SV 18 RA

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

3. 8. 2020, 3:43

gaminn píše: 1. 8. 2020, 8:58 Máš prosím odkaz na to vlákno? Nemůžu ho najít...
Už jsem to našel viewtopic.php?t=22461&start=75. Nezbývá než to rozebrat. Myslíš, že to bude možné bez demontáže vřetena, na to bych nechtěl sahat. Hřídele se vyndávají zboku, přístup by byl přes vřeteno z vrchu, snad přes otvor páky na přepínání normálních/strmých závitů a taky mám pocit, že zespod levé strany vřeteníku je odnímatelné dno.
mikimajky
Příspěvky: 29
Registrován: 25. 6. 2020, 10:10

3. 8. 2020, 3:57

michal4985 píše: 27. 7. 2020, 3:38
mikimajky píše: 27. 7. 2020, 11:19 Trošku pletieš hrušky z jablkami. Porovnávať priemyselný stroj (sústruh) z hobby frézkou je tiež odveci.
Nikde nezatracujem kvalitu TOS strojov.
Nechcem tu znovu rozpisovať to isté , ale mne stroj s parametrami približne s28 na doma stačí. Je nový so zárukou a cenou menej ako 2000 €.
Myslím že doma mi 10 rokov vydrží behať a rozmenené na drobné mi stačí na "zaplatenie" stroja zarobiť na ňom za 200 € ročne . Ak ho za 10 rokov zoderiem , stroj bude mať stále nejakú zostatkovú hodnotu a bude aj tak zaplatený. Takže si kľudne kúpim zasa nový.
Je pre mňa ekonomický nezmysel kupovať domov priemyselnú mašinu (aj keď deklarovanú ako nepoužívanú) kde netuším ako bola skladovaná posledných 60 rokov , či je vôbec stav uvádzaný pravdivý a hlavne bez akejkoľvek záruky za viac ako dvojnásobok ceny nového .
No každý máme svoje priority a rovnako je nezmysel do priemyselnej výroby kupovať hobby stroj a nadávať že je slabý.
To akoze myslis uplne vazne ze ten SS330 s 1kw motorom ma rovnake parametre ako ta S28 ?citujem predajcu :Veľmi tuhá a stabilná konštrukcia - 320kg.Profesionálne prevedenie vhodné do priemyselnej výroby.
Pre mna su parametre aj tuhost a vykon stroja a ta ss330 nema ani jedno
Pochopil som ze ty nepotrebujes vykonny ani kvalitny sustruh ,len to porovnanie kriva na obidve nohy
Neviem v akých jednotkách meriaš a udávaš tuhosť to som zatial u žiadneho nevidel. A ano porovnávam. Máš niečo iné na porovnanie ?
A práve preto že potrebujem aj výkonný aj kvalitný sústruh som si vybral čo som si vybral.
Minimálne dva roky nemusím riešiť to že kúpim starý 60 ročný sústruh a budem ho rok dývať dokopy a zháňať kdekade diely a robiť GO aby som mohol fungovať.
Ano potom by ma ten stroj prežil.
K tomu číňanovi som sa vyjadril vyššie a pozerám aj na ekonomiku . Hlavne sa chcem vyhnúť vychcánkom ktorí si kúpia dva stroje (chápem kšeft je kšeft)ale na konkrétnu otázku o cene nedokáže odpovedať. Kto by inak kupoval dva okrem priekupníka však?
Lebo niekto sa dostal lacno k stroju ,ale chce aby sa mu zaplatil predajom aj ten druhý.
Takže pre mňa je to prehananá cena . Ekonomika proste nepustí.

A ešte jedna vec. Prečo sa potom kupujú a vyrábajú nové stroje keď tieto staré sú proste neprekonateľné. Vo všetkých ohľadoch.
Mám na to svoj názor a toto nie je vhodné miesto na rozoberanie (sme mimo témy) .
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

3. 8. 2020, 4:37

Hlavne sa chcem vyhnúť vychcánkom ktorí si kúpia dva stroje (chápem kšeft je kšeft)ale na konkrétnu otázku o cene nedokáže odpovedať. Kto by inak kupoval dva okrem priekupníka však?
Lebo niekto sa dostal lacno k stroju ,ale chce aby sa mu zaplatil predajom aj ten druhý.
Takže pre mňa je to prehananá cena . Ekonomika proste nepustí.

To narážaš na mňa?
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

3. 8. 2020, 4:50

Garmin posielal som ti to o stranu spet aj s mojím fotoalbumom.
Mikimajki neviem čo ťa tak rozčúlilo ale Majo určite nieje vychcanek. To že výhodné kúpil dva stroje je šikovnosť tiež by si to spravil keby máš možnosť.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

3. 8. 2020, 4:56

mikimajky píše: 3. 8. 2020, 3:57
michal4985 píše: 27. 7. 2020, 3:38
mikimajky píše: 27. 7. 2020, 11:19 Trošku pletieš hrušky z jablkami. Porovnávať priemyselný stroj (sústruh) z hobby frézkou je tiež odveci.
Nikde nezatracujem kvalitu TOS strojov.
Nechcem tu znovu rozpisovať to isté , ale mne stroj s parametrami približne s28 na doma stačí. Je nový so zárukou a cenou menej ako 2000 €.
Myslím že doma mi 10 rokov vydrží behať a rozmenené na drobné mi stačí na "zaplatenie" stroja zarobiť na ňom za 200 € ročne . Ak ho za 10 rokov zoderiem , stroj bude mať stále nejakú zostatkovú hodnotu a bude aj tak zaplatený. Takže si kľudne kúpim zasa nový.
Je pre mňa ekonomický nezmysel kupovať domov priemyselnú mašinu (aj keď deklarovanú ako nepoužívanú) kde netuším ako bola skladovaná posledných 60 rokov , či je vôbec stav uvádzaný pravdivý a hlavne bez akejkoľvek záruky za viac ako dvojnásobok ceny nového .
No každý máme svoje priority a rovnako je nezmysel do priemyselnej výroby kupovať hobby stroj a nadávať že je slabý.
To akoze myslis uplne vazne ze ten SS330 s 1kw motorom ma rovnake parametre ako ta S28 ?citujem predajcu :Veľmi tuhá a stabilná konštrukcia - 320kg.Profesionálne prevedenie vhodné do priemyselnej výroby.
Pre mna su parametre aj tuhost a vykon stroja a ta ss330 nema ani jedno
Pochopil som ze ty nepotrebujes vykonny ani kvalitny sustruh ,len to porovnanie kriva na obidve nohy
Neviem v akých jednotkách meriaš a udávaš tuhosť to som zatial u žiadneho nevidel. A ano porovnávam. Máš niečo iné na porovnanie ?
A práve preto že potrebujem aj výkonný aj kvalitný sústruh som si vybral čo som si vybral.
Minimálne dva roky nemusím riešiť to že kúpim starý 60 ročný sústruh a budem ho rok dývať dokopy a zháňať kdekade diely a robiť GO aby som mohol fungovať.
Ano potom by ma ten stroj prežil.
K tomu číňanovi som sa vyjadril vyššie a pozerám aj na ekonomiku . Hlavne sa chcem vyhnúť vychcánkom ktorí si kúpia dva stroje (chápem kšeft je kšeft)ale na konkrétnu otázku o cene nedokáže odpovedať. Kto by inak kupoval dva okrem priekupníka však?
Lebo niekto sa dostal lacno k stroju ,ale chce aby sa mu zaplatil predajom aj ten druhý.
Takže pre mňa je to prehananá cena . Ekonomika proste nepustí.

A ešte jedna vec. Prečo sa potom kupujú a vyrábajú nové stroje keď tieto staré sú proste neprekonateľné. Vo všetkých ohľadoch.
Mám na to svoj názor a toto nie je vhodné miesto na rozoberanie (sme mimo témy) .

Tuhost ti napovie uz samotna hmotnost ,S28 ma skoro 1100kg ,ten tvoj cinsky ss330 hmotnost 320kg.
S28 ma 3KW motor,ss330 ma 1,1 kw
Takze hmotnost aj vykon motora je 3 krat mensi
Stale mas pocit ze to su stroje podobnych parametrov?
Niesom v zasade proti cinskym strojom ale ty porovnavas stolny hobby sustruh ktory jednoducho nema vykon s plnohodnotnym strojom.Najdi si cinsky stroj s 3kw motorom a hmotnostou 1000kg a potom porovnavaj s S8-mickou.To su stroje podobnych parametrov.ale budes velmi prekvapeny cenou toho cinskeho stroja.
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

3. 8. 2020, 5:06

novic píše: 3. 8. 2020, 4:50 Garmin posielal som ti to o stranu spet aj s mojím fotoalbumom.
Přehlídl jsem. Už to vidím, díky moc.
mikimajky
Příspěvky: 29
Registrován: 25. 6. 2020, 10:10

3. 8. 2020, 5:35

michal4985 píše: 3. 8. 2020, 4:56
mikimajky píše: 3. 8. 2020, 3:57
michal4985 píše: 27. 7. 2020, 3:38

To akoze myslis uplne vazne ze ten SS330 s 1kw motorom ma rovnake parametre ako ta S28 ?citujem predajcu :Veľmi tuhá a stabilná konštrukcia - 320kg.Profesionálne prevedenie vhodné do priemyselnej výroby.
Pre mna su parametre aj tuhost a vykon stroja a ta ss330 nema ani jedno
Pochopil som ze ty nepotrebujes vykonny ani kvalitny sustruh ,len to porovnanie kriva na obidve nohy
Neviem v akých jednotkách meriaš a udávaš tuhosť to som zatial u žiadneho nevidel. A ano porovnávam. Máš niečo iné na porovnanie ?
A práve preto že potrebujem aj výkonný aj kvalitný sústruh som si vybral čo som si vybral.
Minimálne dva roky nemusím riešiť to že kúpim starý 60 ročný sústruh a budem ho rok dývať dokopy a zháňať kdekade diely a robiť GO aby som mohol fungovať.
Ano potom by ma ten stroj prežil.
K tomu číňanovi som sa vyjadril vyššie a pozerám aj na ekonomiku . Hlavne sa chcem vyhnúť vychcánkom ktorí si kúpia dva stroje (chápem kšeft je kšeft)ale na konkrétnu otázku o cene nedokáže odpovedať. Kto by inak kupoval dva okrem priekupníka však?
Lebo niekto sa dostal lacno k stroju ,ale chce aby sa mu zaplatil predajom aj ten druhý.
Takže pre mňa je to prehananá cena . Ekonomika proste nepustí.


A ešte jedna vec. Prečo sa potom kupujú a vyrábajú nové stroje keď tieto staré sú proste neprekonateľné. Vo všetkých ohľadoch.
Mám na to svoj názor a toto nie je vhodné miesto na rozoberanie (sme mimo témy) .

Tuhost ti napovie uz samotna hmotnost ,S28 ma skoro 1100kg ,ten tvoj cinsky ss330 hmotnost 320kg.
S28 ma 3KW motor,ss330 ma 1,1 kw
Takze hmotnost aj vykon motora je 3 krat mensi
Stale mas pocit ze to su stroje podobnych parametrov?
Niesom v zasade proti cinskym strojom ale ty porovnavas stolny hobby sustruh ktory jednoducho nema vykon s plnohodnotnym strojom.Najdi si cinsky stroj s 3kw motorom a hmotnostou 1000kg a potom porovnavaj s S8-mickou.To su stroje podobnych parametrov.ale budes velmi prekvapeny cenou toho cinskeho stroja.
Ešte raz tuhosť nemáš zmeranú. Iba táraš . Je to o pocite ako sa komu na tom robí.
To že S28 je stará a verím tomu že nemali vtedy potrebu riešiť materiál na gramy a výroba tak presných foriem na odliatky by asi v tej dobe nebola asi tiež možná ,alebo výhodná.
Mám za to že váha robí pri stroji svoje. Skús ale vysvetliť prečo súčasné stroje sú všetky ľahšie: Odhliadnuc od toho že S28 má aj podstavce. Myslím tiež z liatiny čo asi nebude zopár kg.
Motor zo škodovky dokázal jazdiť závody ,rely a aj orať záhradu . Vieš nie všetko je o výkone. Niekedy je dosť podstatná prevodovka. TAkže tam by som výkonom moc neohuroval.
Najmä na moje domáce točenie raz za rok vytočiť ohnutú osku s kosačky čo trafila peň , alebo nejaký čap na tatru. Neriešim či to budem robiť 10 min so špónou 5mm alebo to upižlám na stroji za pol hodku. Pre mňa je podstatné že nemusím kúpený strij generálkovať a vrážať do neho dalšie tisíce € za ktoré si môžem kúpiť napr ďalšie príslušenstvo.
Ja si chcem stroj kúpiť a hrať sa. Min dva roky mám vystarané v záruke. A je málopravdepodobné že mi pri občasnom používaní nový stroj kľakne.
Takže zasa ano má porovnatelné parametre. Točný priemer , točnú dĺžku, vrtanie vretena, a prác ktoré sa na tom dajú urobiť. Pretože ak si k nemu urobím podľa tvojej logiky stôl zo 700 kg železa a dám tam 3Kw motor mám presne tie isté parametre.
A zasa zopakujem nehodlám podporovať vychcánkov čo nevedia čo majú za staré vybehané stroje pýtať. Mňa ten stroj nebude živiť. Ja nemám výrobu. Ale občas sa hodí robiť aj niečo väčšie. Možno to bude tak 5% z prác na tom stroji. Tak mi je jedno že má menší výkon a váhu. Pre mňa je porovanteľný parametrtami a neporovnateľný cenami.
michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

3. 8. 2020, 5:41

Este jedno realne porovnanie noveho cinskeho stroja s parametrami ako ma priblizne SV18-tka,Podobny tocny priemer,aj hmotnost stroja.
Vo videu chlapik vravi ze chce novy stroj ktory nebude musiet renovovat ,opravovat a bude presny https://youtu.be/Kdu5TOKCKzw
A tu je stranka kde sa taky stroj predava https://www.precisionmatthews.com/shop/pm-tlseries/
Takze ak dakto chce cisto novy poriadny cinsky stroj parametrovo podobny SV18-tke bez problemov a so zarukou bude ho to stat 15 000 dolarov co nieje najmenej
mikimajky
Příspěvky: 29
Registrován: 25. 6. 2020, 10:10

3. 8. 2020, 5:46

michal4985 píše: 3. 8. 2020, 5:41 Este jedno realne porovnanie noveho cinskeho stroja s parametrami ako ma priblizne SV18-tka,Podobny tocny priemer,aj hmotnost stroja.
Vo videu chlapik vravi ze chce novy stroj ktory nebude musiet renovovat ,opravovat a bude presny https://youtu.be/Kdu5TOKCKzw
A tu je stranka kde sa taky stroj predava https://www.precisionmatthews.com/shop/pm-tlseries/
Takze ak dakto chce cisto novy poriadny cinsky stroj parametrovo podobny SV18-tke bez problemov a so zarukou bude ho to stat 15 000 dolarov co nieje najmenej
A nepísal tu dakto nedávno že generálkovaný SV18 stojí 12 tis €?
Takže za tie isté peniaze starý opravený stroj ,alebo nový so zárukou? Na tej stránke nie sú žiadne údaje o váhe ani iné parametre aby sa dali porovnať.
A zasa ekonomika. Asi to nechce ako hobík . Asi ho to živí. A nechce riešiť stále opravy starého poruchového stroja.
Ty si predávaj svoje SV18 za koľko chceš. Ak si zrátam pre a proti je tých mojich proti na strane SV viac ako na čínskej . Už len z toho hľadiska že tie stroje sú všetky vyrobené. Teda zodraté a dávno zaplatené. A ja nemám rád ak sa ma niekto snaží ošmeknúť. Snáď mi nechce nikto tvrdiť že 95 % tých strojov podľa inzerátov stálo 60 rokov kdesi v krabiciach , alebo sa dva razy použili kdesi na údržbe :D Všetky také stroje sa predali do roku 1993 :D
Naposledy upravil(a) mikimajky dne 3. 8. 2020, 5:59, celkem upraveno 1 x.
michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

3. 8. 2020, 5:59

mikimajky píše: 3. 8. 2020, 5:46
michal4985 píše: 3. 8. 2020, 5:41 Este jedno realne porovnanie noveho cinskeho stroja s parametrami ako ma priblizne SV18-tka,Podobny tocny priemer,aj hmotnost stroja.
Vo videu chlapik vravi ze chce novy stroj ktory nebude musiet renovovat ,opravovat a bude presny https://youtu.be/Kdu5TOKCKzw
A tu je stranka kde sa taky stroj predava https://www.precisionmatthews.com/shop/pm-tlseries/
Takze ak dakto chce cisto novy poriadny cinsky stroj parametrovo podobny SV18-tke bez problemov a so zarukou bude ho to stat 15 000 dolarov co nieje najmenej
A nepísal tu dakto nedávno že generálkovaný SV18 stojí 12 tis €?
hej,stoji 10 tis bez dph take 12tis s dph.Podla mna to neni prehnana cena pokial to robi firma co to vie a je to spravene poctivo,mas prebrusene loze,zaskrabany suport, vymenene vsetky trapezove skrutky ,loziska .je s tym kopec roboty
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

3. 8. 2020, 6:03

ono je krásné mít 2roky záruku, ale až se něco stane tak dostaneš odpověď ve stylu, že záruka nemůže být uplatněna, neboť závada vznikla z důvodu přetížení, nevhodného použití, chybné manipulace a podobné kecy... takhle si kolega dopisoval asi rok s výrobcem.. :lol: ale samozřejmě si můžeš myslet, že záruka 2 roky u obráběcího stroje je k něčemu..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
mikimajky
Příspěvky: 29
Registrován: 25. 6. 2020, 10:10

3. 8. 2020, 6:09

RaS píše: 3. 8. 2020, 6:03 ono je krásné mít 2roky záruku, ale až se něco stane tak dostaneš odpověď ve stylu, že záruka nemůže být uplatněna, neboť závada vznikla z důvodu přetížení, nevhodného použití, chybné manipulace a podobné kecy... takhle si kolega dopisoval asi rok s výrobcem.. :lol: ale samozřejmě si můžeš myslet, že záruka 2 roky u obráběcího stroje je k něčemu..
Vieš aj keď nie vždy je to kóšer sú páky ako zatlačiť aj na nepoctivých predajcov. Ale aké páky máš ak ťa oj..e predajca z inzerátu?
To je terno :D tam stačí asi iba pekné slovo však?
michal4985
Příspěvky: 164
Registrován: 17. 11. 2016, 5:24

3. 8. 2020, 6:12

mikimajky píše: 3. 8. 2020, 5:46
michal4985 píše: 3. 8. 2020, 5:41 Este jedno realne porovnanie noveho cinskeho stroja s parametrami ako ma priblizne SV18-tka,Podobny tocny priemer,aj hmotnost stroja.
Vo videu chlapik vravi ze chce novy stroj ktory nebude musiet renovovat ,opravovat a bude presny https://youtu.be/Kdu5TOKCKzw
A tu je stranka kde sa taky stroj predava https://www.precisionmatthews.com/shop/pm-tlseries/
Takze ak dakto chce cisto novy poriadny cinsky stroj parametrovo podobny SV18-tke bez problemov a so zarukou bude ho to stat 15 000 dolarov co nieje najmenej
A nepísal tu dakto nedávno že generálkovaný SV18 stojí 12 tis €?
Takže za tie isté peniaze starý opravený stroj ,alebo nový so zárukou? Na tej stránke nie sú žiadne údaje o váhe ani iné parametre aby sa dali porovnať.
A zasa ekonomika. Asi to nechce ako hobík . Asi ho to živí. A nechce riešiť stále opravy starého poruchového stroja.
Ty si predávaj svoje SV18 za koľko chceš. Ak si zrátam pre a proti je tých mojich proti na strane SV viac ako na čínskej . Už len z toho hľadiska že tie stroje sú všetky vyrobené. Teda zodraté a dávno zaplatené. A ja nemám rád ak sa ma niekto snaží ošmeknúť. Snáď mi nechce nikto tvrdiť že 95 % tých strojov podľa inzerátov stálo 60 rokov kdesi v krabiciach , alebo sa dva razy použili kdesi na údržbe :D Všetky také stroje sa predali do roku 1993 :D
ja ziadny sustruh nepredavam.ty to mas asi trochu pomylene v tej hlave.udaj tam je uvedeny v palcoch 14/40 ,a iny model 16/40 co s tvojim IQ asi nepochopis co znamena.takze pre debila ako si ty: 14 tocny priemer v palchoch.40 tocna dlzka medzi hrotmi.a aj vaha tam je uvedena v librach .ale asi moc zlozite pre teba aby si si to dokazal preratat na kilogramy
Naposledy upravil(a) michal4985 dne 3. 8. 2020, 6:14, celkem upraveno 1 x.
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

3. 8. 2020, 6:13

Možeš prosím odpovedat na moju otázku?tým vychcánkom si myslel mňa?
mikimajky
Příspěvky: 29
Registrován: 25. 6. 2020, 10:10

3. 8. 2020, 6:18

michal4985 píše: 3. 8. 2020, 6:12
mikimajky píše: 3. 8. 2020, 5:46
michal4985 píše: 3. 8. 2020, 5:41 Este jedno realne porovnanie noveho cinskeho stroja s parametrami ako ma priblizne SV18-tka,Podobny tocny priemer,aj hmotnost stroja.
Vo videu chlapik vravi ze chce novy stroj ktory nebude musiet renovovat ,opravovat a bude presny https://youtu.be/Kdu5TOKCKzw
A tu je stranka kde sa taky stroj predava https://www.precisionmatthews.com/shop/pm-tlseries/
Takze ak dakto chce cisto novy poriadny cinsky stroj parametrovo podobny SV18-tke bez problemov a so zarukou bude ho to stat 15 000 dolarov co nieje najmenej
A nepísal tu dakto nedávno že generálkovaný SV18 stojí 12 tis €?
Takže za tie isté peniaze starý opravený stroj ,alebo nový so zárukou? Na tej stránke nie sú žiadne údaje o váhe ani iné parametre aby sa dali porovnať.
A zasa ekonomika. Asi to nechce ako hobík . Asi ho to živí. A nechce riešiť stále opravy starého poruchového stroja.
Ty si predávaj svoje SV18 za koľko chceš. Ak si zrátam pre a proti je tých mojich proti na strane SV viac ako na čínskej . Už len z toho hľadiska že tie stroje sú všetky vyrobené. Teda zodraté a dávno zaplatené. A ja nemám rád ak sa ma niekto snaží ošmeknúť. Snáď mi nechce nikto tvrdiť že 95 % tých strojov podľa inzerátov stálo 60 rokov kdesi v krabiciach , alebo sa dva razy použili kdesi na údržbe :D Všetky také stroje sa predali do roku 1993 :D
ja ziadny sustruh nepredavam.ty to mas asi trochu pomylene v tej hlave.udaj tam je uvedeny v palcoch 14/40 ,a iny model 16/40 co s tvojim IQ asi nepochopis co znamena.takze pre debila ako si ty: 14 tocny priemer v palchoch.40 tocna dlzka medzi hrotmi.a aj vaha tam je uvedena v librach .ale asi moc zlozite pre teba aby si si to dokazal preratat na kilogramy
Poprosím moderátora o riešenie . Nadávky sú v tomto fóre bežné a tolerované?


CNC Fórum - Podmínky pro užívání

Svým přístupem na „CNC Fórum“ (dále jen “my”, “naše”, “nás”, “CNC Fórum”, “https://forum.strojirenstvi.cz”), souhlasíte s následujícími podmínkami. Pokud nesouhlasíte, neprodleně opusťte „CNC Fórum“, nevstupujte na něj a nepoužívejte jej. Vyhrazujeme si právo tyto podmínky kdykoliv změnit a učiníme vše potřebné pro to, abychom vás o této změně informovali. Přesto je rozumné tyto podmínky průběžně sledovat vzhledem k tomu, že používáním „CNC Fórum“ s nimi souhlasíte.

Naše fóra beží na systému phpBB, což je řešení internetového fóra, které je vydané pod licencí „General Public License“ a které je možno stáhnout z www.phpbb.com. phpBB software pouze zprostředkovává internetové diskuze. Pro další informace o phpBB navštivte: http://www.phpbb.com/.

Zavazujete se nepřispívat na fórum pohoršujícím, hanlivým, nevhodným, vulgárním nebo jiným materiálem, který by mohl porušovat platné zákony ve vaší zemi, zákony v zemi, kde sídlí „CNC Fórum“, nebo platné mezinárodní právo. Tato činnost může vést k okamžitému a trvalému vykázání z fóra a/nebo upozornění vašeho poskytovatele internetových služeb (ISP) na vaši činnost, pokud bude uznáno za nutné. IP adresy všech příspěvků jsou ukládány pro případné uplatnění těchto opatření. Souhlasíte s tím, že „CNC Fórum“ má právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout jakékoliv téma nebo příspěvek, pokud to bude považovat za nutné. Jako uživatel souhlasíte se všemi údaji uloženými v databázi. Přestože „CNC Fórum“ ani phpBB neposkytne tyto informace třetí straně nebo cizím osobám, nepřebírá „CNC Fórum“ ani phpBB zodpovědnost za jakýkoliv pokus o vniknutí do systému, který by mohl vést ke kompromitaci těchto dat.
Naposledy upravil(a) mikimajky dne 3. 8. 2020, 6:25, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“