Bernardo Profi 300V

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 5. 2018, 5:19

Pokud se nepletu, tak před časem tady přispíval člen pod nickem "taťka". Ten ještě jako p. Sedláček měl zmiňovanou Promu, kterou výrazně předělal a to hlavně dodělal ložiska na šroubech posuvů a spousty jiného, což perfektně popsal a doložil výkresama. Pak jako "taťka" si koupil BOW 300, což je to Bernardo a následně začal předělávat přítlačné lišty za klínové a tady by bylo dobré znát jeho názor na zmiňované soustruhy. Tak kdyby někdo věděl jak ho "probudit".....(doufám, že si to z něčím nebo někým nepletu).
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

31. 5. 2018, 7:06

Je to "Tatka33" a vlákno je: https://forum.strojirenstvi.cz/viewtopi ... 07&t=18596 a na fórum chodí. Ale to "darc" už dobře zná.
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

31. 5. 2018, 7:22

Tatku 33 dokonca poznam osobne.... :)

Jo jo to je pan majster, mnoho veci mam podla jeho rad urobenych...

Bol som dnes jednom obchode v BA, nemali ten sustruh na predajni, ale hovorili ze ho bezne mavaju (zrovna sa predal pred par dnami, podstavec mali)... ze za dva tyzdne sa mam stavit, objednaju a mozem si ho osahat.
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 5. 2018, 8:19

SDC11417.JPG
Já mám "Noella" a taky občas sním o lepším. Nedávno jsem na jednom zahraničním webu četl nářky nějakého kolegu, co si vysnil Wabeco D 4000 a když mu konečně přišel, tak byl rozčarován provedením, které připomínalo čínu. Tak vznesl dotaz, jestli jsou na tom ostatní také tak. A to byla do nedávna trochu vyšší třída stolních hobby soustruhů vyráběných v Německu. Takže pořádně osahat, ale že bys na to nemusel "šáhnout" a hned soustružil, tak tomu asi nevěříš.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

31. 5. 2018, 8:47

Co je ten vodorovný kovový váleček (odhadem 25-30cm dlouhý) nahoře uprostřed na tom zadním svislém plechovém krytu? Světlo?
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

31. 5. 2018, 8:58

Ahoj lidi,mám takovou drobnou otázku dá se vůbec pořídit něco zaručeně kvalitního v téhle velikosti?(bez ohledu na cenu)
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Miltech
Sponzor fora
Příspěvky: 555
Registrován: 25. 10. 2009, 7:59
Bydliště: Kostelec na Hane

31. 5. 2018, 9:16

To je držák po kterém se posouvá plexisklový kryt, podle potřeby. (ochrana před horkýma šponama)
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

1. 6. 2018, 7:19

Miltech píše: Wabeco D 4000 a když mu konečně přišel, tak byl rozčarován provedením, které připomínalo čínu.
Ja mam tiez osobnu skusenost s firmou Wabeco, tak isto zlu.... podla mna tie veci idu rovno z ciny k uzivatelovi..
Takze nad nakupom v tejto firme ani neuvazujem..
Videl som ich par krat aj na vystavach, tie stoje vyzerali skvelo, ale doma po rozbaleni pride vytriezvenie..
Nastastie som sa s nimi dohadal a vratili mi prachy... ale aj tak ma to stalo postovne..
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

1. 6. 2018, 7:31

grade065 píše:Ahoj lidi,mám takovou drobnou otázku dá se vůbec pořídit něco zaručeně kvalitního v téhle velikosti?(bez ohledu na cenu)
Ale to víš, že ano. (Pokud myslíš nové.) Jen ne u nás. Třeba https://www.smsa.ch/en/Products/Convent ... rning.html "Bez ohledu na cenu" :wink:
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

1. 6. 2018, 7:46

Reinkarnace píše:
grade065 píše:Ahoj lidi,mám takovou drobnou otázku dá se vůbec pořídit něco zaručeně kvalitního v téhle velikosti?(bez ohledu na cenu)
Ale to víš, že ano. (Pokud myslíš nové.) Jen ne u nás. Třeba https://www.smsa.ch/en/Products/Convent ... rning.html "Bez ohledu na cenu" :wink:
řekněme že Schaublin je ideál - pak prostým porovnáním ceny lze usoudit, jak daleko od ideálu je taková Proma.
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 6. 2018, 8:05

No já bych to dnes řešil asi odsud:
http://www.arceurotrade.co.uk/Catalogue ... ies/Lathes" onclick="window.open(this.href);return false;
Kvalita slušná, personál vstřícný - dodávka do týdne - pozor pošta k nám je cca 125 GBP - přijde to na paletě.
Problémy umí řešit.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

1. 6. 2018, 8:34

darc píše:
Miltech píše: Wabeco D 4000 a když mu konečně přišel, tak byl rozčarován provedením, které připomínalo čínu.
Ja mam tiez osobnu skusenost s firmou Wabeco, tak isto zlu.... podla mna tie veci idu rovno z ciny k uzivatelovi..
Takze nad nakupom v tejto firme ani neuvazujem..
Videl som ich par krat aj na vystavach, tie stoje vyzerali skvelo, ale doma po rozbaleni pride vytriezvenie..
Nastastie som sa s nimi dohadal a vratili mi prachy... ale aj tak ma to stalo postovne..
A co nějaký zachovalý MN 80, měl bys vystaráno....
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

1. 6. 2018, 8:39

Reinkarnace píše:
darc píše:
Miltech píše: Wabeco D 4000 a když mu konečně přišel, tak byl rozčarován provedením, které připomínalo čínu.
Ja mam tiez osobnu skusenost s firmou Wabeco, tak isto zlu.... podla mna tie veci idu rovno z ciny k uzivatelovi..
Takze nad nakupom v tejto firme ani neuvazujem..
Videl som ich par krat aj na vystavach, tie stoje vyzerali skvelo, ale doma po rozbaleni pride vytriezvenie..
Nastastie som sa s nimi dohadal a vratili mi prachy... ale aj tak ma to stalo postovne..
A co nějaký zachovalý MN 80, měl bys vystaráno....
MN80 je problém pokud chceš točit malé průměry - kurva nízké otáčky ;-)
A hlavně je to proti původnímu požadavku zakladatele tohoto vlákna ;-)
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 2. 6. 2018, 9:51, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 678
Registrován: 22. 9. 2009, 8:02
Kontaktovat uživatele:

1. 6. 2018, 8:37

.
Naposledy upravil(a) Max dne 30. 12. 2018, 10:13, celkem upraveno 1 x.
Tatka33
Příspěvky: 72
Registrován: 22. 5. 2013, 7:26
Bydliště: Brno

6. 6. 2018, 6:44

Miltech píše:Pokud se nepletu, tak před časem tady přispíval člen pod nickem "taťka". Ten ještě jako p. Sedláček měl zmiňovanou Promu, kterou výrazně předělal a to hlavně dodělal ložiska na šroubech posuvů a spousty jiného, což perfektně popsal a doložil výkresama. Pak jako "taťka" si koupil BOW 300, což je to Bernardo a následně začal předělávat přítlačné lišty za klínové a tady by bylo dobré znát jeho názor na zmiňované soustruhy. Tak kdyby někdo věděl jak ho "probudit".....(doufám, že si to z něčím nebo někým nepletu).
Kruciš ... to jsem toho napáchal
S Promou SM 300 jsem začínal a pokud jsem chtěl aspoň trochu přesně něco utočit - byla to spousta práce na "vylepšeních"
Optimum 180 Vario - jen o něco lepší provedení než Proma, ale to stejné - spousta dodělávek
Dají se říct asi dvě věci - provoz v bytě v paneláku asi nesnese soustruh o hmotnosti vyšší, než oba jmenované a já se těmi úpravami bavil a bez úprav to bude trabl.....
Pokud to jen lze (mám pocit, že to říkal na začátku CHB) podstatně vyšší hmotnost stroje bude výrazně ku prospěchu i když to bude jen čína
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“