Schaublin 102vm

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Kadlik
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 12. 2020, 6:47

13. 5. 2021, 5:13

Zdravím,
jsem nováček. Chci si pořídit první soustruh.
Jaká je prosím reálná cena za Schaublin 102vm v neznámém stavu funkčnosti .
(motor prý běží) řemen prokluzuje, univerzálka se točí ale lze ji zastavit rukou.
Je k němu i nějaké příslušenství (kleštiny, kola).
Díky
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

13. 5. 2021, 5:29

myslím že pokud je komplet i s nějakým příslušenstvím tak 50000,- a určitě na něm neproděláš .
pokud mu chybí nějaký zásadní věci tak to bude zase problém protože to jsou ukrutný rakety za díly.
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

13. 5. 2021, 5:35

Jestli to je ten ze Svitav, tak to je 55 za stroj a dalsich 25 za prislusenstvi, tak na ten jsem si taky chvilku myslel... ale ta cena mi nakonec prisla uz moc, navic tenhle kus ma ovladani nohou, do toho predpokladam i ten jejich nestandardni kuzel v koniku, tak jsem se na to vybod
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 5:49

Kadlik píše: 13. 5. 2021, 5:13 Zdravím,
jsem nováček. Chci si pořídit první soustruh.
Jaká je prosím reálná cena za Schaublin 102vm v neznámém stavu funkčnosti .
(motor prý běží) řemen prokluzuje, univerzálka se točí ale lze ji zastavit rukou.
Je k němu i nějaké příslušenství (kleštiny, kola).
Díky
to může dělat víc věcí, minimálně ten dřevěný špalek, který tam je strčený mezi nožní zvedání a motor=není vyvěšený motor na řemenu, na páce reduktoru vidím zařazenou redukci, ale nemusí být zapadlá, případně může být očesaný ten věnec reduktoru, mastnej řemen, řemen na jiném stupni jak řemenice, těch špíčků tam může být víc, takhle z fotky těžko poznat :)

vidím tam pár kutilských zásahů a v tomto typu koníku nebyl Mk2 ale kužel 2st. takže tam se dá taky čekat zásah, nožovka by měla být originál revolvex s úchytem na T drážky, ale revolvex má 4 šrouby na straně, a to tento nemá. Já to tak měl taky a sehnal jsem si jinej suport, abych mohl sundat čtyřnožovku a prásknout tam tripana, což s tím šroubem nešlo
ten 53 by odpovídal, akorát mě tam nesedí ten spínač, ten nebyl nikdy takhle dole ani při tom kolenovém ovládání
s cenou neporadím, může to být kauf, ale taky pokladnička :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 7:24

Osmdesát kolíků je na jednu stranu jen o něco víc než se někdy platí za MN80-ku takže jak už někdo psal přede mnou, může to být super kauf a nebo taky velikej průser. Podle foto nástrojů tipuju že kužel v koníku je MK2, což by bylo v pohodě (pokud to nebyl 2° kužel a nebylo to předělaný), ale ty ostatní věci těžko podle foto soudit. Kupovat to holý bez příslušenství je blbost i když tam zrovna velká výbava není. Nicméně sehnat dnes třeba sadu kleštin může být celkem boj, takže je nesmysl to nebrat. Dost záleží co chceš soustružit, tohle je určením přesnej jemnomechanickej soustruh, takže pokud sháníš stroj na opravy dílů pro traktory či něco na autoveterány, nemusí to bejt úplně výhra.
Kadlik
Příspěvky: 21
Registrován: 11. 12. 2020, 6:47

13. 5. 2021, 7:44

Mám to pro zábavu, chci se to naučit a tady u toho se mi líbí velikost. Většina ostatních soustruhů je velká a MN80 mi zase přijde moc maličkej. Soustružil bych součástky do
věcí co občas vyrábím do laborky, různý věci do díln. Celkově spíš hraní. Na jemnou mechaniku asi nic nepotřebuju.
Engineer píše: 13. 5. 2021, 7:24 Osmdesát kolíků je na jednu stranu jen o něco víc než se někdy platí za MN80-ku takže jak už někdo psal přede mnou, může to být super kauf a nebo taky velikej průser. Podle foto nástrojů tipuju že kužel v koníku je MK2, což by bylo v pohodě (pokud to nebyl 2° kužel a nebylo to předělaný), ale ty ostatní věci těžko podle foto soudit. Kupovat to holý bez příslušenství je blbost i když tam zrovna velká výbava není. Nicméně sehnat dnes třeba sadu kleštin může být celkem boj, takže je nesmysl to nebrat. Dost záleží co chceš soustružit, tohle je určením přesnej jemnomechanickej soustruh, takže pokud sháníš stroj na opravy dílů pro traktory či něco na autoveterány, nemusí to bejt úplně výhra.
Mirra12
Příspěvky: 35
Registrován: 12. 5. 2018, 7:37

13. 5. 2021, 8:07

Minuly tyden byl tento soustruh na bazosi za 30 000kc, prilusentvi sice nebylo nafocene, ale asi bylo ke stroji. Pani rikala, ze je to soustruh po manzelovi. Dovolal jsem ale az druhy.
Aris
Příspěvky: 684
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

13. 5. 2021, 8:17

Ten jsem také viděl, poznal jsem v tom přímo 102vm. Bohužel už jsem byl mimo pořadí.
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

14. 5. 2021, 11:43

Hele už zlevnil příslušenství jen na 20tis ;)
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“