soustruh W.A.Richter,SOEHNE,Wien V/55 - sháním lože,opravu

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7205
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 4. 2014, 9:52

brouk pytlik píše: A co třeba vytáhnout lože,na fréze ty řezy,co jsem tak dojebal přesně opracovat,vyrobit do toho profilovanou přesnou vložku na těsno,zavařit to a do přední plochy lože zakomponovat tu destičku,jak jsi psal? Taky v tomtopřípadě hrozí,že svar praskne,když bude minimální mezera?
NEVAŘIT, svar se utrhne vneseným pnutím
profilovanou vložku ano, iniciativě se meze nekladou, přesně obrobit, skolíkovat a sešroubovat na lepidlo (epoxid)
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 4. 2014, 10:15

mě by docela zajímalo na co jsi myslel když jsi vzal flexu a tohle udělal? :D pravděpodobnost, že koupíš náhradní lože je téměř nulová a já osobně bych se na opravu vykašlal, hodil bych to do šrotu případně prodal na ND (on se nějakej "blázen" najde co si z toho něco vytvoří) a koupil bych jinej... podle mě to vyjde levněji a budeš na tom lépe..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

11. 4. 2014, 10:52

já bych to neviděl tak černě, stejně jde jen o amatersky stroj, nějaké extra výkony se asi nečekají

dej víc fotek, ono z té jedné není patrné co to drží pohromadě. myslím, že dostatkem nějakého materiálu okolo to nějak zpevnit půjde. Ale dej víc info, fotky ... fotky ...fotky
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 4. 2014, 11:12

jenže aby se to dalo opravit, je potřeba tu dosedací plochu zafrézovat, udělat závity, navrtat kolíky atd atd.. pro tohle se to musí celé rozebrat a poté zase složit.. a nechci nikoho urazit, ale nemyslím si že člověk, kterej dokáže tohle s flexou to dokáže takhle opravit :D takže to znamená někam odvézt a platit a platit.. a ve finále si myslím že je to drahá oprava na to co ten soustruh umí.. vždyť to nemá ani posuvy nic.. takovéhle soustruhy jsou dneska za 10kč/kg tenhle za 5kč/kg vymění takže ve finále je to levnější..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

11. 4. 2014, 11:17

RaS má pravdu. Sám to neopravíš tak aby to bylo alespoň trochu k něčemu. Peníze, čas a další náklady spojené s opravou ušetříš a když k tomu přidáš peníze za šrot a rozprodání na ND tak koupíš něco i se strojními posuvy. Tohle ber jako školu života a budeš si pamatovat, že platí stále 2x měř a jednou řež.
Krása pomíjí, blbost je věčná
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

11. 4. 2014, 11:26

nechci se s RaS dostat do sporu, má v podstatě pravdu, jen mám pocit, že nám autor něco drobného tají. To lože stále drží pohromadě - alespoň dle té jediné fotky, ten řez je na flexu nějak moc široký a v místě, kam se s flexou tak lehce nedostane... je to celé nějaké divné.

když použiju argument RaS - tak člověk, co to umí takto říznout - stejně nějaký soustruh á 10 Kč kilo do slušného provozu nedá. Viditelné vybavení dílny na to prostě nevypadá.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

11. 4. 2014, 11:53

já se s nikým nepřu, jen je to můj názor.. jsou tady lidi kteří zachraňují hromady šrotu důslednou opravou, broušením škrábáním výměnou ložisek a jsou v tom ve finále za šílenou cenu a času nepočítaje.. jenže většinou to jsou stroje které má smysl zachraňovat, pak tady je skupinka lidí, kteří udělají GO tím že to odrezej a natřou a to je celé ty to zas tak moc nestojí jen ten čas..ale tohle podle mě tohle není případ něčeho vzácného co by mělo smysl opravovat a ani to není ve stavu kdy se ta oprava vyplatí.. takže já bych uvažoval to vyhodit..
nicméně psal jsem už na začátku, že by mě zajímalo proč člověk vezme flexu a zničí soustruh, kterej si chce nechat..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
sisi
Příspěvky: 346
Registrován: 11. 10. 2013, 7:49

11. 4. 2014, 11:58

A je vůbec jeho, nebo to někomu zprznil?
Krása pomíjí, blbost je věčná
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2014, 12:15

Tohle není soustruh W.A.Richter,SOEHNE,Wien V/55 , to je jen prodejce, je to něco známého, podle mě na tom nálitku na krytu plochého řemene, kterým ostatně asi to lože drží pohromadě (řezal to zezadu asi :) ), je nějaký znak, možná meč, nebo dýka, já na to před nějakou dobou koukal, je to něco známého, bohužel si nevzpomenu, ale mělo by to umět závity tím způsobem, že to vřeteno je vyjížděcí, je na něm závitová patrona a jako protikus na páce takový pětiúhelník s pokaždé jinám stoupáním, je to jenom do určité délky, tohle bude podobné, nicméně pokud to takhle odborně rozhodil, tak je na zvážení jestli se s tím dál drbat............ :roll: Ono tyto mašiny pokud nejsou v nějakém top stavu valnou hodnotu většinou nemají, takže zas tak velká škoda to není, jako kdyby řízl napůl třeba nějakého weilera :)
třeba si někdo vzpomene, je to něco docela známého, o to víc to pak nasere, když se to takhle zkurví
.........dej lepší fotku jestli je to co si myslím,
........jinak si samozřejmě neodpustím OT: jsi osel, máš se zeptat :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
brouk pytlik
Příspěvky: 8
Registrován: 10. 4. 2014, 8:46

11. 4. 2014, 2:04

tumlik píše:Tohle není soustruh W.A.Richter,SOEHNE,Wien V/55 , to je jen prodejce, je to něco známého, podle mě na tom nálitku na krytu plochého řemene, kterým ostatně asi to lože drží pohromadě (řezal to zezadu asi :) ), je nějaký znak, možná meč, nebo dýka, já na to před nějakou dobou koukal, je to něco známého, bohužel si nevzpomenu, ale mělo by to umět závity tím způsobem, že to vřeteno je vyjížděcí, je na něm závitová patrona a jako protikus na páce takový pětiúhelník s pokaždé jinám stoupáním, je to jenom do určité délky, tohle bude podobné, nicméně pokud to takhle odborně rozhodil, tak je na zvážení jestli se s tím dál drbat............ :roll: Ono tyto mašiny pokud nejsou v nějakém top stavu valnou hodnotu většinou nemají, takže zas tak velká škoda to není, jako kdyby řízl napůl třeba nějakého weilera :)
třeba si někdo vzpomene, je to něco docela známého, o to víc to pak nasere, když se to takhle zkurví
.........dej lepší fotku jestli je to co si myslím,
........jinak si samozřejmě neodpustím OT: jsi osel, máš se zeptat :)
Na tom štítku je nápis W.A.Richter atd,..a je to obrázek meče s rukojetí stylizovanou do písmene R. Hledaljsem o tom něco na netu a je toho moc málo,údajně se to používalo někdy i v pojízdných dílnách wehrmachtu a snad nějaké závity by to umět mělo,ale tu hvězdici a jiné nesmysly k tomu nemám.Při rozebírání z toho vypadly 3 mince III. říše s hákovými kříži z r. 43 a 44. Nafotit to už nemůžu,dnes jsem to rozdělal a lože odvezl borcovi k vyfrézování a opravě.
Osel?? Slabé slovo,..ko...t :-(
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

11. 4. 2014, 5:20

Nevím kde jsi nechal hlavu, ale stalo se.

Nicméně než to vařit, tak to udělal tak, jak jsem ti to nakreslil.Dáš 2 železné desky proti sobě a podlepíš to epoxy s plnivem a stáhneš to tak akorát, spíše méně než více. Po 48 hodinách to dorveš na tvrdo.
Samozřejmě vše na 100%odmaštěné.
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

11. 4. 2014, 5:23

Nemohu odeslat soubor na ./files/5035_8272442d7722fc644cb756544dff6d38 -> výpadek fora
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2014, 8:00

jojo
doslo uz definitivne misto
priobjednal jsem dalsi giga na virtual
ale bude to neco stat :(
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
BIGG
Příspěvky: 153
Registrován: 31. 1. 2012, 9:42
Bydliště: Sedlište u Frýdku Místku

12. 4. 2014, 9:15

1.jpg
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

12. 4. 2014, 3:54

já bych to skolíkoval takto ....protože mám podobný tak vím že vnitřní strany běží a jsou broušené ,dát mezi ně vklad s dirama na svorníky ,nevím jak máš spodek lože,já ho mám znova broušené ,jen mám jinak tu nohu. tam bych dal plotnu zespoda dle možností . Budˇ vynechat na podložky a matice co jsou na svorníkách vřetene,nebo zase udělat díry . Radši bych udělal díry a pomocí svorníků to budeš přez plotnu ještě dotahovat"rovnat".
Přílohy
richter.png
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“