Soustruh sm 16

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

16. 7. 2020, 7:17

Nech už Klimbika na pokoji... :lol:
Jo, Charon ho má hezky udělanej, třeba se k tomu taky někdy dostanu. Ale já spíš to řeším stylem, že co nějak funguje, tak se nemá opravovat, protože se riskuje, že to fungovat přestane. A třeba zrovna barva nemá na funkci rostlináře žádnej vliv :lol:
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

16. 7. 2020, 7:58

poyraz píše: 15. 7. 2020, 8:13
david.1 píše: 15. 7. 2020, 7:26 Co to tu řešíš za kraviny? Kolik jsi v životě viděl strojů v původní barvě a aby byly ve stejném odstínu??? Nikdy a nikde ve fabrikách na tohle nikdo nekoukal,lakýrníci si barvy většinou domíchávali,protože tenkrát tak nějak nešlo zajít si někam nechat namíchat nějaký odstín.. Byli rádi,že měli barvu nějakou-a uměli si ji domíchat k obrazu svému.. Navíc co to je ral? Kde se to tehdy používalo??? V Čechách určitě ne,my měli ČSN-a to byly jiné odstíny i značení.. Na Slovensku asi neměli ani SSN :P
Na vnitřní části strojů byla zvláštní olejivzdorná barva,dělala to Hostivař ,byla jen červená,šedá a žlutá a byla to acetonka.. Víc si nepamatuju,katalog hrabat nepůjdu(ale ty barvy už se stejně nedělají)
Pracuji pro strojírenskou společnost a máme dokumentaci starší 70 let, dokonce i množství pigmentů. Možná pro tento konkrétní případ nelze najít žádné informace z původních zdrojů, ale doufal jsem, že se někdo, kdo renovoval, pokusil najít odpovídající barvu.
To je jak u blbejch na dvorku.. Už jsi viděl dvě mašiny(slevím,nemusí to být ani stejný typ) z jedný fabriky a ze stejnýho období? Měly stejnou barvu?
Docela by mě zajímala ta vaše dokumentace,určitě tam před padesáti lety byl předpis,čím a jak to lakovat:-):-):-)
Jako nádavek tam ještě přidali odstín ČSM/přibl.převod na RAL,sílu vrstvy,obsah VOC a možná i jméno lakýrníka,kterej na to měl kurs..
Pokud vím,tak v dokumentaci se uvádělo z povrchovek max.černění(Škoda hnědění),chrom,popř. jiné pokovy(to se ale moc nevyskytovalo)a elox na hlíně,pokud nebyl funkční,tak odstín,pokud byl,tak i tlouštky..
Snažím se napsat,pro ty méně chápavé,kteří tu do nekonečna tapetují fórum takovými dotazy,že tenkrát se neshodovaly ani barvy ze dvou piksel se stejným odstínem různé výrobní šarže a ve fabrikách když zrovna ve skladě nebyla modrozelená(ano,to se opravdu tenkrát mohlo stát-a nekecali o tom ani večer ve zprávách na nově),tak se našly modrá,žlutá a zbytky bílé a černé,lakýrník(tenkrát ještě uměli a věděli -z toho udělal odstín,kterej lahodil jeho oku ) a zákazník byl spokojený,protože když už se na něj dostal nový soustruh,rozhodně! neřešil odstín barvy.To,že někde v nějakém starém katalogu strojů píšou ,že jinou barvu udělají na přání je mystérium,platilo to snad v některém případě na vývoz,takže v případě,že se něco nevyvezlo a zůstalo to tady,mohlo by to snad mít odstín neběžnej,ale rozhodně ne stejnej s jinou sérií..Ale tady? V generálce dávali třeba zásadně co bylo(viz generálkované švýcarské stroje,které byly původně jednobarevné,většinou šedé,po generálce už nikdy ne v původním odstínu,převážně zelené,nebo modrozeleno-šedé).
Fakt,řešíš kraviny. Jestli to chceš mít podobné originálnímu provedení,seber nějaký kryt,kousek uvnitř,nebo někde,kde je barva zachovalá přepucuj hadrem namočeným v ředidle na odpochoduj do první barvomíchárny,ať ti tam namíchají něco pokud možno podobnýho.Barva stejně stejná nebude,ale to tolik nevadí,když si dáš záležet a pěkně to pod ní vykytuješ,nastříkáš do lesku a ne do pomeranče,uvidíš,jak bude mašina pěkná..A když se bude blejskat,už nemusí být ani tak moc přesná,i nějaký ten hluk se překoukne.. Protože proč by jinak překupníci dělali na starých hajtrách generálku barvou,kdyby to nepomáhalo?
poyraz
Příspěvky: 40
Registrován: 23. 6. 2020, 11:41

16. 7. 2020, 10:26

Davide, jsi typ člověka, který by měl mít svůj názor na sebe. Očividně nemáte co říci, co by mohlo být užitečné pro každého. Takže raději držte ústa zavřená. Byl jsem členem většího fóra pro obrábění po celá desetiletí a viděl jsem duchbags jako ty po celou dobu, takže všechno dobré.

Pokud jde o zbytek, někteří lidé se starají o zachování původních vlastností stroje a je možné, že neexistuje žádný způsob, jak získat informace, takže ano, možná jsem na slepé uličce, ale neznamená to, že bych se neměl snažit.
TOS S28 Žebrák / DECKEL FP 1 / KLOPP 375
almac
Příspěvky: 715
Registrován: 28. 5. 2015, 6:35
Bydliště: Liberec

16. 7. 2020, 8:06

celkem nevím proč se tady rozhořela taková diskuse ohledně nevinného dotazu na odstíny barev strojů, dotaz-vím, odpovím, nevím-mlčím...
SN 20, SM 16 B, FN 25
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

21. 7. 2020, 10:38

poyraz píše: 16. 7. 2020, 10:26 Davide, jsi typ člověka, který by měl mít svůj názor na sebe. Očividně nemáte co říci, co by mohlo být užitečné pro každého. Takže raději držte ústa zavřená. Byl jsem členem většího fóra pro obrábění po celá desetiletí a viděl jsem duchbags jako ty po celou dobu, takže všechno dobré.

Pokud jde o zbytek, někteří lidé se starají o zachování původních vlastností stroje a je možné, že neexistuje žádný způsob, jak získat informace, takže ano, možná jsem na slepé uličce, ale neznamená to, že bych se neměl snažit.
PArdon,četla jsem dvakrát tvoje příspěvek a já nebýt to pochopila,takže ty asi mluvit jinou jazyk,,koukala jsem,že tam mít ty město Prag,ale mluvila evidentně překladačem.. S tou já se ne měla co řšikat si.
poyraz
Příspěvky: 40
Registrován: 23. 6. 2020, 11:41

31. 7. 2020, 10:20

david.1 píše: 21. 7. 2020, 10:38
poyraz píše: 16. 7. 2020, 10:26 Davide, jsi typ člověka, který by měl mít svůj názor na sebe. Očividně nemáte co říci, co by mohlo být užitečné pro každého. Takže raději držte ústa zavřená. Byl jsem členem většího fóra pro obrábění po celá desetiletí a viděl jsem duchbags jako ty po celou dobu, takže všechno dobré.

Pokud jde o zbytek, někteří lidé se starají o zachování původních vlastností stroje a je možné, že neexistuje žádný způsob, jak získat informace, takže ano, možná jsem na slepé uličce, ale neznamená to, že bych se neměl snažit.
PArdon,četla jsem dvakrát tvoje příspěvek a já nebýt to pochopila,takže ty asi mluvit jinou jazyk,,koukala jsem,že tam mít ty město Prag,ale mluvila evidentně překladačem.. S tou já se ne měla co řšikat si.
Promiňte, možná jsem to měl zmínit dříve. Nejsem Čech (jsem Kurdský), ale bydlím v Praze.
TOS S28 Žebrák / DECKEL FP 1 / KLOPP 375
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

31. 7. 2020, 4:36

poyraz píše: 31. 7. 2020, 10:20
david.1 píše: 21. 7. 2020, 10:38
poyraz píše: 16. 7. 2020, 10:26 Davide, jsi typ člověka, který by měl mít svůj názor na sebe. Očividně nemáte co říci, co by mohlo být užitečné pro každého. Takže raději držte ústa zavřená. Byl jsem členem většího fóra pro obrábění po celá desetiletí a viděl jsem duchbags jako ty po celou dobu, takže všechno dobré.

Pokud jde o zbytek, někteří lidé se starají o zachování původních vlastností stroje a je možné, že neexistuje žádný způsob, jak získat informace, takže ano, možná jsem na slepé uličce, ale neznamená to, že bych se neměl snažit.
PArdon,četla jsem dvakrát tvoje příspěvek a já nebýt to pochopila,takže ty asi mluvit jinou jazyk,,koukala jsem,že tam mít ty město Prag,ale mluvila evidentně překladačem.. S tou já se ne měla co řšikat si.
Promiňte, možná jsem to měl zmínit dříve. Nejsem Čech (jsem Kurdský), ale bydlím v Praze.
To,že žiješ v Praze neznamená,že se tvůj překladač může vyjadřovat k československým problémům probíraným zde na fóru.
Myslím,že vhodný čas nastane,až se tu budou probírat kurdské stroje(popravdě-existovaly nějaké,krom zbraní?).
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

31. 7. 2020, 8:17

david.1 píše: 31. 7. 2020, 4:36
poyraz píše: 31. 7. 2020, 10:20
david.1 píše: 21. 7. 2020, 10:38
PArdon,četla jsem dvakrát tvoje příspěvek a já nebýt to pochopila,takže ty asi mluvit jinou jazyk,,koukala jsem,že tam mít ty město Prag,ale mluvila evidentně překladačem.. S tou já se ne měla co řšikat si.
Promiňte, možná jsem to měl zmínit dříve. Nejsem Čech (jsem Kurdský), ale bydlím v Praze.
To,že žiješ v Praze neznamená,že se tvůj překladač může vyjadřovat k československým problémům probíraným zde na fóru.
Myslím,že vhodný čas nastane,až se tu budou probírat kurdské stroje(popravdě-existovaly nějaké,krom zbraní?).
Možná uzrál čas na omluvu, nebo to myslíš opravdu vážně? :shock:
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

31. 7. 2020, 10:22

Josef píše: 31. 7. 2020, 8:17 Možná uzrál čas na omluvu, nebo to myslíš opravdu vážně? :shock:
Tak pod tohle se podepíšu!
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8912
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

1. 8. 2020, 7:51

👍
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

1. 8. 2020, 8:24

Já bych nechal celej tenhle polítováníhodnej offtopic moderátory smáznout. Napíšu Robokopovi. :wink:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

1. 8. 2020, 9:36

jenicek píše: 1. 8. 2020, 8:24 Já bych nechal celej tenhle polítováníhodnej offtopic moderátory smáznout. Napíšu Robokopovi. :wink:
Já bych ještě chvíli počkal, zda se pán uráčí učinit nějaký pokus o napravení...
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 8. 2020, 10:06

jenicek píše: 1. 8. 2020, 8:24 Já bych nechal celej tenhle polítováníhodnej offtopic moderátory smáznout. Napíšu Robokopovi. :wink:
myslím, že názory se nemění prostým DEL, já bych to tady nechal ať si každý udělá názor sám..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22390
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 8. 2020, 10:30

Nejde to smazat asi to presim tak ze viniky rovnou vykopnu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

1. 8. 2020, 10:46

Viníky?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“