soustruh CJM250

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

6. 3. 2018, 2:30

Jen poznámka k obrázkům, které dal Reinkarnace. Jen ten první obrázek je o zmiňovaném stole. Ten druhý samodomo soustruh je na klasice ...jeckel...
Lubor
Příspěvky: 64
Registrován: 26. 2. 2018, 1:57

6. 3. 2018, 3:08

Udělám to z toho železobetonu. Bude to levné, z běžně dostupného materiálu a zvládnu to celé sám. On ten CJM 250 je trochu větší, nežli soustruhy na těch fotkách. Má 165kg. Potřebuju, aby základna rám soustruhu jednoznačně přeprala a soustruh si sednul, jak základna (podložení) řekne. Ne že se budou přetahovat a po každém ofouknutí teplem či zimou zvítězí jeden či druhý!
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

6. 3. 2018, 4:07

no ja mam v plane polymbeton ale namam sajn ani kde t ozohnat a moentalne je to hudba buducnosti.
Lubor
Příspěvky: 64
Registrován: 26. 2. 2018, 1:57

6. 3. 2018, 4:41

Nějak nevidím důvod k použití tohoto materiálu. Mám pocit, že je okolo něj hodně fám a zavádějících informací. Má svoje výhody, ale podle mne ne v parametrech, které jsou např. pro moje účely důležité. Nepotřebuju lepší stálost povrchu - natřu si to, odolnost proti povětrnosti - budu to mít doma, pevnost bez armatury - do svého naperu železa kolik potřebuju, odolnost proti mrazu - budu to mít doma. Větší pružnost je pak vysloveně pro moje účely na škodu a že se méně smršťuje? Klasický armovaný dobře udělaný beton se prakticky při tvrdnutí nehne, to by se rozpadaly přehrady... A já potřebuju odlít jen tlustou desku a soustruh na ní namontovat až po vyzrání. To už se armovaná deska vůbec pohnout nemůže. Já mám asi jasno.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

7. 3. 2018, 11:44

Jak dlouho to zraje?
Není lepší to případně připravit formu připevnit soustruh k úchytům a pak zalít?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

7. 3. 2018, 11:56

Nechat vyzrát alespoñ 6měsíců pak natřít a pak to přišroubovat přes epoxidové patky aby se to nepokroutilo... :wink:
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 1:10

Takoveho jednoho co si presne tohle myslel znam
Ted ma loze soustruhu krivy jak luk a ten soustruh byl predtim udelanej do stavu 1a pak ho chtel stuzit betonem tak pod nej udelal fundament a nechal vyzrat a pak to sesrouboval a po nejake dobe koukal ze je neco spatne.
Hodne stesti

Lubor píše:Nějak nevidím důvod k použití tohoto materiálu. Mám pocit, že je okolo něj hodně fám a zavádějících informací. Má svoje výhody, ale podle mne ne v parametrech, které jsou např. pro moje účely důležité. Nepotřebuju lepší stálost povrchu - natřu si to, odolnost proti povětrnosti - budu to mít doma, pevnost bez armatury - do svého naperu železa kolik potřebuju, odolnost proti mrazu - budu to mít doma. Větší pružnost je pak vysloveně pro moje účely na škodu a že se méně smršťuje? Klasický armovaný dobře udělaný beton se prakticky při tvrdnutí nehne, to by se rozpadaly přehrady... A já potřebuju odlít jen tlustou desku a soustruh na ní namontovat až po vyzrání. To už se armovaná deska vůbec pohnout nemůže. Já mám asi jasno.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

7. 3. 2018, 1:22

Mnoho to je takový "jedna paní povídala" asi se to stalo kvůli něčemu ale těžko soudit kvůli čemu když nevíme nic...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 1:24

No tak ja myslim ze to je dost evidentni
Proste ten beton zraje trosku dele nez nekolik malo tydnu
Ono ne nadarmo se rika ze novostavba ma projit jednu zimu mrazem a az potom nastrojovat okna atd jinak to praska
Kdyz udelas zaver jako s tou prehradou tak proste opomines radu dulezitych veci a uplne zbytecne znicis dalsi stroj

Jinak tu roztaznost by ti mohli rict treba na stavarne
Zkus tam zavolat
Jinak o te dilataci a jejim reseni se tam mluvi porad a je na to spousta specializovanych firem co na to vyrabeji kompenzatory atd.... Ne nadarmo se resi ruzne dratkobetony a i tak to praska kdyz je to ve velke plose a paradoxne prave ne v prvnich tydnech ale daleko pozdeji
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Lubor
Příspěvky: 64
Registrován: 26. 2. 2018, 1:57

7. 3. 2018, 1:36

robokop píše:Takoveho jednoho co si presne tohle myslel znam
Ted ma loze soustruhu krivy jak luk a ten soustruh byl predtim udelanej do stavu 1a pak ho chtel stuzit betonem tak pod nej udelal fundament a nechal vyzrat a pak to sesrouboval a po nejake dobe koukal ze je neco spatne.
Hodne stesti
Takováhle informace je mi promiň na h...
U betonu zásadně záleží na tom, jak je udělaný. Každý to namíchá od oka, ještě přidá aby to bylo přiměřeně, místo pořádného prostorového armování tam položí univerzální kari síť, pak se raduje, že je to suché už za 2 dny místo aby to 14 dní poléval atd....
Pak vznikne objekt, který nemá tvarovou stálost, je to uvnitř samé pnutí, není to vytvrzené v celém objemu, praská to, stále to zraje, hýbe se to....
Jak to "ten jeden" dělal. Pokud není jisté, že to udělal s potřebnými znalostmi a poctivě, tak nelze jeho neúspěch zobecňovat.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

7. 3. 2018, 1:43

grade065 píše:Nechat vyzrát alespoñ 6měsíců pak natřít a pak to přišroubovat přes epoxidové patky aby se to nepokroutilo... :wink:
Není beton jako beton.... Není konstrukce jako konstrukce.... Dilatace u špalíku v dílně? Masivní zatížení u špalíku v dílně?
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

7. 3. 2018, 3:23

V dnešnej dobe namiešať dobre betón v domácich podmienkach zo surovín sa ani nedá. Krivky zrnitosti štrku, množstvo zámesovej vody atď sú faktory nanajvýš podstatné na kvalitu betónu. Alternatívou je vrecovaný suchý mix kde výrobca garantuje pevnosť pri dodržaní postupu na obale. No a samozrejme dobre navrhnutá výstuž a vibrovanie betónu pri ukladaní do debnenia ...
A čo bude základ pre túto kocku? Sama osebe bude vážiť dosť.Bude to existujúca podlaha? Alebo samostatný základ oddilatovaný od okolitej konštrukcie? Atd....
A aj tak aby to fungovalo so sústruhom, musela by byť jedna podpera uložená klzne...
Lubor
Příspěvky: 64
Registrován: 26. 2. 2018, 1:57

7. 3. 2018, 3:33

Měla by to být jen provizorní výztužná deska pod ložem soustruhu, položená na třech bodech na čemkoli dostatečně nosném. Jak jsem psal výše, soustruh budu několikrát stěhovat, nežli se dostane na definitivní místo, a může to trvat rok. Potřebuju ho zatím udělat "přenosný" :lol:
Naposledy upravil(a) Lubor dne 7. 3. 2018, 3:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

7. 3. 2018, 3:39

shaolin píše: A aj tak aby to fungovalo so sústruhom, musela by byť jedna podpera uložená klzne...
Z jakého důvodu?
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 3. 2018, 3:45

Presne jak pises je to zavisle na mnoha aspektech proto se to na kolene jistojiste skoro neda udelat tak aby to nedopadlo pro soustruh fatalne
Proto to nedoporucuju!!!
Jestli to namontujes na kus panelu co nejaky ten rok zral tak to muze byt ok ale i tak to neumim doporucit
Jak jsem psal jeden pruser jsem potkal a nebylo to zrovna levny

Jinak osobne bych to posadil spis na nejakou dobitou primernou desku rizlou podel
Tj zbylo by jeste na jeden
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“