tb 6560 nema23 1,8st.

Odpovědět
fire6
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 11. 2016, 3:10
Bydliště: Bohumín 735 51

4. 12. 2016, 4:29

Dobrý den taky bych potřeboval poradit je to sice už omiláno 100krát ale fakt jsem asi špatný matematik 200kroku na otačku 1/2mikrostep 1,5 mm stoupaní ale osa na jednu otačku na display machu ukazuje 2mm takže co mam špatně?nemělo by to být jen 1,5mm prosím nekamenujte mě začínam😐
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 12. 2016, 4:44

tak tam máš asi špatně zadaný parametry.. proč sem nehodíš třeba tvůj printscreen nastavení? nebo si o tom něco nepřečteš.. nebo se nedej bože nezamyslíš?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

4. 12. 2016, 4:56

Mach nic neměří, jen zobrazí číslo, vypočtené podle zadaných parametrů. Takže když tam zadáš blbé hodnoty, on ti zobrazí blbý výsledek.
A mimochodem jestli můžeš, tak si nastav vyšší mikrokrokování než 1/2, třeba 1/8.
fire6
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 11. 2016, 3:10
Bydliště: Bohumín 735 51

4. 12. 2016, 5:31

děkuji za rychlou odpověd to jsem měl na mysli jestli by bylo lepší to a nebo ono je mi jasne ze na stolu a v realu to stejně bude dělat nèco jineho,a mimo jine nechapu proč lidi kteři nemaji asi naladu tak hned musi odpovídat jako první to je nejaky narodni sport?a kdo si opravdu zkusil postavit vse jak se rika od prvniho šroubku tak asi pochopi .jak vše zkompletuji a trosicku odladim urcite se pochlubim jinak to mam jen na nejakou tu modelarinu takze preklizka apod.Delal jsem vse mozne ale krokove motory a mach3 jsou pro mne novinka ale nejak se stim poperu
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 12. 2016, 5:42

chytrému napověz, hloupého kopni..
psal sem hoď sem printscreen pak ti kdokoliv napíše máš blbě tohle a tohle.. místo toho stěžovacího postu bys to tady už měl.. nejdřív musíš chtít pomoct
ale to je to dnešní školství.. všechno maj všichni napsaný 100x a stejně se budou blbě ptát a ještě kopat kolem sebe za to že přece my můžeme zato že on to nepochopil..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
fire6
Příspěvky: 9
Registrován: 24. 11. 2016, 3:10
Bydliště: Bohumín 735 51

4. 12. 2016, 5:50

Rasi dekuji i tobe neber to osobne neznam te mozna ze si supr chlap ja mam radsi lidi kteri neremcaj ver mi ze i kdyz jsem si o tomhle precetl fakt hodne i presto jsou lidi kteri neumi vse a ja proste myslel(blahove) ze mi nekdo prozradi sve nouhau 😊ale nebudem zbytecne spamovat asi jsem potreboval nakopnout diky vyreseno
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

4. 12. 2016, 5:57

no vidíš to je to nejdůležitější..
takže klasika.. špatné nastavení?
ale já bych ti poradil.. jenže existuje několik parametrů, který se v tom machu nastavujou.. kdybys dal ten prinscreen obrazovky přímo sem bylo by hned jasné kde je chyba.. páčit z Tebe každej parametr nejde..
a teď jde o to co jsi udělal? změnil si mikrokrokování ze 2 na 8 a ono to najednou chodí? co kdyby to nechodilo byl by i Mex ten špatnej? třeba stačilo nastavit mikrokrokování 4 nebo 16.. nebo třeba 32.. není lepší radši se zamyslet a pochopit co ty parametry dělaj?
třeba si to dostudoval a nastavil správně co já vím.. prostě jsem tím chtěl jenom říct, že když chce někdo radu měl by podat co nejvíc informací a ne jenom ono to nejde... protože pak se zvrhne jen pro někoho nudná, pro někoho zábavná diskuze o ničem..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“