stolni "ruskej" soustruh, identifikace ?

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
tomik.tk
Příspěvky: 583
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

7. 6. 2018, 6:34

ahoj.
stal jsem se majitelem maleho ruskeho soustruhu s prislusenstvim. nema zadny stitek.
potreboval bych vedet, jestli se tady o nem vyskytuje nejake vlakno, pripadne kam na zkusennosti.
predstava je osobni vyukovy soustruh na mekke kovy a plasty.
protoze jsem ho dostal, jako "do dobrych rukou", stejne bych rad kamaradovi neco zaplatil, protoze jsem neco stolniho stejne planoval. asissta po vyladeni atd.
opravdu ho nechci prodat, ale i tak bych nejakou cenu potreboval, nebo pripadne srovnani s tim assistem, co chodi mezi 5-10kkc .
tady jsou odkazy, kde jsem ho podle obrazku pracne nasel, ale nic jineho.
http://www.lathes.co.uk/russian/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://stroje.hyperinzerce.cz/kovoobra ... slovensko/" onclick="window.open(this.href);return false;
a timto vstupuji pro me na pole neorane :) dva cnc strojky uz provozuju, ale tam se toci necim jinym :)
dik za info.
tomik.
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

7. 6. 2018, 8:52

No, jestli dobře koukám, tohle je úplně jiná káva než Asist a jemu podobné typy... :shock:
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
tomik.tk
Příspěvky: 583
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

7. 6. 2018, 9:07

podle google prekladu co jsem postrehnul a co jsem za nejakou dobu vysledoval pri hodnoceni stolnich strojku tady :
minusy
1, je to lehky, unesu to . odhad cca 60kg.
2. loze je "tyc" 50mm + neco ..
3. anglan pise, ze mk1 v koniku je malo ?
plus
1. ma to prevody zelezny + klinaky, asi bude rozumnej kroutak ?
2. sklicidlo je na tom TOS.
3. prislusenstvi ...
ok1in píše:No, jestli dobře koukám, tohle je úplně jiná káva než Asist a jemu podobné typy... :shock:
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

7. 6. 2018, 9:31

Myslím, že se minimálně v jednom bodě mýlí - lože určitě není jen ta "tyč", ale zcela jistě i horní zadní část rámu a podle mě i dolní (foto zespodu chybí). Mám na stole Promu 300 a můžu trochu porovnávat, podle fotek ta mašinka vypadá dost festově...

PS: Foto zespodu nechybí, je tady a je to tak jak jsem psal, poctivý litinový rám...
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
rogi
Příspěvky: 238
Registrován: 23. 5. 2010, 7:47
Bydliště: SK, pri TRNAVE

8. 6. 2018, 4:01

Koncom 90 rokov sa ta mašina dala zakúpiť tak okolo 18000sk, a bolo k tomu veľa príslušenstva, po tej tyči sa posúva koník :wink:
tomik.tk
Příspěvky: 583
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

8. 6. 2018, 4:18

takze jako asi dobry :)
snad byly i delany lozisko/loziska .
to prislusenstvi k tomu je, mimo ty hlavy na frezy.
hlavne ze to nema nejakou zasadni konstrukcni mouchu, aby to k necemu bylo.
takze za 10kkc je to ok ? to bych klidne dal, kdyby to bylo na inzerat.
dik z info.
tomik.
rogi píše:Koncom 90 rokov sa ta mašina dala zakúpiť tak okolo 18000sk, a bolo k tomu veľa príslušenstva, po tej tyči sa posúva koník :wink:
StanozKe
Příspěvky: 45
Registrován: 5. 9. 2020, 10:35

6. 9. 2020, 7:18

tomik.tk píše: 7. 6. 2018, 6:34 stal jsem se majitelem maleho ruskeho soustruhu s prislusenstvim. nema zadny stitek.
potreboval bych vedet, jestli se tady o nem vyskytuje nejake vlakno, pripadne kam na zkusennosti.
viewtopic.php?t=37845
tomik.tk píše: 7. 6. 2018, 6:34 predstava je osobni vyukovy soustruh na mekke kovy a plasty.
protoze jsem ho dostal, jako "do dobrych rukou", stejne bych rad kamaradovi neco zaplatil, protoze jsem neco stolniho stejne planoval. asissta po vyladeni atd.
opravdu ho nechci prodat, ale i tak bych nejakou cenu potreboval, nebo pripadne srovnani s tim assistem, co chodi mezi 5-10kkc .
Ja by som ten svoj ocenil aspoň na 1500Euro.
Ja viem, nikto mi zaň toľko nedá, ani sa ho nechystám predať, ani keby mi ponúkali ešte viac.
Porovnávam ceny iných strojov a ich úžitkové vlastnosti a parametre.
Ja mám ku svojmu komplet príslušenstvo, vrátane frézovacieho prípravku. Chýba mi iba unášacie srdce pre sústruženie medzi hrotmi.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“