Olejové čerpadlo v rýchlostnej skrini SV 18/R

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

26. 3. 2016, 8:53

Pekný deň prajem páni majstri
mam takýto problém na sústruhu v rýchlostnej skrini je olejoznak a netečie mi tam olej rozobral som to všetko nič nie je upchaté dokonca som vymenil aj trubku nasávania oleja ktorá ide do olejového čerpadla, ktoré je poháňané vačkou. Po celom včerajšom dni už neviem čo môže byť za vada a preto sa obracám k vám či už náhodou niekomu sa to nestalo. Ak dám podľa manuálu do prevodovky 3litre ložiskového oleja tak čerpadlo neťaha ale snahu ma ale vždy vychádza iba vzduchová bublinka, ak som rozobral ho a fukol alebo potiahol aby vznikol podtlak tak jazyk mi držal, potom som skúsil naliať ešte ďalšie 2,5 litra oleja a už čerpadlo fungovalo. Ale 5,5 litra oleja už je veľmi veľa a musí to fungovať an 3 litroch ako tam píše v manuáli tak neviem čo môže tomu byť

Ďakujem za rady
1asv
Příspěvky: 458
Registrován: 2. 1. 2011, 9:33
Bydliště: Kdyně
Kontaktovat uživatele:

26. 3. 2016, 2:42

Ahoj, mrkni sem: http://www.c-n-c.cz/viewtopic.php?f=60&t=6078" onclick="window.open(this.href);return false;
Vláďa
Toník
Příspěvky: 121
Registrován: 19. 5. 2015, 8:16

21. 7. 2019, 8:04

Pani potrebujem.poradit ohladom mazania na sv18R.

Kupil som uplne ale uplne novu nikdy nepouzitu prevodovku na sv 18R, este nikdy nebola pouzita vo vykone. Prevodovka krasne tichucko ide vsetko funguje az na mazanie ktore je vzadu ten piestik pohanany vackou tam mi to nemaze ked to rozoberie vsetko krasne drzi klapka ta kulicka a ked zalozim nenide aj som podlial olejom aj do tru ky som nalial olej pomocou striekacky zapnem sustruh a nemaze. Aka je vrom finta ved je to uplne nove vsetko ciste ked som fukol vzduch do trubky vsetko funguje nie je zapchate. Preci to neide jedina vec ma napadla ze ci to nerobi olej bud ho mam zly dajte typ oleja aky mam dat aby to islo.
Posielam foto prevodovky
20190711_200532.jpg
20190711_200527.jpg
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“