Soustružení koulí

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

28. 12. 2012, 11:07

peter1 píše: ..u nás vo firme robil jeden rus a on vravel že všetky najlepšie technologie ktore boli v europe vymyslene vymyslely rusi toš kdo je tady hňup? :D
Já si vzpomínám, že nás na základce vymývali z učebnic i slovně, že Lenin byl snad vším (povolání), soustružníkem, stolařem, zemědělcem a já už ani nevím, čím vším. Takže je docela možné, že onen velký Lenin to vše vymyslel....
No, a taky si pamatuju, jak tady přijeli jako "osvoboditelé" v osmašedesátém. Byli z toho, jak to tu vypadalo, pěkně vykulení, nechápali, kde vlastně jsou a co tu všechno je. Několik let poté jsem slyšel od Rusů, co se tu vlastně dělo, že tu padlo tolik jejich vojáků. Ta první vlna "osvoboditelů" pravděpodobně nějak zmizela....
Netvrdím, že nic neumí, ale tvrdím, že mají nejlepší průmyslovou špionáž. Dodnes neuznávají patenty a jiné duševní vlastnictví, Čína je to samé. Inu komunisti....
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

28. 12. 2012, 11:39

Josef píše:
peter1 píše: ..u nás vo firme robil jeden rus a on vravel že všetky najlepšie technologie ktore boli v europe vymyslene vymyslely rusi toš kdo je tady hňup? :D
Já si vzpomínám, že nás na základce vymývali z učebnic i slovně, že Lenin byl snad vším (povolání), soustružníkem, stolařem, zemědělcem a já už ani nevím, čím vším. Takže je docela možné, že onen velký Lenin to vše vymyslel....
No, a taky si pamatuju, jak tady přijeli jako "osvoboditelé" v osmašedesátém. Byli z toho, jak to tu vypadalo, pěkně vykulení, nechápali, kde vlastně jsou a co tu všechno je. Několik let poté jsem slyšel od Rusů, co se tu vlastně dělo, že tu padlo tolik jejich vojáků. Ta první vlna "osvoboditelů" pravděpodobně nějak zmizela....
Netvrdím, že nic neumí, ale tvrdím, že mají nejlepší průmyslovou špionáž. Dodnes neuznávají patenty a jiné duševní vlastnictví, Čína je to samé. Inu komunisti....
No to je pochopitelně obraz minulé doby - mnoho z nás vidí Rusy jako nenáviděné okupanty, také nejveší masový vrah všech dob Jožka Stalin s jeho předchůdcem Vláďou Leninem v tomhle mediálním obrázku hraje svou roli (BTW Josif Visarionovič Rus nebyl ;-)
Nicméně v Rusku žijí obyčejní lidé jako my a protož jich je tam cca 14x tolik co u nás tak minimálně co se týče statistiky se tomu tam může věnovat těmhle věcem cca 7x víc lidí než u nás a to že z nich něco vypadne je jenom dobře ne ;-)
Je také neodiskutovatelný fakt, že první satelit země vyslali na oběžnou dráhu Rusové, první kdo obletetěl zemi v kosmu Byl Jurij Gagarin a ty rakety kterýma se tam dostali zkontruoval Koroljov (BTW lítaj dodneška - nikdo totiž nic lepšího v poměru cena/výkon ještě nevymyslel) ;-)
Tedy závěrem - nevymysleli všechno to je opravdu blbost, ale mějme na paměti, že je tam dost chytrých hlav, od kterých se můžeme lecčemus naučit ;-)
Viz třeba ten mládenec co měl jak psal tumlík ten přípavek nejvymakanější ;-)
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 28. 12. 2012, 12:54, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

28. 12. 2012, 12:10

Zdenek Valter píše:
Josef píše:
peter1 píše: ..u nás vo firme robil jeden rus a on vravel že všetky najlepšie technologie ktore boli v europe vymyslene vymyslely rusi toš kdo je tady hňup? :D
Já si vzpomínám, že nás na základce vymývali z učebnic i slovně, že Lenin byl snad vším (povolání), soustružníkem, stolařem, zemědělcem a já už ani nevím, čím vším. Takže je docela možné, že onen velký Lenin to vše vymyslel....
No, a taky si pamatuju, jak tady přijeli jako "osvoboditelé" v osmašedesátém. Byli z toho, jak to tu vypadalo, pěkně vykulení, nechápali, kde vlastně jsou a co tu všechno je. Několik let poté jsem slyšel od Rusů, co se tu vlastně dělo, že tu padlo tolik jejich vojáků. Ta první vlna "osvoboditelů" pravděpodobně nějak zmizela....
Netvrdím, že nic neumí, ale tvrdím, že mají nejlepší průmyslovou špionáž. Dodnes neuznávají patenty a jiné duševní vlastnictví, Čína je to samé. Inu komunisti....
No to je pochopitelně obraz minulé doby - mnoho z nás vidí Rusy jako nenáviděné okupanty, také nejveší masový vrah všech dob Jožka Stalin s jeho předchůdcem Vláďou Leninem v tomhle mediálním obrázku hraje svou roli (BTW Josif Visarionovič Rus nebyl ;-)
Nicméně v Rusku žijí obyčejní lidé jako my a protož jich je tam cca 14x tolik co u nás tak minimálně co se týče statistiky se tomu tam může věnovat těmhle věcem cca 7x víc lidí než u nás a to že z nich něco vypadne je jenom dobře ne ;-)
Je také neodiskutovatelný fakt, ž eprvní satelit země vyslali na oběžnou dráhu Rusové, první kdo obletetěl zemi v kosmu Byl Jurij Gagarin a ty rakety kterýma se tam dostali zkontruoval Koroljov (BTW lítaj dodneška - nikdo totiž nic lepšího v poměru cena/výkon ještě nevymyslel) ;-)
Tedy závěrem - nevymysleli všechno to je opravdu blbost, ale mějme na paměti, že je tam dost chytrých hlav, od kterých se můžeme lecčemus naučit ;-)
Viz třeba ten mládenec co měl jak psal tumlík ten přípavek nejvymakanější ;-)
no spíš bych řekl, že ten mladík má ještě co zlepšovat - aby se dostal tam, kde byli v roce 1966 jiní :lol:
scan je z katalogu příslušenství pro Schaublin 102 z roku 1966 - ten suport se vyráběl cca už od II světové války
Přílohy
Clipboard02.jpg
vruboun
Příspěvky: 368
Registrován: 25. 3. 2010, 7:11

28. 12. 2012, 12:46

mně se líbí tohle provedení:
http://lepton.com/metal/ball_turner.html" onclick="window.open(this.href);return false;
ovšem sám jsem si spáchal něco co se podobá tady tomu:
http://thebloughs.net/hobbies/metalwork ... /index.php" onclick="window.open(this.href);return false; ovšem zdaleka ne tak vymakané, nevýhoda tohoto provedení u mého soustruhu je, že mohu udělat kouli do max. průměru asi 60 mm, protože jsem nezmáknul konstrukci a abych mohl najet nožem střed koule, tak musím být příčným suportem odjetý skoro do maxima a potom už mám mezi čelem té hlavy a středem univerzálky právě zhruba 30mm. Doufám, že se někdy dokopu k tomu abych to nafotil. Mám velký respekt ke všem lidem, kteří při práci na čemkoliv, mají ještě sílu to zdokumentovat pro nás ostatní. Já to nedokážu ani když už je to hotové.
Uživatelský avatar
Kilovolt
Sponzor fora
Příspěvky: 829
Registrován: 21. 10. 2009, 9:59
Bydliště: Podřipák jak vyšitej!

28. 12. 2012, 12:50

Taky přemejšlím o dalším využití vyvrtávací hlavičky a tohle je jedno z nich :D . Jinak tady je něco podobnýho http://www.youtube.com/watch?v=tGnDtdnaFvc" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektrika je potvora-nejni vidět a kope jak divoká mula.
"Učíme se po celý život. Až na školní léta" - Gabriel Laub
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 12. 2012, 1:02

Josef píše: Netvrdím, že nic neumí, ale tvrdím, že mají nejlepší průmyslovou špionáž. Dodnes neuznávají patenty a jiné duševní vlastnictví, Čína je to samé. Inu komunisti....
To bych se pobavil - jenom ten "tichy" skandal kolem Airbusu a Boeingu a role amer. zprav. sluzeb (Echelonu atd ..) v tom atd ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

28. 12. 2012, 1:37

Dneska mame tako univerzalni lidi ve vlade, je uplne jedno na jaky ministerstvo je das vsemu preci dokonale rozumi
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
pájač
Příspěvky: 1143
Registrován: 28. 1. 2008, 8:35
Bydliště: Levice

30. 12. 2012, 8:48

Iný spôsob sústruženia gúľatých elementov :
http://www.youtube.com/watch?v=FA_YGGElwjM" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemáš CNC - nič neznamenáš.
30.01.10 pokusne spustené CNC. Neviem, ako som mohol doteraz bez neho žiť. ><((((º>
http://www.fishpol.sk
jiriu
Příspěvky: 103
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

5. 1. 2013, 12:17

zdravim,nasel jsem neco co se zda byt take pripravkem na soustruzeni kouli ,ale abych vyrobil kouli musel bych byt hodne daleko od sklicidla abych se tam dostal,anebo je to jinak a neco mi unika?? j
Přílohy
IMG_0574.JPG
IMG_0575.JPG
IMG_0576.JPG
IMG_0577.JPG
IMG_0578.JPG
jiriu
Příspěvky: 103
Registrován: 5. 12. 2011, 8:12

5. 1. 2013, 12:20

zdravim, jen tak pro zajimavost ....3 osa na soustruh.
Přílohy
IMG_0579.JPG
IMG_0580.JPG
milanch
Příspěvky: 61
Registrován: 15. 12. 2012, 9:22

20. 2. 2013, 8:57

Jak tam ten rusák vysvětluje sladění osy kusu s osou přípravku, to dělá tak že udělá na hrubo větší kouli, a změřením šišatosti posuvkou to dohoní suportem ?
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 2. 2013, 10:55

No to je paráda,konečně vím,co mi k tomu mému koulostroji chybí (teda krom toho soustruhu,ale to je samozřejmě absolutně :D nepodstatnej detail)
CIMG4763.JPG
Přílohy
CIMG4764.JPG
Hannes
Příspěvky: 173
Registrován: 16. 2. 2013, 4:23

24. 3. 2013, 6:18

http://www.youtube.com/watch?v=UwGLL7cMdHk" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.youtube.com/watch?v=YSlS05unHkM" onclick="window.open(this.href);return false;
ferysm
Příspěvky: 23
Registrován: 11. 11. 2012, 5:59

1. 5. 2013, 3:41

http://aukro.cz/pripravek-na-delani-kou ... 02289.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Soustruh SN 20, obrážečka MS 200,
Uživatelský avatar
zelez
Příspěvky: 115
Registrován: 1. 11. 2012, 8:12
Bydliště: Praha

9. 5. 2013, 7:47

Okopíroval jsem konstrukci kolegy potraviny
a takhle to dopadlo.

PS: nenašel by se někdo ochotný na Praze - východ nebo v Úvalech, kdo by mi za úplatu vyfrézoval do táhel drážky pro hlavy imbusů ?
Prosím případné návrhy do SZ.
Přílohy
koule-m.jpg
Saupe DMT 160x280 & bf20 & 3d PMi2 & SAFAG 118
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“