Deska HY-TB4-HA Aluminum

Odpovědět
kurnik_baca
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 10. 2015, 1:12

4. 10. 2015, 2:57

Dobrý den,
měl bych pár dotazů na odborníky:

Mám tuto desku:
http://www.amazon.com/HY-TB4-HA-Aluminu ... B00ANHA2ZS" onclick="window.open(this.href);return false;

Soudruzi v číně tam sice dali několik návodů, ale všechny špatné nakonec jsem vygoogli tuto konfiguraci pro Mach3:
X Axis 3 4
Y axis 5 6
Z axis 7 8
Krokové motory mám NEMA 17. V testu mně chodí všechny osy jen jedním směrem ať dám + nebo - .
Když nahraju Gcod nějakého řezání tak osy Y a Z chodí oběma směry, ale osa X pořád jen jedním.

Mám špatně nakonfigurovaný Mach nebo je chyba na desce nebo...?

Děkuji za radu...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 10. 2015, 6:44

A co jako čekáš od nás?
Že máme taky začít googlit, abychom našli to samé co ty a mohli se na to podívat?
Nebylo by logické, že bys sem aspoň přilepil link, podle kterého jsi to konfiguroval? Případně ještě nějaký další popis? Na tom Amazonu je akorát vyfocena papírová krabice, to asi nikomu moc neřekne.

Pokud ti to ručně jezdí jenom jedním směrem ale z G-kódu jezdí 2 osy oběma směry, tak zřejmě bude nějaká závada mimo jiné i mezi židlí a klávesnicí.
kurnik_baca
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 10. 2015, 1:12

4. 10. 2015, 7:36

V příloze manuál k desce, takto ve skutečnosti vypadá pod tím hliníkovým krytem. A z touto konfigurací se to alespoň nějak pohybuje.
To co bylo přiloženo na CD nefungovalo vůbec.
Měl by to být nějaký klon TB-6600.
"Pokud ti to ručně jezdí jenom jedním směrem ale z G-kódu jezdí 2 osy oběma směry, tak zřejmě bude nějaká závada mimo jiné i mezi židlí a klávesnicí."
Toto jsem taky předpokládal, ale nějak už se ztracím kde přesně to hledat.
Děkuji za radu.
Přílohy
HY-TB4.pdf
(4.11 MiB) Staženo 1615 x
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 10. 2015, 9:33

Pokud chodí osa X jen jedním směrem, tak je evidentně problém s pinem X-DIR.
Takže se nabízí vzít miltimetr a písknout, kam ty dráty vedou. A jestli vůbec vedou, nebo jestli není někde nějaký zkrat.
Snadné je tady buď přehodit osy navzájem, nebo ještě spíš místo osy X využít osu A (4-osou mašinu asi nemáš).
Mezi LPT portem a driverem je jenom kus drátu, pak jeden oddělovací integráč a optron. To zas není tolik věcí, to se dá všechno překontrolovat za pár minut.

Můžeš to zkusit i bez připojeného PC, jenom drátem na vstupním 25-pin Canonu zkratuj piny 2 a 3 na GND (tj. na piny 18-25). Tím ti musí krokáč po každém šmrcnutí pinu 2 o GND udělat jeden mikrokrok. No a podle toho, jestli budeš mít pin 3 volný nebo uzemněný to musí jezdit na jednu nebo na druhou stranu.
Pokud to takhle bude fungovat (nejlépe i přes LPT kabel, abys tím prověřil i ten), tak máš problém buď v konfiguraci Macha, nebo je špatný LPT port na PC.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

5. 10. 2015, 5:26

nebudou to zas nejaky mizerny optocleny
nebo urovne signalu?

on ten mach generuje tusim v obou rezimech nepatrne odlisnej signal
nevim proc je to nelogicke ale uz jsem se s tim jednou setkal
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kurnik_baca
Příspěvky: 3
Registrován: 4. 10. 2015, 1:12

5. 10. 2015, 5:45

Takže děkuji moc za dobrou radu.....
vyzkoušel jsem to dle návodu a objevil nečekané...
Špatný LPT kabel......proto osy Y a Z občas jely i tam i zpátky a X jen jedním směrem, záleželo na tom jak byl kabel "ohlý" takový byl kontakt.
Vyštrachal jsem ve skříni nějaký starý snad ještě z jehličkové Epsonky a vida jezdí to tak jak má všemi směry ....

Děkuji moc za radu.
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“