Jak volne se ma tocit vreteno?

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
qwer
Příspěvky: 1297
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

28. 6. 2018, 9:05

Šmirglom nič nevyriešiš. Ak neni vreteno vyryhované v mieste uloženia ložiska (zistíš keď prejdeš po ňom nechtom), brúsiť by som ho nedával. Iba zaškrabať na vôlu 1,5 -2 stovky
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

28. 6. 2018, 9:19

vreteno by malo ist do firmy stap tam budu brusit jeho celo a kuzel
myslim ze loziska su pomerne dostupne na sv 18 a mozno by to nebola financna vrazda zadne je za 70 eu predne je bohuzial na tej stranke vypredane a kupovat to od medzipredajcov s 3x cenou hmmm
http://www.soustruh.cz/catalog/product_ ... cts_id=229" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked predjem po vretene nechtom necitim ze by tam boli ryhy skor citim ze nieje dokonalo rovne, zajtra tam mozem prilozit vlasove pravitko a presvietit to vysledok vam mozem odfotit
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

14. 7. 2018, 10:26

Tak je to hotove u Pana Igora z Trencina maximalna spokojnost hlavne my dokazal vyhoviet po casovej stranke a dostal som aj cenne rady s ktorymi sa podelim len co to zacnem skrabkat :D
s tym ako vypadalo pred tym sa to neda porovnat
skoda ze som nestihol prilozit pravitko pred brusenim ale bol tam dost bachor
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Skrabaky este neprisli teraz budem musiet odmerat o kolko zbrusit podlozky v loziskach, johansonky sa mi nepodarilo zohnat. Nejake rady ?
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

26. 7. 2018, 9:12

Nazdar tak mam vybavene brusenie podloziek v loziskach zadne lozisko slo von celkom bez problemov ale predne sa brani.
Snazim sa postupovat vybranim podlozky a potom reverznym kladivom vybrat samostatne lozisko.
Z predneho ale neviem dostat tu podlozku.
Dakujem za rady
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
qwer
Příspěvky: 1297
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

27. 7. 2018, 5:51

To predné vytlač zadnou maticou, skontroluj či nemáš hlboko zaskrutkovanú trubku na prívod oleja do olejoznaku- mohla by zasahovať až do ložiska a brániť vysunutiu.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

27. 7. 2018, 3:11

aha ja som zas tu matku vybral von :D Inac mal by som vyhadzat vsetky vnutornosti ked to budem zaskrabavat ? Alebo je to nutne tam nahat aby bolo vreteno stale ako vo "funkcnom" stave.
Az to chcem tou matkou vytlacat musim vybrat aj to velke ozubene koleso to sa mi vcera nepodarilo asi bude najlepsie zhodit plochy remen a vsetko to vyhodit.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

27. 7. 2018, 3:48

V akom stave mas remen, ci by nebolo vhodne dat novy ked uz to mas rozhodene...
qwer
Příspěvky: 1297
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

28. 7. 2018, 6:53

Ja som to kolo mal vonku, no menil som aj ložiska na predlohe, remenicu tam môžeš nechať, to nezavadzia, a vreteno cez ňu ide v pohode.
DSCF5275.JPG
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

30. 7. 2018, 10:00

Dakujem slo to !
Dalsie nove info pravdepodobne v prednom lozisku velmi vybrusili podlozku takze tam nahadzali nieco ako alobal ale je to pevnejsie asi v 4 vrstvach
Obrázek
Zaujmave je ale aj to ze bez toho alobaloveho sialenstva nezapasuje klinok do loziska samovolne
Obrázek
Kde to do zadneho v pohode
Obrázek
Nahavajte svoje vreteno dotocit v klude stroja !! :D
Obrázek


Menil niekto pri taktomto doamcom repase aj tieto loziska ? Podla mna maju to najlepsie za sebou na vrchnom citim aj dost velku radialnu volu a pri pretacani su hlucne
( ale s tak velkymi loziskami skusenosti nemam radsej sa spytam )
Obrázek

Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

2. 8. 2018, 11:12

rozhodol som sa vymenit vo vreteniku komplet valive a jedno axialne lozisko
Da sa to zvladnut ? Necaka ma daky vecsi zadrhel? V priucke nieje niak inac definovane lozisko len rozmerovo bude teda stacit klasicka trieda presnosti ?
dakujem
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

15. 8. 2018, 10:31

Tak som vycistil podlzoky lozisk a samostatne loziska v petroleji slo to v pohode a na konci tyzdna ideme na brusku na plocho liznut podlozky
Obrázek
Vymenene loziska v hornej remenici nechtiac sa mi podarilo zohnat CSSR loziska presne ako tam boli
Obrázek
Obrázek
Cistenie zabralo vela casu cele to bolo usadene olejom
Obrázek
tu mame hotovo
znova dakujem clenovi Qwer :!: :!:
[youtube]www.youtube.com/watch?v=0ynK1860Rhk[/youtube]
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

29. 8. 2018, 5:16

Zdravim vas tak som sa znova kusok pohol
z kovonastroje mi uz prislo posledne potrebne - skrabaky
Zistil som ze podla knizky k sv18Ra sa dost blbo kupuju loziska niektore ( zatial ostali navyse ale je ich dost ) niektore som musel doobjednat lebo loziska v lyre niesu zahrnute ako loziska vo vreteniku

CSSR vs China ? Popocitajte gulicky :mrgreen:
Obrázek

Pred
Obrázek

Po a tymto prehlasujem ze prava strana je hotova idu tam dve loziska, na tu spodnu hriadelku jedno ide v pohode aj s nou druhe ostane v slepej diera na lavej strane
Obrázek

Zaciname tu to ide rychlo a bez problemov
Obrázek


Obrázek

Pneu naradie je vyborny pomocnik pri stahovakoch (ked sa pretaca hriadel na lozisku )
Obrázek


Otazocky na koniec

Toto lozisko mi tam ide rukou dnu aj von bez vecsej namahy je to tak spravne ?
Obrázek

Tu som skoncil neviem vybrat ani jednu z hriadeli mozno ta spodna dlha by sla ale co ta vrchna ? Na konci ma klasicky zavit aby sa dala vytiahnut lenze vytiahnem ju len do tohoto bodu a tu skoncim vo valceku su loziska a hriadel je na konci sirsia cize neprejde cez loziska von segerka tam nieje. Vecsiu silu sa bojim vyvijat aby som nieco nepokazil
Obrázek
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

29. 8. 2018, 9:18

Zdravím. Len taká maličkosť k tým najväčším ložiskám ktoré sú na remenici. Tiež som si myslel, keď som to mal rozobraté, že už to majú za sebou ale našťastie som bol včas vyvedený z omylu. Práve tieto ložiská majú predpísanú vôľu väčšiu ako na obyčajných typoch. Preto akokoľvek sa zdajú byť v prdeli tak pravdepodobne to tak má byť. Tak či onak pri výmene je dôležité aby bolo ako aj to staré 6018A. To A-čko je tam veľmi dôležité.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

29. 8. 2018, 9:37

Ahoj su to Acka dokonca este cssr nasiel som ich na jednej stranke kde ich maju este par stovak stare zasoby :D
Ja som si myslel ze vola sa oznacuje C a oznacenie A je "kazde obycajne valive lozisko".
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

30. 8. 2018, 7:03

Tak potom tak. Už si to nepamätám presne takže môže byť.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“