost ..........obávám se že ta je nekonečná, ale že nás nezahřaje, neposvítí nám a ani motory neroztočí :evil:
ledvinap
Příspěvky: 793
Registrován: 8. 11. 2009, 4:40
Bydliště: Plzen

29. 4. 2012, 8:56

mirenc píše:
QNX píše:A co má dokazovat ten pokus s mikrovlnkou? Já mám mikrovlnky doce rád, jídlo si v tom sice nedělám, ale už jsem v nich tavil sklo i kovy .........ale tohle je fakt naprostá blbost.
podla toho co tvrdi chlapik toto- citacia:3. 
Relativně nenákladné rozšíření shora uvedeného procesu nano-prachové fúze. Je tam pár nebezpečí (rozbití mikrovlnky), ale jinak je neškodná. Přebytečné teplo je měřitelné.
Myslim si ze ide o to prebytocne teplo, ktore tam vznikne ,ide o to kolko ho bude a pri akom prikone, pokusom sa to da priblizne zistit, prikon mikrovlnky je znamy a uz len ake nam vznikne teplo za casovu jednotku , ale ked mate nejake informacie ze je to totalna blbost, alebo to niekto vyskusal tak dajte vediet

Skratka dal som to sem preto, aby som sa o tom viac dozvedel
Zrovna tento pristup je ocividny nesmysl .. pokud by dochazelo k tansmutaci tak, jak ji demostruji (tuha a analyza slozeni), tak by vzniklo tolik energie, ze by to prinejmensim odparilo mikrovlnku ... a spis celou vystavu ...

Jinde je troblem trochu jinde - treba fusor - sice v nem jaderna fuze funguje, ale energeticka hustota je tak mala, ze neexistuje parkticke vyuziti (jako zdroj energire - jako zdroj neutronu prakticke vyuziti ma)
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2012, 9:15

A ještě se stačí podívat, kde v periodické tabulce leží uhlík a železo a kolik protonů obsahuje každý z nich. I z logiky věci by tito "vynálezci" už byli dávno milionáři a nežebrali o příspěvky, o což tu asi především jde.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

29. 4. 2012, 9:25

Jejich počínání není na nějaký finanční příspěvek ........ to je na baseballovou pálku, nebo na trestí oznámení.
613ziza
Příspěvky: 196
Registrován: 26. 1. 2010, 11:32
Bydliště: na okraji Moravského Krasu

29. 4. 2012, 10:34

QNX píše: .... to je na baseballovou pálku, nebo na trestí oznámení.
Já bych tedy až tak tvrdý nebyl. Je to přece kolega Obchodníka s deštěm a tak i jeho zboží má svoji ( a to velmi nemalou!) cenu. Ne menší, než je cena homeopatik, systémových enzymů a koenzymů, vitaminů a omegakyselin, biočesneku, ženšenu i rohu nosorožce. Samo, je to trik a pan Ph.D. to asi dobře ví.
Ale vždyť oni, všichni tihle "obchodníčci", vždyť oni ke svému materiálnímu i ezoterickému "goods" vždy přibalují gratis něco, co ani zlatem nevyvážíš - NADĚJI a RADOST ; že budeš zdravější, že budeš mít elektřinu levnější, že se na zimních pneumatikách v zimě nezabiješ. Vždyť i Tobě víra v soběstačnost dělá život o něco potěšitelnějším, snesitelnějším, radostnějším . Nebo ne? :wink:
Naposledy upravil(a) 613ziza dne 30. 4. 2012, 10:41, celkem upraveno 1 x.
Všechno, co může počkat do zítřka, klidně počká i do příštího týdne. ;-)
mirenc
Příspěvky: 239
Registrován: 29. 2. 2008, 5:47
Bydliště: Slovensko-Budmerice

30. 4. 2012, 6:02

to QNX
Vdaka za vysvetlenie
Jasi nepamatam co bolo vcera , nie to este ucivo zo zakladnej skoly
Bohuzial pan boh nam nenadelil vsetkym rovnako :( ,
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2012, 8:50

tak zkus vyfukovat cigaretovy dym do vody jestli nevznikne zlato
nebo rozbijet atom olova na kovadline

nebo ja nevim co odparovat benzin na slunci jestli nevznikne platina
nebo jakoukoli jinou blbost

jestlize clovek ma nejake alespon zakladni povedomi o dane veci tak se o to ani nebude pokouset protoze vi ze je to blbost
kdyz to pak prohlasi verejne aby zabranil sireni tohoto bludu tak je z nej hned kritik a negativista :D
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2012, 8:59

Já myslím, že to tak jednoduché není. Lidé, kteří se po takovýchto věcech pídí, ať už UFO nebo vesmírná energie nebo léčba mentálním působením na dálku, ve skutečnosti jen touží po silných pocitech a hledají si pro ně nějakou "personifikaci". Když jim to v potu tváře po úmorném dokazování vyvrátíš, tak místo aby byli rádi, že se ve svém poznání posunuli o kus dál, tak budou na tebe naštvaní, že jsi je připravil o jejich krásné pocity.
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

30. 4. 2012, 9:19

Bohužel tyto "vynálezy " slouží k tomu, aby se z lidí díky tomu tahaly peníze. Nikdy jsem nekritizoval elán ostatních nadšenců, kteří to například dělají jen pro dobrý pocit, jak napsal prochaska. Tady člověk nemusí být Einstein, stačí obyčejný selský rozum, aby si uvědomil, jaká je to kravina. Kdybych teoreticky uvažoval, že by mu ta fůze fungovala, tak by mu z té mikrovlnky a nejen z ní moc nezbylo. Stačí si uvědomit, kolik energie se uvolní při přeměně H na He. A teď si vem, kolik by to bylo při přeměně C na Fe.
QNX to tu popsal přesně. A až to budete někdo zkoušet, zkuste si vzít místo grafitu čistý uhlík a pak poreferujte, jak to fungovalo.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 5. 2012, 10:17

prochaska píše:.... Když jim to v potu tváře po úmorném dokazování vyvrátíš, tak místo aby byli rádi, že se ve svém poznání posunuli o kus dál, tak budou na tebe naštvaní, že jsi je připravil o jejich krásné pocity....
V lepším případě vyvrátíš.
V horším platí: ... nelze rozumem nikomu vyvrátit něco, k čemu nebyl rozumem přiveden...

Takže (už alespoň pro mne) platí, že pokud mi ten dotyčný nebo záležitost nestojí za to se namáhat (stojí v případech: je to příbuzný nebo kamarád/přítel, jde o velké peníze nebo to ohrožuje/omezuje mne, moje blízké nebo mé/naše peníz/zdraví atd...), pak se jenom bavím a sleduji s pobavením ...

Za těch 20 let se tady rozvinulo to, že takřka každý může mlít co chce (ovšem proč ne), ale společnost nemá vůbec vyvinuté instinkty, jak se těm blábolům bránit.
A navíc se dovedně rozšířila myšlenka či spíše povědomí, že cokoliv neoficiálního je vlastně "utiskované" (oficiální vědou, všelikými lobby nejrůznějšího ražení ...) a tudíž to musí být pravda, když je to v opozici vůči (doplňte si sami dle úvahy). Něco jako kritické myšlení je pomalu "sprostý pojem" :) .
Ale zase je víc zábavy :D .
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 5. 2012, 11:11

uz jsem se setkal s tim ze jsem po kritice cehosi byl nazvan komunistou kdyz tedy odmitam tu oficialni pravdu ktera je nam predkladana a jsme v ni utvrzovani medii takovy maly "cesky sen"
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 5. 2012, 11:32

robokop píše:uz jsem se setkal s tim ze jsem po kritice cehosi byl nazvan komunistou kdyz tedy odmitam tu oficialni pravdu ktera je nam predkladana a jsme v ni utvrzovani medii takovy maly "cesky sen"
Moje nektera zkusenost by rikala, ze ten, kdo te oznacil mohl byt velmi kovanym byvalym soudruhem, nebo jeste lepe z dobre postavene byvale rodiny, ktera to vzdy umela hrat na obe strany, resp. jeste lepe vzdy a rychleji nez ostatni na tu spravnou stranu.

Ty mechanismy vladnuti nebo lepe ovladani jsou uz davno znamy, ale jsou porad stejne - ovsem ti ovladani je ani netusi - coz je zaklad - kdyby ovce tusila, ze ji budou strihat, nesla by tak ochotne :-) s radostnym becenim.
Sledujte napr. Kikinu - jak vzdy oponenty nejdrive onalepkuje (naposledy "nelidi"), tim je "zdegraduje" pod uroven svou a svych souvercu a pak je jako povl uplne znici - pokud se tedy s nimi vubec bavi :D.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 5. 2012, 11:37

jojo ty mechanizmy jsou davno zname a dokonce se i vyucuji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

1. 5. 2012, 11:40

robokop píše:jojo ty mechanizmy jsou davno zname a dokonce se i vyucuji
Myslis bezne? Nebo spis jenom na takovych tech (internich) kursech, kde se uci teorie statnich prevratu apod :D ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 5. 2012, 11:50

uplne bezne ne ale jsou tu specialni skoly jen pro vyvolene pokud vim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Sobestacnost - alternativní životní styl“