soustruh 1i611p

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
IllegalName
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 2. 2022, 9:16

14. 2. 2022, 10:40

Ahoj, nedavno sem si poridil tenhle soustruh. Vybava bohuzel minimalni, no na druhou stranu je vse ve skvelem stavu, krome faktu, ze zbyl jenom jeden remen.
Nove remeny nechavam az jak ten posledni xipne, protoze je potreba vymdat vreteno, coz je docela hlubokej zasah.
Mam par dotazu, na zkuseny majitele.
1. Resil nekdo z Vas uchyceni drzaku Multifix A? Mam neco nakresleny, no verim, ze nekdo z Vas ma na to lepsi reseni,
2. Elektrika je puvodni, plne funkcni, existuje duvod na modernizaci?
3. V manualu se nemluvi nic o vyvazovani, tvrdej dokonce, ze je urcenej i pro mobilni dilny.
Momentalne ho mam na hranolech, kym dokoncim cisteni, skrut sem zatim nijak nemeril.
Uvnitr jsou puvodni srouby, podle manualu kotvici body. Planujem dat pod ty sroby ocelove
puky, kere budou porad stat na hranolech, at se k tomu nemusim zohejbat.
Jak ho mate ulozeny vy?
brutal
Příspěvky: 600
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

14. 2. 2022, 11:17

Zdar, tak vítej do klubu.
Multifix A bude možná zbytečně malý, já to koupil už s ním od východoněmeckého továrníka a bylo tam Ečko - je to velikostí tak maximum co tam jde. Jen je třeba brát držáky od ověřených prodejců jako je třeba Paulimot, aby ty držáky neměly ten spodní okraj moc tlustý, některé čínské držíky jsem si musel asi 2mm ofrézovat, což byl porod protože to je kalené. Ale od toho Paulimot z ebay.de všechno cajk.
Kroutí se málo, je to hodně solidní lože na tu velikost, ale i tak se kroutí, já to měřil strojní vodováhou a litalo to tam dost, jakmile jsem pootočil matici na jedné noze. Mám tam nějaké tovární strojní nohy - velký ocelový 'puk' s gumovou podložkou, do kterého jsem si přidělal pevnostní závitovou tyč M30. Ten soustruh má, aspoň teda můj, na spodní hraně ocel.profil, ve kterém byly vyvrtané díry cca 15mm. Já ty nohy chytil do nich, přišlo mi to fajn, že ty nohy nevyčumujou z půdorysu stroje a nezakopávám o ně. Ale dneska už bych je asi dal širší - tj. z pod stroje ven, aby byla větší stabilita, takhle jsou ty nohy zbytečně moc blízko u sebe a přijde mi že to je znát když mi to začne vibrovat. Takže přemýšlím že zespoda našroubuju nějaké masivní učko a nohy dám pod něj, ideálně mimo stroj, ať jsou co nedál od sebe.
IllegalName
Příspěvky: 3
Registrován: 9. 2. 2022, 9:16

29. 4. 2022, 10:13

Ahoj, tak sem teda otestoval dat ocelove puky pod existujici zavity na kotveni a slo to hned spatky na klacky, takze tlusty jekly, jak si rikal. Vcera sem zijstil, ze nejaky hovado predemnou dalo spojku v suportu natvrdo, takze doraz posuvu nefunguje, coz me asi donuti rozdelat suport. Jediny s cim mam jeste problem je motorova brzda, puvodni selenovej usmernovac tam uz neni, a je misto toho nabastlenej polovodicovej mustek, brzdi to krasne, no 1z20 to nezabrzdi, coz je u rezani zavitu nesmirna prdel. Myslim, ze je problem v casovaci, ono to zabrzdi, ale opozdene o periodu brzdeni. Taky je nastavenej zbyetecne dlouhej cas brzdeni, no jak se divam, tak nemuzem najit casove rele. Na fotce 4 velky cerny jsou stykace(KM, KB, KH, KT), 2 krabicky s nastavenim jsou tepelna rele(PT1, PT2) a ty otevreny kontakty jsou "magnetic starter" (KM). No jak cumim do ty skrine, nemuzem najit casove rele KT. Uz s tym nekdo nekdy laboroval?

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

30. 4. 2022, 7:55

KT není časové relé, ale stykač, který spíná DC napětí pro brždění. Časové relé pro brzdu má označení PB měl by to být ten přístroj vpravo dole, vedle těch dvou závitových pojistek
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“