Dotykový sonda

potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

5. 2. 2012, 6:40

Musel bych to vidět v reálu, nebo nějaký nákres ale i foto by se hodilo.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

5. 2. 2012, 7:13

tak tady to máš :
Přílohy
SW_Digitising_Probe.pdf
(1.09 MiB) Staženo 989 x
potraviny
Příspěvky: 1993
Registrován: 17. 9. 2009, 10:05
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 12:11

Jo dík, to jsem už viděl. :shock: Jenže mi to stejně nejde pořád do hlavy jak to funguje. Jak říkám, rád bych to viděl v reálu.
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 12:26

Podle mne jsou to 3 kontaky v serii a pri mikrovychyleni se to rozpoji. Povede z toho kablik se dvema draty.
Vyhoda- funguje to na i na nevodive materialy a umoznuje to deceleracni prejezd. Pri peclive vyrobe a zadani kompenzace na polomer kulicky to muze
dobre fungovat. Treba tu nekdo neco podobneho vyrobil, ja se k tomu teprve chystam :) , nezbyva zatim cas :( .
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 2. 2012, 12:33

Mirek-Gravos píše:Podle mne jsou to 3 kontaky v serii a pri mikrovychyleni se to rozpoji. Povede z toho kablik se dvema draty.
Vyhoda- funguje to na i na nevodive materialy a umoznuje to deceleracni prejezd. Pri peclive vyrobe a zadani kompenzace na polomer kulicky to muze
dobre fungovat. Treba tu nekdo neco podobneho vyrobil, ja se k tomu teprve chystam :) , nezbyva zatim cas :( .
přesně tak to je funguje to perfektně spolehlivě , musí to být usazený v něčem hodně tvrdým aby se kuličky nemohly hnout , ty tyčky jsem dělal z jehel z ložiska a to zlobilo , nělo to přechodáky a musela být hodně tuhá pružina , ted tam mám tyčky z bronzu a chodí to dobře ,
a toho ježka jsem dělal asi třikrát , pokaždý když si sednul mezi kuličky tak když se točilo sondou tak tykavka házela , nakonec jsem našponoval tu pružinu a otvor pro tykavku navrtal až jak to sedělo , jsem spokojen
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

6. 2. 2012, 12:39

a jak moc je to přesný pokud se otočí vřetenem?
první poloha vřeteno 0st najedu na kostku a vynuluju mám referenci, pokud otočím vřeteno o 120st a udělám-li to naprosto přesně mělo by to měřit stejně, ale pokud otočím vřeteno o 60st tak to teoreticky musí měřit jinak ne?

mě by zajímalo jak moc je to přesný třeba to šmajdátko s tím se dá do 0,02mm v pohodě najíždět, pak mám takovouhle mechanickou sondu kde píšou do 0,005 profi sondy píšou tisícinu na tu ale nemám tohle je na tom jak?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 12:45

Ja k tyhle verzi reseni mam drobne vyhrady, tak mam rozreslenou verzi s mikronovym cidlem mycom, navic to chci udelat, aby to v X a Y kompenzovalo
polomer kulicky a slo to pouzit i na klasiku, konektor na kablik, ledku a pipak s baterkou a aby to slo sroubkama seridit do osy a aby to bylo hodne maly,
s upinacim drikem 6mm pro maly strojecky... Trochu hodne pozadavku, potrebuje to uzrat :lol: .
A pak dopsat do naseho Armota automaticke najeti X,Y krome Z, to uz leta funguje :) .
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

6. 2. 2012, 12:55

http://www.vinland.com/touch-probe.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.cnczone.com/forums/digitizin ... probe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Mirek-Gravos
Sponzor fora
Příspěvky: 715
Registrován: 9. 1. 2008, 11:39
Bydliště: Veleň
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 1:29

Pavko dik! Tady je krasne videt, jak se 1 myslenka prizpusobuje moznostem tvurce. Vsude je nejaky napad, staci se dobre divat, vyhodnotit
a pokusovat. Jako kluk jsem dostal od rodicu knizku J.Honse "Nikdo nejde sam". Nedavno jsem ji letmo prolitnul, abych nepodlehl skepsi, ze vse jiz
bylo vymysleno. Porad je co vymyslet a zlepsovat, treba jen pro sebe a tu radost z toho "tvoreni" :) . Proto se tu schazime.
Problem tyhle doby je, ze misto tvoreni musime obhajovat holej zivot a kupovat veci z ciny, misto toho, aby jsme ty "schaubliny" tady delali :( .
fupe
Příspěvky: 638
Registrován: 27. 5. 2008, 9:10
Bydliště: Praha

6. 2. 2012, 2:27

Přidám jednu myšlenku, kterou sem před mnoho mnoho lety zaznamenal na jedné 3D měřící stanici. Je to sice 20 let stará myšlenka a nemám tušení jestli se ujala a používá se dodnes, nebo byla opuštěna, ale třeba to tady nejaká chytrá hlava použije.
Principem bylo měření frekvence měřící sondy, klasická tyčka s kuličkou na konci, která byla rozkmitávána nejakou patřičnou vyšší frekvenci. Netuším jak ani kolik to bylo HZ. Tato snímaná frekvence se změnila při sebemenším dotyku s jinym tělesem.
Vyhoda byla, že s tím šlo měřit například i výrobky z molitanu, jak mi bylo úspěšně předvedeno.
Ještě si mapatuji, že to mělo nejaký kontrolní mechanizmus aby se vyloučilo rušení když nekdo třeba kejchnul. To už byla klasicka zaležitost o které je tu řeč. Prostě se mechanicky rozeply kontakty. Elektronika vyhodnocovala frekvenci a když při zmeně do několika ms nasledovalo rozepnuti kontaktu, tak to vyhodnotila jako že je změřeno.

Problém asi budou na našich strojích rezonance všeho možnýho i nemožnýho, který vznikaj při i sebepomalejších posuvech, takže naměřit něco použitelnýho nevidim moc pozitivně. ALe kdo ví......


Martin
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 2:57

a co piezoelement taky by makal a rozdil v bordelu ze stroje a pri doteku je znacny
ale vzdy se resi to ze pri doteku se dobrzduje a tudiz to prejede a je treba dat tomu volnost se schopnosti precizne se vrati zpet na polohu a to je to co si ty firmy nechaji zaplatit
samotna detekce kontaktu s materalem je relativne snadna vec
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 2. 2012, 4:24

a na jakým principu fungují profi sondy ?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

6. 2. 2012, 5:14

nektery viz vyse s tema kulickama a trojnozkou
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7176
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 2. 2012, 5:23

packa píše:a na jakým principu fungují profi sondy ?
myslím že Heidenhain to vyhodnocuje opticky, ukazuje to na 4 des. místa, i když to poslední místo je sázka do loterie
fakt ale je že ta moje sonda není z nejnovějších
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 2. 2012, 5:27

něco jsem našel na tom videu je to pěkně ukázané , na konci videa si můžete jednotlivé části sondy zvětšit ,

http://content.heidenhain.de/presentati ... 4212617688" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „cinske desky s TB-6560 cervena a modra“