MN80 přebroušení lože

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4888
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

25. 2. 2017, 8:32

Ahoj Lubosi. S radou "vezmi to smirkem" nemam nic spolecneho. Se zbytkem rozhodne souhlasim, neskudlit a koupit si poradny MNko nebo to dat lidem na opravu, kteri vi co delaji. Bohuzel potom vyjde na 2x tolik. Tyhle nakupy jsou prosta rovnice, bud tomu clovek venuje cas (hodne casu) a koupi si pekny stroj za par penez nebo cas nema a priplati si. Tohle nejsou stroje co masove drtily vyrobu, proto koupit neco co ma loze kaput je spis umeni :-(
Druhym pravidlem je nebrat vazne lidi, kteri poskytuji vyborne rady a stroj nemaji, pripadne nemaji zadny stroj. Rady typu: "to liznes smirkem, flexou, to zaskrabni to umi kazdy" dopadnou vzdy stejne a majitel stroj promeni na zdroj ND nebo proda dal nejakemu chudakovi na Bazosi. Ja se taky nechal nachytat na radu: "kdyz mas volnou suport matku, sklepni ji kousek kladivkem...". Je to par roku zpet a bohuzel uz neznam autora rady, abych mu kladivklem poklepal na kebuli. Ty chytrejsi jiste uz tusi co se stalo ... :-( U bezneho stroje to resi jiny kus u MN je to mega pakarna, co stroj to original. Bylo to dobre pouceni.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22398
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2017, 8:39

Posilal jsem autorovi vlakna kontakt na fachmany co mu tu mnku udelaji do perfektniho stavu a dle meho nazoru za hubicku
Nevim o kolika se bavili ale odhaduju go vodicich ploch dopasovani vretene, suportu, koniku a srovnani do osy sroubu (proste tak jak to ma byt) tak nekde mezi 15 a 20 000
Tj. hoblovani nebo frezovani brouseni skrabani
Podlemne uplne za hubicku
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

25. 2. 2017, 9:28

jj to je dobrá cena , sám to určitě nedokáže pokud nemá dílnu se strojním vybavením a znalostma,ale kdyby jí měl a znalosti taky tak se přece neptá. :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 2. 2017, 3:00

To je naprostá bomba. Doufám, že ten kontakt ještě chvíli vydrží, nechal bych si svojí Mn80 jenom seřídit a nastavit jak má. :-)
reta
Příspěvky: 657
Registrován: 22. 7. 2014, 1:50
Bydliště: Pardubice

25. 2. 2017, 9:47

lubbez píše:To je naprostá bomba. Doufám, že ten kontakt ještě chvíli vydrží, nechal bych si svojí Mn80 jenom seřídit a nastavit jak má. :-)
Vlákno čtu od začátku a řek bych že všem příspěvkům rozumím. Ovšem výše uvedený příspěvek jsem nepobral. :D
Uživatelský avatar
petrgr
Příspěvky: 152
Registrován: 12. 2. 2011, 9:26

25. 3. 2017, 11:59

A k čemu potřebuje tazatel vyhazovat desetitisíce Kč? Ve fabrikách dělají leckde mašiny desítky let a nikdo to pro běžnou práci moc neřeší. Pokud je něco přesné, pak se to nechá přebrousit. Jak často je něco takového potřeba a kolik desítek tisíc vyjde repase soustruhu? Jednoduchá matematika. Je to zbytečné.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

26. 3. 2017, 8:21

reta píše:
lubbez píše:To je naprostá bomba. Doufám, že ten kontakt ještě chvíli vydrží, nechal bych si svojí Mn80 jenom seřídit a nastavit jak má. :-)
Vlákno čtu od začátku a řek bych že všem příspěvkům rozumím. Ovšem výše uvedený příspěvek jsem nepobral. :D
Taky jsem asi méně chápavej. Je tady kontakt na firmu, která umí i přebrousit lože ale krom toho tu mašinu umí dát do cajku. Tedy mám radost, že můj miláček ze 62-roku může být kvalifikovaně repásnutý. Nic víc, nic míň.
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

26. 3. 2017, 12:05

Potom daj vediet kolko stal sustruh a kolko repas.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“