modely sustruhov TOS

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2016, 6:43

milan584 píše:
fofo píše:Vlastnim SUI 50 / 1500 kedze dlhsi sa mi bohuzial do tej mojej dielnicky nezmesti. Potrebujem stocit bubon z Tatry , stocit piestnicu , aj 6mm srubku, to je cele. Nepohneval by som sa aspon takej SUI 63 / 2000. Ale nehnevajte sa na mna, kedze hned na zaciatku topicu je v prispevku jasne uvedene ze sa bavime o sustruhoch SV , SN , SU , SUI. A zrazu sa tu objavila diskusia o SM. To je akokeby sme sa bavili o Octavii prip. Superbecku a niekto do diskusie zamiesal Malucha. Je to trochu od veci nemyslite ?
Chvilkama mi to tu připadá, že se tu řeší nějaká soutěž o tom, kdo ho (soustruh :lol: ) má největšího.
To ale může být docela kontraproduktivní - protože pro některé mikrosoustružníky fakt nemusí být vrcholem strojařiny (technického umu) to, že někdo dokonce dokáže zatočit šroobek M6 či dokonce takovou megahustou operaci jako přetočit buben do Ledwinkova wagenu :mrgreen:
heč a já mám tři :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

21. 1. 2016, 7:30

fmodel ale podla pana sustruznika SM16 nieje sustruh :lol:

kto nema minimalne 63ku ani akoby sustruh nemal :roll:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2016, 7:37

SO 545 píše:fmodel ale podla pana sustruznika SM16 nieje sustruh :lol:

kto nema minimalne 63ku ani akoby sustruh nemal :roll:
no tak jo ,budu počítat teda dva :lol: :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
SO 545
Příspěvky: 729
Registrován: 6. 1. 2013, 6:30

21. 1. 2016, 7:41

to je este dobre ja v podstate nema sustruh.

a na sijacom stroji neviem... skusim poziadat zienku nech ma zaskoli.

ale raz bohuprisaham stocim bubon s Koprivnice... :D
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

21. 1. 2016, 9:06

milan584 píše:
fofo píše:V Casom prides na to, ze s velkym strojom, male veci spravis, ale s malym strojom, velke veci nespravis. Kto nezazil, nepochopi.
Můžeš se s tím navšechnovhodným :mrgreen: SUI předvést - třeba by mě zajímalo, jak bys na tom vyráběl takový triviální :mrgreen: dílec jako je tohle
http://exportcontrols.info/images/piffl_preform.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Nikdy som netvrdil ze SUI je " na vsechno vhodny" , ale je to vseobecne asi najvsestranejsia konvencna masina ktora sa da u nas zohnat a rozhodne stoji zato ju vlastnit (osobna skusenost). A tiez som zacinal na kolovratku!
K tomu vykresu. Do 200vky univerzalky upnem 80tku preistotu prekontrolujem idikatorom, a takisto poredukujem morse kuzele na maly otocny hrot. Do nozovky dam malinky noz podla potreby. Vsetko sa da len treba chciet. Take malinke veci nerobim nejak casto. Obcas je treba spravit aj nejaku mini drobnost to priznavam a zatial som si vzdy nejako pomohol. Zaujimalo by ma naco sluzi ten hlinikovy vyrobok s tak tenkou stenou. Ved to musis davat sakra bacha nielen pri sustruzeni, ale aj manipulacii aby sa tomu neublizil. Na to by som nemal nervy.
Horsie je ked je nejaka suciastka taka velka, ze mi tam vlezie len tak, tak, pripadne sa tam nezmesti vobec. Mojou najvacsou bolestou je pre mna nedostacujuci prechod vretenom ( 56mm ) :( Ten ma vo vela veciach obmedzuje, resp. mi poriadne komplikuje zivot. Castejsie totiz opravujem, alebo upravujem nejaku suciastku. Ak nieco vyrabam, tak v drvivej vacsine je to bud nejaky pripravok na demontovanie, alebo upravu nejakej suciastky (stahovak, fixacny pripravok a pod.), alebo vyrabam napr. nove puzdro, cap, vymedzovaciu podlozku a pod.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2016, 9:46

no a proto máme mi amatéři soustruhy tři :mrgreen: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

21. 1. 2016, 9:54

fofo píše:K tomu vykresu. Do 200vky univerzalky upnem 80tku preistotu prekontrolujem idikatorom, a takisto poredukujem morse kuzele na maly otocny hrot. Do nozovky dam malinky noz podla potreby. Vsetko sa da len treba chciet..
Několik nepatrných detailů, které Ti možná unikly
- ten vnější povrch má toleranci :lol:
- ta díra je po celé délce :lol:
- stěna je 0.4 :lol:
- nemělo by to vypadat jako kliková :) hřídel
a to nejlepší na závěr - těch kusů je 5000 :mrgreen: - viz výkres
A až jednou :) jeden takový kus někdy na té SUI dokážeš vyrobit, tak možná pochopíš, že největší, automaticky neznamená nejlepší.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

21. 1. 2016, 10:02

už ho netrap ,ani ten výkres nepřečte jak je malej :lol: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

22. 1. 2016, 12:06

Trosku nechapem ze co mi akoze na tom vykrese uniklo. Ako je pravda, ze nie vsetko na tom vykrese je vidiet citatelne, ale myslim si ze to by nemal byt problem. Ta diera 3,2mm je cez celu dlzku obrobku 195mm. Na prvych 90 mm je vonkajsi priemer, nevidno precitat ci 6, alebo 8mm s toleranciou +/- 13 tisicin a zrazenym celom pod uhlom 30 stupnov. Na zvysnych 105mm dlzky obrobku je hrubka steny 0.4mm s toleranciou +/- 1 desatinu, teda vonkajsi priemer 4mm. Jedine co mi uniklo, resp. mi to nieje jasne v strede v lavo je nejaka poznamka axialna tolerancia a v pravo, ze asi ich budes robit dva dlzky 195 a 215 mm? Zaujimalo by ma ze co resp. naco to je? Ale zase sme odbocili od temy. Ssamozrejme, ze nikdy by som nevzal zakazku na takyto vyrobok, nieto este 5000ks, ked nato nemam vhodny stroj. Ale v pripade potreby ak by som niekedy nieco take potreboval vyrobit, tak si myslim ze 1 - 2 kusy by som zvladol aj na mojej masine. S trapenim, ale pomohol by som si. A o tom to je.
Tiez mi netvrdi ze to doma struzlikas na MN80. Urcite to mastis na nejakom CNC. Mozem ti dat vykres na piestnicu, hlavu piesta, a valec z vyloznika na 12t rypadlo. To som zvedavy ako si pomozes na malom sustruhu? Kazdy stroj poskytuje nejake moznosti. Rozdiel je v tom ze s velkym strojom sa mozes malicku vec aspon pokusit vyrobit, no opacne to nefunguje :wink:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

22. 1. 2016, 12:38

prostě si z tebe děláme prdel :lol: :mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

22. 1. 2016, 1:32

No tak to teda vrela vdaka. Dostali ste ma :D
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

22. 1. 2016, 2:46

fofo píše:No tak to teda vrela vdaka. Dostali ste ma :D
Kdyby ses nesral mezi nás kolovrátkaře a krejčí (co používají šicí stroj) tak bys nemusel nic chápat. :roll: :roll: :roll:
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Uživatelský avatar
Francotirador
Příspěvky: 1173
Registrován: 27. 7. 2010, 8:04

22. 1. 2016, 2:50

fofo píše:…Mozem ti dat vykres na piestnicu, hlavu piesta, a valec z vyloznika na 12t rypadlo…
Ta hlava pístu by mě zajímala. Jak to vypadá? :roll:
soustruh: TOS MN80A; obrážečka: TOS MS200N
frézka: klon Sieg X2; ostřička: Beiping PP-U3
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7208
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

22. 1. 2016, 2:54

fofo píše:Trosku nechapem ze co mi akoze na tom vykrese uniklo. Ako je pravda, ze nie vsetko na tom vykrese je vidiet citatelne, ale myslim si ze to by nemal byt problem. Ta diera 3,2mm je cez celu dlzku obrobku 195mm. Na prvych 90 mm je vonkajsi priemer, nevidno precitat ci 6, alebo 8mm s toleranciou +/- 13 tisicin a zrazenym celom pod uhlom 30 stupnov. Na zvysnych 105mm dlzky obrobku je hrubka steny 0.4mm s toleranciou +/- 1 desatinu, teda vonkajsi priemer 4mm. Jedine co mi uniklo, resp. mi to nieje jasne v strede v lavo je nejaka poznamka axialna tolerancia a v pravo, ze asi ich budes robit dva dlzky 195 a 215 mm? Zaujimalo by ma ze co resp. naco to je? Ale zase sme odbocili od temy. Ssamozrejme, ze nikdy by som nevzal zakazku na takyto vyrobok, nieto este 5000ks, ked nato nemam vhodny stroj. Ale v pripade potreby ak by som niekedy nieco take potreboval vyrobit, tak si myslim ze 1 - 2 kusy by som zvladol aj na mojej masine. S trapenim, ale pomohol by som si. A o tom to je.
Tiez mi netvrdi ze to doma struzlikas na MN80. Urcite to mastis na nejakom CNC. Mozem ti dat vykres na piestnicu, hlavu piesta, a valec z vyloznika na 12t rypadlo. To som zvedavy ako si pomozes na malom sustruhu? Kazdy stroj poskytuje nejake moznosti. Rozdiel je v tom ze s velkym strojom sa mozes malicku vec aspon pokusit vyrobit, no opacne to nefunguje :wink:
tohle je pravda, proti tomu nelze nic namítnout
je zbytečný ho nasr...
taky je pravda, že člověk co má dílničku v koutě obýváku v paneláku si tam SUI63/2000 asi nenastěhuje :D
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
fofo
Příspěvky: 187
Registrován: 4. 2. 2015, 3:21

22. 1. 2016, 7:32

Francotirador píše:
fofo píše:…Mozem ti dat vykres na piestnicu, hlavu piesta, a valec z vyloznika na 12t rypadlo…
Ta hlava pístu by mě zajímala. Jak to vypadá? :roll:
Napr. takto:

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“