plátkové nože pro SV18

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 10. 2018, 8:21

novic píše: 30. 9. 2018, 8:24 Mam v tych platkoch celkom nejasno
kazdy mi tvrdi nieco ine - chladit nechladit / chladit len liehom len olejom ...
Jeden pan co davno repasoval sv18tky ( pri Sali ) mi povedal ze platkove noze nepatria na 18tku vobec koli nizkym otackam to si ale nemyslim

Pride mi ale vyhodnejsie kupit drziak na platky a cca 10 platkov dajme tomu ze to je 100 euro v podstate mam ale "40 kusov" nozov kedze jeden platok mozem 4x otocit
Noze s letovanym tvrdokovom stoja bazosovo kus tak 2.5 az 3 eura to sa vyrovnava alebo je to trocha drahsie ako drziak s platkami

Tie platky su typizovane ? Ci co vyrobca to iny tvar? Teda by sa mohlo stat ze kupim drziak do ktoreho uz nezohnam platky.
... bereš téma uplně od konce.- Otázka číslů 1 musí byt: "jsem schopen starou klasickou kudlu schopen nabrousit" ? Vypadá to snadně, ale snadné to není. Už jsem to vzdal. Pokud ano, potom máš doživotní zásoby v prodejícj doslova za svačínu. Pokud ne, potom sosni podle možností financí 3-5 základních držáku u čínana a u stejného zdroje nakup VBD.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 10. 2018, 8:45

tak nabrousit je jedna věc to se snad naučí ale musí mít kvalitní brusku bez vibrací a orovnaný kotouč v opačném případě mu to bude vyštipovat tvrdokov když jsem kupoval nástroje tak jsem zrovna koupil držáky a destičky a značkové... před týdnem jsem použil čínský držák do díry na ccmt 06 a je to měkota jekota už to nechcu ani vidět kvičelo to jak blbé řezné podmínky byly v pořádku stačilo přidržet držák rukou a sklidnilo se to ten držák má průměr co já vím 10mm a když je v nožovce a rukou na něj zatlačíš tak normálně pruží...kdybych zabral tak ho snad ohnu asi tak odebral jsem milimetr materiálu na dvou kusech a břit na destičce v háji a ccmt otočíš jen 2x
ono je to spíš načerněné než zakalené navíc číňani nemají ani podložky pod vbd prostě krám...
bych si počkal až se v inzerci objeví nějaké kvalitní značkové držáky a postupně bych nakupoval
Naposledy upravil(a) kenybz dne 1. 10. 2018, 8:51, celkem upraveno 1 x.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2018, 8:48

jak ktere
jsem potreboval kousek zeleza a zrovna tam byl odrezek cinskeho drzaku VBD
no HSS si neskrtlo
VBD a zluty spony...

10mm bude kvicet vzdy
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 10. 2018, 8:53

ale nebude už je nachystaný korloy antivibrační a ještě je lepší možnost celotvrdokov
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2018, 8:59

to jo ale to ted srovnavas nesrovnatelne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 10. 2018, 9:02

to neni ani srovnání prostě dáš tam destičku za stovku a hned ji zničíš po pár kusech protože máš šmejdový držák
schválně jsem to zašel vyfotit pilník to bere a mrkni na ty otlaky od upínacích šroubů nový 1x použitý držák za 3 kila
v pozadí je celotvrdokovový nožík ještě menší a ten si ani nevrzne a co snese je neskutečné navíc jde brousit
jenže potřeboval jsem hlouběji tak jsem zkusil číňana
ještě jednou edit...fotka je mázlá ale klidně nafotím líp jaké tam jsou rýhy od šroubů a to jsem to utahoval s citem
Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2018, 9:10

rikam srovnavat celotvrdokovovy a ocelovy nuz nejde
kazdy je uplne neco jineho
ten tvrdokov ti praskne kdyz ho namuzes
ten ocelovy ne paklize bude spravne zakalenej

jestli nebyl vubec zakalenej je to zmetek ale daji se koupit conske dost kvalitni drzaky
ostatne jsou toho plne nemecke katalogy (made in germany, rozumej laserem popsano v nemecku)

co se tyce chveni nelze srovnavat karbid wolframu s oceli
proste nelze

kdybys porovnaval ocelovej s ocelovym a karbidovej s karbidovym tak nic nerikam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

1. 10. 2018, 9:19

v pohodě.. :)
chtěl jsem tím říct, že s nekvalitním držákem ničíš VBD jiný ocelový v této velikosti nemám, tak nemám s čím srovnávat, ale určitě jsou i mnohem lepší.
To by chtělo dát reference které vyzkoušené číňany koupit a kde tento co jsem vyfotil je koupený od obchodníka v česku na bazoši
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2018, 9:20

s tim plne souhlasim
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

1. 10. 2018, 2:55

kenybz píše: 1. 10. 2018, 8:45 tak nabrousit je jedna věc to se snad naučí ale musí mít kvalitní brusku bez vibrací a orovnaný kotouč v opačném případě mu to bude vyštipovat tvrdokov když jsem kupoval nástroje tak jsem zrovna koupil držáky a destičky a značkové... před týdnem jsem použil čínský držák do díry na ccmt 06 a je to měkota jekota už to nechcu ani vidět kvičelo to jak blbé řezné podmínky byly v pořádku stačilo přidržet držák rukou a sklidnilo se to ten držák má průměr co já vím 10mm a když je v nožovce a rukou na něj zatlačíš tak normálně pruží...kdybych zabral tak ho snad ohnu asi tak odebral jsem milimetr materiálu na dvou kusech a břit na destičce v háji a ccmt otočíš jen 2x
ono je to spíš načerněné než zakalené navíc číňani nemají ani podložky pod vbd prostě krám...
bych si počkal až se v inzerci objeví nějaké kvalitní značkové držáky a postupně bych nakupoval
... ten člověk píše, že nikdy nesoustružil a určitě neplánuje vzít si uvěr jit nakoupit Sandviky, Pramety, Waltery, Iscary, atd. Současně neplánuje krmit centrum ani drtit seriovou výrobu. Pokud nepujde do renomovaných značek, stejně v CZ shopech koupí naprosto to samé, pouze už 5x dráž. Není pravdou ani obecna fráze: "čínan nemá podložky", to je nesmysl. Je tady vlakno na toto téma a desítky amateru s tím bez problému pracují a mám pocit, že tam bylo i pár profíku. Navíc tady mluvím o zakladnich tvarech, nikoliv o žiletce do diry což je přeci jenom zase jiná liga. Amater a ted mluvím za sebe usmrti platek nejčastěji nevhodnou řeznou rychlosti, či ruznejma nájezdama do matroše.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22395
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

1. 10. 2018, 3:34

Cinsky drzak bez podlozek 30 000ks obrobku. Z vetsiny v 15 142. Naprosto vporadku bez ztraty kvetinky. Platky do toho davame korloy.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

1. 10. 2018, 6:44

Tiez sa mi nezda, potreboval som upravit drziak a hss frezou som si velmi neskrtol, na prasaka som to bral flexou, a ocividne to bolo nejako upravovane tepelne. Pac rezalo sa to blbo a brusilo este horsie ale uspech sa dostavi. A bol to upichovak, tak ze tam nejaka tepelna uprava musi byt inak by to uhlo raz dva 2mm upichovaci platok...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 10. 2018, 8:07

ono to bylo myšleno v inzerci a nenapsal jsem, že za dobrou cenu...běžně se dá natrefit na kvalitní značkový nůž + destičky za litr...Jasné je že nebude dávat za krbaku s nožem 6 litrů ....kámoš sice ty číňany má i na cnc ale už to přeházel to samozřejmě nejde srovnávat s hobíkem, kterému budou stačit..
napsal jsem tu svoji zkušenost s china děrovákem
takže proč ne klidně číňan ale, ověřený...no zatím nikdo nedal odkaz...
no a tady jsou třeba piko nožíky celotvrdokov do díry cena slušná pokud ovšem nejsou použité :)
https://stroje.bazos.cz/inzerat/9466865 ... E-NOZE.php
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
kominik
Příspěvky: 106
Registrován: 26. 1. 2011, 6:48

4. 10. 2018, 11:30

Teď řešíš držáky obecně nebo jen do díry?

Do díry mám sandvik nebo AKKO, nemám s čím srovnat, ale práci udělá...

Na vnější jsem nedávno na zkoušku vzal tento: https://www.aliexpress.com/item/MCKNR25 ... 4c4dzlhcfL

Někdo je tu kdysi na fóru zmiňoval a nenadával, proto tuhle značku, myslím že měl taky zrovna SV18...

Když porovnám s prametem tak při použití nevidím rozdíl, osová výška stejná, mám ho krátce možná ani ne 5 kg špon. Jestli chceš s ním nějaký pokus tak se můžu pokusit...

Destičky většinou pramet.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“