prosba na majitele SUI 32 ...

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Holinator
Příspěvky: 33
Registrován: 12. 8. 2012, 9:40

11. 1. 2021, 1:53

Zdar všem,

prosím, mohl by mi někdo na soustruhu SUI-32 změřit rozteč šroubů, určených pro uchycení kuželového pravítka?

Moc díky, zdraví H.
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

12. 1. 2021, 10:14

Rozteče ti rád změřím, pravítko na SUi32 mám. A máš na to pravítko všechno přichystané? Šroub, držák pravítka atd. atd. ??
harw
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 1. 2021, 8:30

12. 1. 2021, 8:56

Kolegové,
mohl by mi někdo prosím vyfotit v pěkném detailu štítky na Vašich SUI 32? Zakoupil jsem kus a jsou tam štítky nečitelné. Pokud by někdo provedl pěkné fotky, tak bych si z nich udělal obtisky. Nemám ale aktuálně z čeho je získat.... viz foto mého stroje níže...

Předem mnohokrát děkuji

Harw
Obrázek
Přílohy
SUI 32.jpg
harw
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 1. 2021, 8:30

12. 1. 2021, 8:58

Ještě to hlavní- pokud by byl někdo tak hodný, fotky prosím pošlete v co největším rozlišení přímo na můj mail: technovet@seznam.cz

Děkuji, Harw
Holinator
Příspěvky: 33
Registrován: 12. 8. 2012, 9:40

13. 1. 2021, 12:16

Tak super, díky!

Jsem totiž na montáži, mimo dílnu a narazil jsem v inzerci na prodejce, který prodává nějaká kuželová pravítka a prý jedno z nich by mělo být na SUI--32, ale není si jistý který, tak mě požádal, abych mu změřil ty rozteče a podle toho prý zjistí.
Mohl bys mi prosím nafotit a poslat přes SZ nebo na email, případně někde nasdílet, co všechno je k tomu teda potřeba, abych pravítko mohl používat, případně nějak "po lopatě" popsat, ještě jsem s ním totiž neměl možnost nikdy pracovat..

Ještě jednou díky! H.
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

13. 1. 2021, 2:07

harw píše: 12. 1. 2021, 8:56 Kolegové,
mohl by mi někdo prosím vyfotit v pěkném detailu štítky na Vašich SUI 32? Zakoupil jsem kus a jsou tam štítky nečitelné. Pokud by někdo provedl pěkné fotky, tak bych si z nich udělal obtisky. Nemám ale aktuálně z čeho je získat.... viz foto mého stroje níže...

Předem mnohokrát děkuji

Harw
Obrázek
Mám pro tebe jiný návrh a možná ,že i lepší. Stáhni si od Tumlíka návod a tam je přesně to, co hledáš. Já jsem to udělal také tak, k mé všeobecné spokojenosti. Rozsahy otáček jsem natiskl na štítkovačce a nalepil na mašinu, tabulku posuvů jsem vytiskl a zalaminoval a opět nalepil tam, kam patří. Stejně jí nebudeš potřebovat, posuvy jedeš jen "podle citu". A ty piktogramy na závity budeš taky potřebovat dost málo.
www.tumlikovo.cz
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

13. 1. 2021, 2:10

Holinator píše: 13. 1. 2021, 12:16 Tak super, díky!

Jsem totiž na montáži, mimo dílnu a narazil jsem v inzerci na prodejce, který prodává nějaká kuželová pravítka a prý jedno z nich by mělo být na SUI--32, ale není si jistý který, tak mě požádal, abych mu změřil ty rozteče a podle toho prý zjistí.
Mohl bys mi prosím nafotit a poslat přes SZ nebo na email, případně někde nasdílet, co všechno je k tomu teda potřeba, abych pravítko mohl používat, případně nějak "po lopatě" popsat, ještě jsem s ním totiž neměl možnost nikdy pracovat..

Ještě jednou díky! H.
No, pouštíš se na hodně" tenký led". Já ti ty rozteče nafotím, ale nebude to hned, musím rozdělat kryty a nepočítej s tím, že budu rozdělávat příčný suport, aby ti vyfotil uchycení příčného šroubu, který ti k tomu, aby jsi mohl používat pravítko určitě chybí. A není to jenom šroub!!!!
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

13. 1. 2021, 2:20

deny píše: 13. 1. 2021, 2:10
Holinator píše: 13. 1. 2021, 12:16 Tak super, díky!

Jsem totiž na montáži, mimo dílnu a narazil jsem v inzerci na prodejce, který prodává nějaká kuželová pravítka a prý jedno z nich by mělo být na SUI--32, ale není si jistý který, tak mě požádal, abych mu změřil ty rozteče a podle toho prý zjistí.
Mohl bys mi prosím nafotit a poslat přes SZ nebo na email, případně někde nasdílet, co všechno je k tomu teda potřeba, abych pravítko mohl používat, případně nějak "po lopatě" popsat, ještě jsem s ním totiž neměl možnost nikdy pracovat..

Ještě jednou díky! H.
No, pouštíš se na hodně" tenký led". Já ti ty rozteče nafotím, ale nebude to hned, musím rozdělat kryty a nepočítej s tím, že budu rozdělávat příčný suport, aby ti vyfotil uchycení příčného šroubu, který ti k tomu, aby jsi mohl používat pravítko určitě chybí. A není to jenom šroub!!!!
V příloze máš kompletní výkresovou dokumentaci. Z ní poznáš, co ti chybí.
Přílohy
kuž. pravitko.jpg
harw
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 1. 2021, 8:30

13. 1. 2021, 8:04

deny píše: 13. 1. 2021, 2:07
harw píše: 12. 1. 2021, 8:56 Kolegové,
mohl by mi někdo prosím vyfotit v pěkném detailu štítky na Vašich SUI 32? Zakoupil jsem kus a jsou tam štítky nečitelné. Pokud by někdo provedl pěkné fotky, tak bych si z nich udělal obtisky. Nemám ale aktuálně z čeho je získat.... viz foto mého stroje níže...

Předem mnohokrát děkuji

Harw
Obrázek
Mám pro tebe jiný návrh a možná ,že i lepší. Stáhni si od Tumlíka návod a tam je přesně to, co hledáš. Já jsem to udělal také tak, k mé všeobecné spokojenosti. Rozsahy otáček jsem natiskl na štítkovačce a nalepil na mašinu, tabulku posuvů jsem vytiskl a zalaminoval a opět nalepil tam, kam patří. Stejně jí nebudeš potřebovat, posuvy jedeš jen "podle citu". A ty piktogramy na závity budeš taky potřebovat dost málo.
www.tumlikovo.cz
No, náhradní možnost jsem zatím nechtěl využívat. Pokud bych měl pěknou fotku těch štítků, tak jsem z toho schopen udělat samolepku vypadající prakticky jak originál. Návod mám, ale je tam jen zjednodušený náhled...
Trevor2
Příspěvky: 113
Registrován: 29. 9. 2019, 8:55

13. 1. 2021, 8:23

Neviem ako to bolo na SUI32, ale na SUI40 je to standartne, ze je tam trapezova skrutka s pripravenim na pravitko. Oznacil som cervenou farbou. Domec je 4 skrutkami M8 prichyteny o suport a cudoval som sa, preco je zahlbenie na hlavicky na lavej strane, teda od suportu. Teraz uz viem preco :D Ak je to fakt rovnake, ako na vecsom SUI tak, len pripevnis pravitko a tie 4 skrutky, ktore drzia domec s loziskami o suport pripevnis na pravitko. Ovsem na tom pravitku nesmie chybat zvysok.
Přílohy
skrutka sui.png
deny
Příspěvky: 57
Registrován: 31. 8. 2016, 7:37
Bydliště: Brtnice

14. 1. 2021, 11:31

harw píše: 13. 1. 2021, 8:04
deny píše: 13. 1. 2021, 2:07
harw píše: 12. 1. 2021, 8:56 Kolegové,
mohl by mi někdo prosím vyfotit v pěkném detailu štítky na Vašich SUI 32? Zakoupil jsem kus a jsou tam štítky nečitelné. Pokud by někdo provedl pěkné fotky, tak bych si z nich udělal obtisky. Nemám ale aktuálně z čeho je získat.... viz foto mého stroje níže...

Předem mnohokrát děkuji

Harw
Obrázek
Mám pro tebe jiný návrh a možná ,že i lepší. Stáhni si od Tumlíka návod a tam je přesně to, co hledáš. Já jsem to udělal také tak, k mé všeobecné spokojenosti. Rozsahy otáček jsem natiskl na štítkovačce a nalepil na mašinu, tabulku posuvů jsem vytiskl a zalaminoval a opět nalepil tam, kam patří. Stejně jí nebudeš potřebovat, posuvy jedeš jen "podle citu". A ty piktogramy na závity budeš taky potřebovat dost málo.
www.tumlikovo.cz
No, náhradní možnost jsem zatím nechtěl využívat. Pokud bych měl pěknou fotku těch štítků, tak jsem z toho schopen udělat samolepku vypadající prakticky jak originál. Návod mám, ale je tam jen zjednodušený náhled...
Tak v tom případě nemohu sloužit, já originál popisky bohužel nemám. :(
Holinator
Příspěvky: 33
Registrován: 12. 8. 2012, 9:40

17. 1. 2021, 9:21

Díky všem za rady a ochotu! H.
harw
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 1. 2021, 8:30

18. 1. 2021, 11:51

deny píše: 12. 1. 2021, 10:14 Rozteče ti rád změřím, pravítko na SUi32 mám. A máš na to pravítko všechno přichystané? Šroub, držák pravítka atd. atd. ??
Ahoj,
aktuálně mám to pravítko rozebrané. Pokud by někdo potřeboval něco změřit. Šroub s domečkem je stejný- standardní, jenom se domeček nešroubuje k suportu, ale k držáku pravítka, tak aby za něj pravítko mohlo tahat.
harw
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 1. 2021, 8:30

18. 1. 2021, 11:52

deny píše: 12. 1. 2021, 10:14 Rozteče ti rád změřím, pravítko na SUi32 mám. A máš na to pravítko všechno přichystané? Šroub, držák pravítka atd. atd. ??
Ahoj,
aktuálně mám to pravítko rozebrané. Pokud by někdo potřeboval něco změřit. Šroub s domečkem je stejný- standardní, jenom se domeček nešroubuje k suportu, ale k držáku pravítka, tak aby za něj pravítko mohlo tahat.
Feri
Příspěvky: 12
Registrován: 12. 4. 2011, 4:21

24. 3. 2022, 11:00

Prosím Ťa, podarilo sa ti zohnať tie pripájacie rozmery kužeľového pravítka na SUI32?
Hodne by mi také niečo teraz pomohlo.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“