Nezávislé hodnocení soustruhu Bernardo 550 WQ

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

7. 5. 2021, 9:42

YOndra píše: 7. 5. 2021, 5:36
Charon píše: 6. 5. 2021, 8:49 No a až srovnáš lože nebo vřeteník, tak si toho koníka zopákneš :lol:
Ale trénink dělá mistra ne :mrgreen:
Jo to je mi jasny :D Jeste premyslim jak tomu koňu pomoct. I kdyz je utazenej hlavnim sroubem, stelovaci srouby utazene a klepne se do nej zboku tak je veskere vystredeni v hajzlu.
.... protože je to na 99% tak prasečsky udělaný, že koník se na vedení nějak kolíbe
stačí to zespoda počmárat lihovým fixem a popojet na vedení
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5241
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

7. 5. 2021, 10:44

No jestli nebude lepsi jim ho hodit na hlavu, dokud to jeste jde :mrgreen:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
YOndra
Příspěvky: 24
Registrován: 1. 5. 2021, 7:26

7. 5. 2021, 4:16

Celej den podkladam, povoluju, utahuju, merim a porad dokola a furt je to divny a toci to do kuzelu....celej den v hajzlu. Pak jsem uz jen tak ue zvedavosti rozebral vreteno, vytahl ho ven, namazal loziska, slozil, utahl ty kuzeliky jen tak lehko jak to znam z aut a hle, najednou to soustruzi presne, ikdyz to zmerim mikrometrem. A ted mi nekdo vysvetlete proc pretazene kuzeliky na vretenu tohle zpusobi :D
YOndra
Příspěvky: 24
Registrován: 1. 5. 2021, 7:26

12. 5. 2021, 6:39

Nevite, jo?
Pokracoval jsem s konikem. To stranove stelovani dvema nezavislymi srouby z kazde strany bylo nepouzitelne. Plus k tomu dost velke vule mezi zakladnou konika a horni casti. Stranove staveni jsem predelal na jeden sroub. Zatim provizorne na zkousku...jestli to bude pouzitelne. Zaskrabani na loze soustruhu, vymezeni vuli, podlozeni atd. Zatim dobry, ponik uz neujizdi vzad :)
Přílohy
sous9.jpg
sous10.jpg
sous11.jpg
sous12.jpg
sous13.jpg
sous14.jpg
sous15.jpg
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

12. 5. 2021, 7:09

YOndra píše: 12. 5. 2021, 6:39 Nevite, jo?
Nie že nevíte, len asi nemá nikto chuť ti vysvetlovať, že príliš utiahnutými ložiskami to naozaj spôsobené nebolo. Ale vlastne si ani nenapísal, či to bolo pri upnutí letmo alebo podopreté koníkom, tak čo ti k tomu povedať. Stačilo, že si medzi pokusmi zmenil materiál, nôž, posuv, otáčky, atď., kužeľ zrazu zmizol a ty si si povedal, že to muselo byť ložiskami.

Na škrabanie si kúp tušírovaciu farbu, lebo táto fixka má už od pohľadu strašne veľkú hrúbku vrstvy.
Tos C45-2000
YOndra
Příspěvky: 24
Registrován: 1. 5. 2021, 7:26

13. 5. 2021, 5:27

Čo k tomu povedať. Asi zazrak. Nezmenil jsem ani nuz, ani posuv, ani otacky, ani material. Pred rozdelanim vretene to tocilo kuzel s upnutim letmo i s uz vystredenym konem. Po rozdelani vretene to najednou pri malem vylozeni a bez kone tocilo rovne, s koninek blbe a po jeho opetovnem srovnani uz i s oporou cajk. Ale tak verim ze nekdo nemusi verit :) Znamej automechanik mi taky tvrdil ze vibrace do volantu mi delaji vnitrni homoklouby a neveril ze mi pomohlo kdyz jsem vymenil plechovou napravnici za hlinikovou s odlisnym uchycenim ramen. (Tak to resily i autorizaky) Ale to sem nepatri :)
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“