Driver HY-DIV268N-5A - Shorely diody

Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

22. 2. 2017, 8:12

Buď pro sichr objednat driver i motor. Nebo prohodit driver a buď se zjistí, že ten předchozí byl vadnej, nebo shoří taky a budu vědět, že je vadnej motor. Holt by se pak musely koupit drivery dva. V každém případě je to cena několika piv, to člověka asi nepoloží. Pak je tu ještě poslední varianta, koupit jeden slušnější, třeba 542 z CNC shopu, dát jí na nejnamáhanější osu a je taky vystaráno. Ale je fakt, že stojí 1500 korun, ale je to Leadshine.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

22. 2. 2017, 8:17

Zmereni stejnosmerneho odporu staci, fatalni problem bys tak poznal.
Pokud bys meril proud, tak bud osciloskopem na tech mericich odporech, ale oscilo asi nemas. Takze pak to chce zmerit proud na vstupu napajeni driveru (tj. mezi zdrojem a driverem).
Pozor! Merak tam vzdy zapojovat a odpojovat pri vypnutem napajeni, ne za chodu!
Protoze nevis, jaky proud tam ma tect, tak je treba to za stejnych podminek porovnat s jinym driverem.
Orientacne se da zmerit napeti na mericich odporech i multimetrem, ale opet jen porovnanim s jinym driverem, protoze tady neni ustalena hodnota a merak to muze zmerit ruzne.
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

22. 2. 2017, 11:12

lubbez: uz jsem objednal, 2 novy drivery az to prijde, vyzkousim a dam vedet .Jestli to byl vadny driver, at je tohle tema tak nejak uzavreny a kompletni.
Ted to vypada ze akorat se mnou stracite cas.

Jinak diky moc vsem za pomoc.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

22. 2. 2017, 11:24

lubbez píše:Buď pro sichr objednat driver i motor. Nebo prohodit driver a buď se zjistí, že ten předchozí byl vadnej, nebo shoří taky a budu vědět, že je vadnej motor. Holt by se pak musely koupit drivery dva. V každém případě je to cena několika piv, to člověka asi nepoloží. Pak je tu ještě poslední varianta, koupit jeden slušnější, třeba 542 z CNC shopu, dát jí na nejnamáhanější osu a je taky vystaráno. Ale je fakt, že stojí 1500 korun, ale je to Leadshine.
Vystaráno v jakém smyslu? M542 odejde klidně taky (pokud nebude něco kolem v pořádku) a ještě to bude víc bolet.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 2. 2017, 10:59

Ta 542 docela s přehledem zvládne zkrat na vinutí motou, né sice 10 minut ale minutu ano. A hlavně odchází tam pouze koncové fety v ceně 50 korun. Nemluvě o tom, že ti ho v záruce vymění kus za kus bez zkoušení, proč odešel. Před rokem jsem si koupil tři tyhle drivery bez krabičky abych viděl plošňák. Od jednoho výrobce - překupníka, na každém byl jinej integráč. Inzerovali origo Toshibu. Při testech se každej choval jinak. Všechny chodili, ale jeden s motorem syčel a ty zbylé ne. Při otáčení ten syčivej točil potišeji, než ty druhé dva. Ty jakoby neměli "v převodovce olej". Použitej zdroj 32V/20A a motor byl nějaký Sonceboz 1Nm. Protože stály pár kaček, tak jsem je i s dalšíma věcma věnoval radiotechnickému kroužku. A jenom si tím potvrdil, že sračky nemám kupovat. Věřím, že na hodně lowendové věci je to v pohodě, třeba takový malovátko na vajíčko je pro to ideální aplikace. :-) Kolikrát jsem tady na fóru četl, mě to ztrácí kroky a mě se to nevrací ..... CNC technika není zrovna levný koníček, ale mnohdy vyjdou drahé kvalitní věci levněji, než polovičaté řešení. I já se před pár lety vydal stejnou cestou a co mě to stálo? Po odeznění euforie kompletní repasi elektro, potom úprava mechaniky a jeden nový motor a po dalším roce konečně repase na stroj. Kvalitní vedení, kvalitní šrouby a fakt dobrá elektronika (motory s enkodérem a digitální drivery). Výsledkem je, že po dvou testech dynamiky (mám Gravosí GVE64), to je cca 20 minut lítání stoje po pracovní ploše a ve výsledku návrat X - půl stovky a Y - plus setina. Jedinej problém je, že budu muset u Gravosáků upgradovat z 50kHz na 125 kHz.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 2. 2017, 1:52

lubbez píše:Ta 542 docela s přehledem zvládne zkrat na vinutí motou, né sice 10 minut ale minutu ano. A hlavně odchází tam pouze koncové fety v ceně 50 korun. Nemluvě o tom, že ti ho v záruce vymění kus za kus bez zkoušení, proč odešel.
Z čeho vycházíš, to už ti jich prošlo rukama tolik?
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

24. 2. 2017, 4:45

11 kousků a 3 ty silnější 7.. na 8 A
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

24. 2. 2017, 4:57

A kolik z nich jsi zkratoval, opravoval, reklamoval? :)
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

27. 2. 2017, 7:25

Zdravim, mam jeste otazku, co me hloda hlavou a nikde jsem tu nenasel odpoved. Mam vreteno, Cinan GDZ-80-2.2B vodnik 2.2KW max.24tis. otacek.
Zatim jsem s nim jel do litiny tk frezou D10 plna drazka, po hloubce 1mm - potrebny vykon vretene cca 0,1 kw. S hloubkou drazky stoupaji naroky na vykon vretena, tak by me zajimalo, kolik muze mit w cca pri 3000 ot/min ?
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

27. 2. 2017, 8:10

pokud jej provozuješ v režimu U/f tak nebude mít ani 300w
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

28. 2. 2017, 7:39

Thomeeque píše:A kolik z nich jsi zkratoval, opravoval, reklamoval? :)
Abych byl upřímnej, zkratoval jsem jednu 542. Úplně v mých CNC začátcích, ale asi 20x než konečně shořela. Samozřejmě jsem jí opravil, pak jsem opravoval ještě jednu a nakonec jsem jsem koupil tři odpálené 7xx (nekup to po dvou stovkách) a tam jsem opravil jednu a ta mi běhá na X pohonu BF20 už víc jak rok a ty zbylé dvě zatím leží v šuplíku a čekají na svou příležitost a samozřejmě i opravu. Co se týká reklamace, když si něco zkurvím, tak si to buď opravím, nebo kupím nové, ale vím že spousta lidí to tak dělá a beru to tako možnou alternativu.
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

12. 4. 2017, 4:15

Ahoj, tak jsem si myslel ze tema shorelych diod uzavru s novym driverem co prisel a neni tomu tak. :(
Koupil jsem dva ty same drivery , jeden na osu X (shorelou)+ jeden na osu rotacni.
No a ten samy problem, (zatim nehori, jen odpor se pribarvil do zlatova a motor cca kolem 50°C po 10minutach bez pohybu ). Prohodil jsem motory, jestli to nebude motorem a neni,
Vsiml jsem si zajimave veci.
Kdyz jsem prohodil osu X s osou A tak tu universalku nejde skoro udrzet, nejspis tam tece to co nema, ale proud to asi nebude spis bych rekl ze nejake napeti, protoze proud jsem snizoval nebo zvysoval a beze zmeny pro jistotu na vsech osach abych si byl jistej. Dalsi vec co me napadla ze zoufalstvi, je prohodit drivery mezi sebou fyzicky, a svete div se, je to mistem. Kdyz jsem prohodil umisteni driveru osy x misto osy A tak tak osa A vykazovala stejne priznaky jako osa X. Ted by me zajimalo, jak to odstranit popripade co odstinit?
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 4. 2017, 5:12

Už jsem se skoro bál, že na rušení a stínění nedojde. ;-)
Když už se neví kudy kam, tak se vytáhne univerzální strašák rušení. Podobně jako v 17. století za všechno mohl ďábel, za totáče zase třídní nepřítel, dneska příživníci-živnostníci. ;-)

Zkus vytáhnout ten driver ven, připoj ho jenom na motor a napájení a testuj ho samostatně. A zamysli se, kde co s čím může být třeba zkratované, kde třeba nějaký šroubek nebo ostrá hrana může proříznout izolaci nebo se dotknout nějakého chladiče a podobně.
A rozchoď to spolehlivě, musí to naprosto přesvědčivě reagovat na nastavení proudového omezení, ten rozdíl v proudu bys měl být schopen změřit poklesem odběru ze zdroje a větším/menším oteplením motoru.
Pokud ti tohle nebude spolehlivě chodit samostatně s jedním motorem na stole, tak to vůbec do rozvaděče a mašiny nestrkej.
A pokud máš problém, že ti to chodí na nějaké pozici v rozvaděči jinak než na jiné, tak se samozřejmě zaměř na to, co je tam jinak. Přívody napájení? Nějaký potenciální zkrat na výstupu?
Až to rozjedeš s jednou osou na stole, tak podobně zkus na tom stole rozjet všechny. Jestli tady pojedou OK a v rozvaděči ne, tak hned máš vodítko.

Vypadá to jako hodně práce, ale v reálu se takhle systematicky pravděpodobně dobereš k funkčnímu stavu rychleji.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

12. 4. 2017, 5:51

Nemas blbe nastavene nieco v softe, v zaklanom stave musi byt optron v drivery hasnuty.
paklic
Příspěvky: 113
Registrován: 13. 3. 2015, 10:39

12. 4. 2017, 7:33

Jediny co je nastaveny jinak, je prohozeni rotace osy pro jistotu viz. obrazek.
Přílohy
Bez názvu.JPG
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“