Kde koupit starsi stroj (SUI 40)

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
gaminn
Příspěvky: 881
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

1. 6. 2021, 10:32

To vypadá i na nový lak - škoda škrábance. Ten ti taky dělali v moosu? Můžeš aspoň orientačně napsat pořizovací cenu stroje a cenu opravy? Já momentálně dávám dokupy svoji SV18 (taky byla v moosu), tak pro porovnání.
awpe
Příspěvky: 66
Registrován: 30. 11. 2013, 11:38
Bydliště: Praha, zlicin

1. 6. 2021, 11:10

Puvodni lak byl v docela dobrem stavu ale trochu ho opravili.

Popis praci a cenu jsem psal v tomto prispevku ale navic jeste prebrousili kouzel vretena a vymenili vlozku pinole.
viewtopic.php?p=407748#p407748

Nechal jsem koupit a nainstalovat nove sklicidlo 250mm od Trensu a dovezt do Prahy nakladakem (sundaval jsem to svepomoci).

Celkem cela akce (vcetne porizovaci ceny soustruhu) me stala 220KKc bez dph. Coz je srovnatelne s novym cinskym strojem a puvodni snahou koupit cca 10ks mensich soustruhu z alibaby pro nasledny odprodej zbytecnych, ale velky zajem jsem nezaznamenal takze investoval jsem do teto masiny.

Doopravdy jsem chtel sui 50 ale za tuto cenu jsem nic nenasel (asi vsichni kdo ma sui50 s nim tak spokojene ze nikdy ho ne prodaji :D ).

Pak jsem hodne koukal do youtubu kde lidi maji stare sovetske stroje, nove cinske pidi(a nejen) soustruhy a nakonec masiny treba z Rakouska (Stefan Gotteswinter) a uchylkomery jim ukazuji hazeni vretene v mikrometrech, tady jsem byl trochu zklaman tim, ze sice mam nova loziska, ktera vymenila firma, ale realne na ~350mm tyci je tam furt kolem 20um hazeni a kolem 9um na camlocku, kdyz nejaky cinsky soustruh hned z fabriky ukazuje tech 5um na kuzelu camlocku. Ale je mozne je to tim, ze z millionu cinskych soustruhu jeden je OK a ten vidime na youtubu kdyz ostatni netroufnou se zvidetelnit s hazenim treba 500um :D

Zkusil jsem obrabet nevhodnym nozem bez chlazeni/mazani a vysledek me potesil, tedy ocekaval jsem horsi povrch, takze za me OK.

Mimichodem prekupniky z ceemqsines apd nabizej za starsi ujety a nefunkcni SUI40 od 80Kkc, za starsi funkcni stroj zkousej i 150Kkc... :D
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“