Soustruh sm 16

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 1. 2018, 12:28

drekk píše:mno nevim nove priruby jsou kolem 3
a cina je kolem tech 1600
ale ty si stocis prirubu na klestiny a budes to mit gratis :lol: :lol:
ja zapomel to je potom na 100 sklicidlo :lol: :lol:
no,ze Svitav je to dvojka a ne za tři a to bez slevy,kterou tam třeba někdo má.. Popravdě,ona by mi stovková teď stačila,udělal bych to jak píšeš-ale cenovej rozdíl mezi 100 a 125 je stovka,takže když to někdo na výměnu bude kupovat nové ,tak si vyberu tu větší a to kilo mu třeba můžu doplatit,aby neškodoval..Původně jsem kdysi koupil tu přírubu neosazenou a nesvrtanou,tak jsem si říkal,že ideálně to vyměním zase za tuhle.Jenže když jsem tam v pátek volal,tak mi říkali,že skladem mají teď jen ty osazené už na míru jejich sklíčidel.Čínu neznám,ale pokud bude pasovat a bude slušně opracovaná,tak se jí nebráním..
Nejde mi o to,že mě to nebude nic stát, já to spíš myslím,že já to z té svojí celkem snadno překurvím,ale když to bude někdo potřebovat,tak opačně z té příruby kleštinovou redukci neudělá- tahle je originál,pěkně zpracovaná ..
Naposledy upravil(a) david.1 dne 10. 2. 2018, 3:33, celkem upraveno 3 x.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 1. 2018, 12:34

Další otázka, rozebíral někdo tady vřeteno? Je tam ještě původní mazadlo( ani nevím,jestli tam dávali něco pořádného,nebo jen naší vazelinu,jak je v návodu) ,takže bych to asi radši přetukoval..
a další- ozubenej řemínek náhonu posuvů- ví někdo ozančení? V návodu je jen fabrické číslo,to nic neříká..
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

15. 1. 2018, 8:33

Ahoj jsem to nejam prehnal s cenou prirubu bral jsem ji pred rokem tos ji maji nebo meli 2081 bez dph¨tak ze 2500 s dani
Bizon byl 1800 s dani a katalog cena 2769 bez dane.
Cina nevim tu jsem vracel bral jsem ji od verca na obrazku paradni a kdyz prisla tak jsem myslel ze budu brecet.
Asi takhle.
Cina je nejistota zalezi co prijde a jak se povede. Na ebay myslim byly 40-50 liber plus posta.
Tos Bizon a renomovane znacky bude jistota.
Na sm 16 mylim je ta 125 ideal pruchod sklicidla je kolem 30 mm tak ze vyuzijes akorad pruchod vretenem.
Celisti jsou sirsi tak material lepe drzi.
100 sklicidlo uz vubec nepouzivam .
Tady je neco o zkusenostech s prirubama
https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 07&t=16347" onclick="window.open(this.href);return false;

me se jeste libilo na sm 16 tohle
https://www.ebay.co.uk/itm/125mm-ER40-L ... Sw-nZTqEWX" onclick="window.open(this.href);return false;
ale jaka to bude kvalita buh vi
Naposledy upravil(a) drekk dne 15. 1. 2018, 9:07, celkem upraveno 2 x.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

15. 1. 2018, 8:42

No vidis ja 100 mam na druhom stroji a obcas vyuzijem na upnutie vnutornej diery pac ta 125 je velja. Rozmyslam urobit upinanie na 80mm sklucovado aby sa dalo upnnut do 125ho. Lenze tam je problem ako to bude hadzat....
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 1. 2018, 3:02

me se jeste libilo na sm 16 tohle
https://www.ebay.co.uk/itm/125mm-ER40-L ... Sw-nZTqEWX" onclick="window.open(this.href);return false;
ale jaka to bude kvalita buh vi[/quote]
A to jako na co? Jedna z věcí,co se těm bačum povedla je hydraulicky ovládané kleštinové upínání a velkej průchod vřetenem. Kleštiny do toho pasujou z SV18, tedy jsou sehnatelné, i v půlkových,šesti nebo čtyřhranných mírách,tak co víc bys chtěl?
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

15. 1. 2018, 4:59

Tych bacov si laskavo odpust.
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

15. 1. 2018, 5:01

mam klestiny cele i pulove ale kdyz budes mit prumer treba 15,2 tak do 15 klestiny to nedas a pulku o tri desetiny stahnes spatne. Jak mas soustruh dmt tak tam mas klestiny take po pulce ale stahnes tam jakykoliv rozmer.
Proto se mi libilo tohle upinani melo by to byt jako klestina ale bude to flexibilnejsi na vsechny prumery a er klestiny mam na frezce.
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

15. 1. 2018, 6:35

má pravdu s těma ER kleštinama, já mám snad všechny možný druhy kleštin, ale všechno jen buď celé, případně půlky, před svátkama jsem dělal takovou vyjebávku, kde byl palcový průměr co jsem si nabrousil na kulato a pak jsem potřeboval to chytit do děličky a udělat takovou fičůru trojuhelník, prostě to muselo držet za ten palcový průměr, no najebal jsem se s tím dostatečně :) , chytl jsem to do takové té ER20 s kulatým trnem 20mm a pak do kleštiny, ale bylo moc vystrčené, tak jsem objednal tohle na příště, šestihran i čtyřhran https://www.ebay.com/itm/ER25-ER32-ER40 ... 7KQ1tHhJKA" onclick="window.open(this.href);return false;
nesmí se to dorvat úplně na prasehovado, pokud je měkký to co do toho upneš, tak ta čínská kleština se do toho otiskne, stačí citovka, ale jinak jsem to proměřoval na desce s uplou broušenou tyčkou a na 50mm když jsem to otáčel, tak 5stran je v nule a šestá o 0,02 padlá od osy, za ty prachy cajk :wink:
Když mám na frézce uplej z 99procent svěrák a potřebuju hlavu šroubu, tak tohle je asi nejrychlejší výroba co znám, dělá se to i na 5C kleštiny, ale to zas nejde postavit atd, na tom soustruhu to možná někdy taky budeš potřebovat, úplně bych to nezatracoval
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 1. 2018, 12:16

atlan píše:Tych bacov si laskavo odpust.
Nemám proč,když u nás starej Breitfeld s Daňkem dělali lokomotivy,tak vy jste tam z techniky znali tak maximálně sekerku nebo kapra a v Budapešti jste měli parní stroj....Nebýt Bati ,ČKD a zbrojovek,kteří se báli aby jim táta Hitler nezabral fabriky hned jak sem vleze,takže stěhovali výrobu co nejdál od hranic a potom komunistů,kteří tam celejch 40 let jen sypali prachy-zatímco tady u nás na to fabriky vydělávaly-vyrovnávali zaostalost východu,tak tam máte jen ty Tatry.Nic proti nim ,ovcím i těm bačum,korbáče osúch,y nebo jak se to jmenuje a halušky vám stejně vždycky šly lepší než třeba Pilonýry,Manety,dvanáctsettrosky,Microcary, nenamazané zadní osy na favority z BAZ ..Vždycky když u nás něco vymysleli,tak se to poslalo na východ,aby tam v těch novejch fabrikách mali čo robiť a tím to šlo do kytek..Ona i ta SM16B je svým způsobem VDNCH,jak říkávali Rusové.To není nic ve zlém,ale prostě obyvatelstvo za jednu ,dvě generace nepředěláš z rolníků na špičkové strojaře,to už je vyzkoušený..Ovšem herce,ty jste měly špičkový-třeba pan Pávek, to byl mistr,takovýho jsme v Čechách neměli..Nebo primář Sova,to byl taky kapacita přes totální endoprotézy a ještě uměl hrát..
Naposledy upravil(a) david.1 dne 16. 1. 2018, 6:31, celkem upraveno 1 x.
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

16. 1. 2018, 3:52

To je teda docela urážlivé. Budiž pro Slováky útěchou, že už nás nejen dohnali, ale i předehnali, hlavně v platech.
MAS FU2A, TOS SM16A
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

16. 1. 2018, 4:46

atlan píše:Tych bacov si laskavo odpust.
Nereaguj na neho.
To nieje Čech ale čechaćekpremyslstrojardavid.1
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 1. 2018, 4:50

Carl_FM píše:To je teda docela urážlivé. Budiž pro Slováky útěchou, že už nás nejen dohnali, ale i předehnali, hlavně v platech.
a z čeho čerpáš?
třeba podle tohoto zdroje https://www.finance.cz/501734-prumerna-mzda-sousedi/" onclick="window.open(this.href);return false; to nevypadá, že by na tom byli nějak lépe, množství slováků co jde za prací sem taky neodpovídá tvé teorii..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

16. 1. 2018, 5:41

Tam mají ještě kraje, kde se platí málo, takže průměr je snížený. Ty části, kde je trošku větší fabrika mají průměr tak 1200 eur. A taky vím o lidech, kteří ze severu Moravy jezdí do Bratislavy na brigády. Zas naopak pro slovenské doktory je lepší dělat si atestaci tady v ČR kvůli byrokracii? Nevím tedy kolik je úplně poslední číslo HDP na hlavu, ale někde psali, že už je to srovnatelné s ČR, tedy kolem 85% průměru EU u obou států.
MAS FU2A, TOS SM16A
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

16. 1. 2018, 6:06

U nás máš taky chudý kraje. . Průměr je ale všude stejnej..a slovensko porad kulhá za námi
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 1. 2018, 6:24

RaS píše:U nás máš taky chudý kraje. . Průměr je ale všude stejnej..a slovensko porad kulhá za námi
no právě, od nepaměti,i když až teď si vládnou sami,dřív se pořád s někým vezli
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“