Pomoc se zapojením

items
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 2. 2017, 9:27

11. 3. 2017, 6:50

Mex

Dakujem ti za vycerpavajucu odpoved konecne tomu chapem este raz Dik.
Ked este mozem poprosit jedna taka strasne blba otazka ked ze sa to vola USBCNC tak konkretne tato doska sa prepaja z PC pomocou USB prepokladam? :oops: ten druhy port ktory tam je prepokladam ze sluzi len k tomu ovladacu a jemu podobnim.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 3. 2017, 4:08

Ano, spojení s PC je jen pomocí USB. Ten vedlejší konektor je pro manuální ovládání.
Tady je to pěkně namalované: http://g03.a.alicdn.com/kf/UT88VGFXetdX ... gOFbX5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Abys chápal souvislosti: krokové motory se řídí pomocí pulzů, co pulz, to jeden mikrokrok. Ty pulzy musí chodit hodně rychle a s malým jitterem, proto jediné rozhraní na PC které je toho schopné je LPT. To platí v případě, že pulzy generuje přímo PC, což umí Mach3 nebo LinuxCNC.
Pokud chceš drivery připojit jiným rozhraním (třeba USB nebo Ethernet), tak pak už ty pulzy musí generovat nějaká další elektronika, protože po USB prostě není možné ty pulzy (kdyby je generovalo samo PC) dostatečně rychle a přesně přenést. Takže pak už musíš použít nějakou inteligentní desku s procesorem a nechat generování pulzů na ní. No a to je případ té tebou odkazované desky.

USBCNC vůbec neumí generovat pulzy na PC, takže k němu musí být vždy připojena inteligentní deska s procesorem.
Mach3 nebo LinuxCNC to umí, proto přes LPT umí pracovat s levnými oddělovacími deskami bez procesoru. Ale kromě toho mají i režim, že umí používat i inteligentní desky.
Bohužel ale každý systém používá jen své vlastní inteligentní desky, takže když jdeš cestou koupě inteligentní desky, tak tím sis rovnou natvrdo zvolil i systém, který budeš používat.
items
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 2. 2017, 9:27

11. 3. 2017, 6:04

JJ tu foto som videl niekolko krat ked som na nu natrafil na nete.
Ako vidim budem musiet zalozit vlastne vlakno kde budem pridavat postupne co a ako ked ze nechem kupovat veci dva krat, tim mam na mysli ze kupim modru dosku z ciny spolu z krokovymi motormi a potom tu dosku budem prerabat aby vobec isla a nakoniec zistim ze aj motory su slabe. To je to ze tych dosiek je viac a systemov deto ale urcite by som radsej isiel cestou LPT a mach3 a na to aj prisposobil system aj ked som tu nieco cital uz o tom z to stale treba vyladzovat atd. (ze to hapruje) ale to uz je debata na neskor. Nasiel som aj masso kde je vsetko v jendom ale ta cena :roll: a kto vie co som zbezne precital zahranicne fora hoci starsie prispevky a aj to cez translator tak nic moc ale to je cesta na ktoru sa momentlane nepustam.

Kazdopadne ti Dakujem za tovju trpezlivost a uzitocne info na tie moje otazky ktorych bude viac, ale ako som spominal uz v mojom vlakne. :)

Dik
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 3. 2017, 6:36

Nesnaž se za každou cenu kupovat nějaké sety.
Většinou to po jednotlivých komponentech koupíš líp, navíc si vybereš přesně pro sebe na míru.
A podstatný důvod je i ten, že u jednotlivých věcí budeš pod celním limitem 22 Euro, takže by to mělo procházet celnicí bez dalších poplatků.
Ať se daří.
items
Příspěvky: 15
Registrován: 26. 2. 2017, 9:27

11. 3. 2017, 7:09

No to hej ale ja to skor budem objednavat z e-bay nemecko aspon co sa bude dat. O vybere elektroniky bude este rec :) Ale dik este raz :wink:
stoldavid
Příspěvky: 11
Registrován: 24. 2. 2017, 1:54

16. 3. 2017, 8:35

Software mi k tomu prodejce dal take, bylo to soucasti. Uz sr mi to povedlo rozhybat. Akorat nemohu prijit na to jak udelat aby mi to pocitalo pri frezovani s prumerem frezy. Mam vyfrezovany dil mensi...prave o prumet te frezy...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 3. 2017, 10:50

to se vetsinou resi v camu
tyhle levny systemy kompenzace neumej
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

17. 3. 2017, 12:48

Skoro bych řekl, že to USBCNC bude umět, ale uživatel se to ani nepokusil zapnout.
stoldavid
Příspěvky: 11
Registrován: 24. 2. 2017, 1:54

17. 3. 2017, 4:33

Já jako uzivatel jsem se to pokusil zapnout, ale nepovedlo se mi to :roll:
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“