Go Sv18ra

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
r4cv
Příspěvky: 2694
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

16. 10. 2021, 9:11

pilatdenis7 píše: 16. 10. 2021, 8:08 Šak zrozumitelne som napísal ci?
Píšem tak ako viem chcem aby každý rozumel co píšem
skús používať čiarky a bodky. takto je to veľmi namáhavé zistiť, čo si chcel napísať.

ak nevieš čiarky a bodky, postačí za každou vetou enter.
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

16. 10. 2021, 9:29

Chápem, že píšeš ako ti plynú myšlienky len by sa patrilo aktívnejšie používať bodky a čiarky vo vete. :roll:. Niektoré vety musím prečítať min. dva krát aby som priradil ktorý údaj k čomu patrí. Keď chceš poradiť musí byť požiadavka zrozumiteľná.

Čo sa týka sústruhu je na svoj vzhľad dosť rozhodeny, podľa toho čo píšeš. Zjavne už jednu generálnu opravu absolvoval ale asi nie príliš vydarenú. K tomu sa pridal užívateľ kt. mal údržbu na háku a výsledok je na svete.

Druhá generálka takmer isto zlikviduje kalenu vrstvu, ktorá už môže byť v prdeli aj po prvom brúsení. Záleží koľko sa z toho bralo.

Nechce sa mi pracne rozpisovať aké úzkalia ma generálna oprava (aj tak neviem o všetkých) ale čas a peniaze kt. do toho vložíš sa ti nikdy nevrátia. Ak by bola cesta cieľ, bavilo by ťa to a chceš sa pri tom niečo naučiť pusti sa do toho. Ak však čakáš, že to bude biznis tak na to zabudni. Ak si aspoň trochu náročný užívateľ a chceš mať mašinu v super stave a robiť Go sám, na to tiež zabudni. Amen.
Trevor2
Příspěvky: 113
Registrován: 29. 9. 2019, 8:55

17. 10. 2021, 8:09

pieskomil píše: 16. 10. 2021, 9:29 Chápem, že píšeš ako ti plynú myšlienky len by sa patrilo aktívnejšie používať bodky a čiarky vo vete. :roll:. Niektoré vety musím prečítať min. dva krát aby som priradil ktorý údaj k čomu patrí. Keď chceš poradiť musí byť požiadavka zrozumiteľná.

Čo sa týka sústruhu je na svoj vzhľad dosť rozhodeny, podľa toho čo píšeš. Zjavne už jednu generálnu opravu absolvoval ale asi nie príliš vydarenú. K tomu sa pridal užívateľ kt. mal údržbu na háku a výsledok je na svete.

Druhá generálka takmer isto zlikviduje kalenu vrstvu, ktorá už môže byť v prdeli aj po prvom brúsení. Záleží koľko sa z toho bralo.

Nechce sa mi pracne rozpisovať aké úzkalia ma generálna oprava (aj tak neviem o všetkých) ale čas a peniaze kt. do toho vložíš sa ti nikdy nevrátia. Ak by bola cesta cieľ, bavilo by ťa to a chceš sa pri tom niečo naučiť pusti sa do toho. Ak však čakáš, že to bude biznis tak na to zabudni. Ak si aspoň trochu náročný užívateľ a chceš mať mašinu v super stave a robiť Go sám, na to tiež zabudni. Amen.
Poprosím ta vysvetliť, ako si zistil, že stroj už mal jednu GO za sebou? Poslal 4fotky, dve z diaľky a jednu fotku lóže a nortonky.
Čo na tých fotkach indikuje, že je stroj po generalke ?
pilatdenis7
Příspěvky: 285
Registrován: 15. 7. 2020, 7:34

17. 10. 2021, 11:06

Trevor2 píše: 17. 10. 2021, 8:09
pieskomil píše: 16. 10. 2021, 9:29 Chápem, že píšeš ako ti plynú myšlienky len by sa patrilo aktívnejšie používať bodky a čiarky vo vete. :roll:. Niektoré vety musím prečítať min. dva krát aby som priradil ktorý údaj k čomu patrí. Keď chceš poradiť musí byť požiadavka zrozumiteľná.

Čo sa týka sústruhu je na svoj vzhľad dosť rozhodeny, podľa toho čo píšeš. Zjavne už jednu generálnu opravu absolvoval ale asi nie príliš vydarenú. K tomu sa pridal užívateľ kt. mal údržbu na háku a výsledok je na svete.

Druhá generálka takmer isto zlikviduje kalenu vrstvu, ktorá už môže byť v prdeli aj po prvom brúsení. Záleží koľko sa z toho bralo.

Nechce sa mi pracne rozpisovať aké úzkalia ma generálna oprava (aj tak neviem o všetkých) ale čas a peniaze kt. do toho vložíš sa ti nikdy nevrátia. Ak by bola cesta cieľ, bavilo by ťa to a chceš sa pri tom niečo naučiť pusti sa do toho. Ak však čakáš, že to bude biznis tak na to zabudni. Ak si aspoň trochu náročný užívateľ a chceš mať mašinu v super stave a robiť Go sám, na to tiež zabudni. Amen.
Poprosím ta vysvetliť, ako si zistil, že stroj už mal jednu GO za sebou? Poslal 4fotky, dve z diaľky a jednu fotku lóže a nortonky.
Čo na tých fotkach indikuje, že je stroj po generalke ?
Ahoj
Pod štítkom tos Trenčín je druhý štítok kto kedy koľko krát už bola go
Uz bola go 1988
Takže lože boli pravdepodobne brusene už
Přílohy
IMG_20211017_120633.jpg
pilatdenis7
Příspěvky: 285
Registrován: 15. 7. 2020, 7:34

17. 10. 2021, 1:00

pieskomil píše: 16. 10. 2021, 9:29 Chápem, že píšeš ako ti plynú myšlienky len by sa patrilo aktívnejšie používať bodky a čiarky vo vete. :roll:. Niektoré vety musím prečítať min. dva krát aby som priradil ktorý údaj k čomu patrí. Keď chceš poradiť musí byť požiadavka zrozumiteľná.

Čo sa týka sústruhu je na svoj vzhľad dosť rozhodeny, podľa toho čo píšeš. Zjavne už jednu generálnu opravu absolvoval ale asi nie príliš vydarenú. K tomu sa pridal užívateľ kt. mal údržbu na háku a výsledok je na svete.

Druhá generálka takmer isto zlikviduje kalenu vrstvu, ktorá už môže byť v prdeli aj po prvom brúsení. Záleží koľko sa z toho bralo.

Nechce sa mi pracne rozpisovať aké úzkalia ma generálna oprava (aj tak neviem o všetkých) ale čas a peniaze kt. do toho vložíš sa ti nikdy nevrátia. Ak by bola cesta cieľ, bavilo by ťa to a chceš sa pri tom niečo naučiť pusti sa do toho. Ak však čakáš, že to bude biznis tak na to zabudni. Ak si aspoň trochu náročný užívateľ a chceš mať mašinu v super stave a robiť Go sám, na to tiež zabudni. Amen.
Ok sorry.

Nevies koľko mm je kalena vrstva loži? :shock:

Tak generálnu opravu robiť nebudem. Mam 20 tak dúfam že kúpim niečo lepšie.
Len pred dvoma rokmi som mohol kúpiť peknú sui50 za 1300 ale nezaujímalo ma to :( :P
Mne ide o to aby keď dám do opravy
peniaze žeby sa mi vrátili
(nechcem prerobiť) a nemusím natom zarobit.
Možno dám prebrúsit aspoň suport brusič mi povedal ze za 300€ by som to mal.
Naposledy upravil(a) pilatdenis7 dne 26. 10. 2021, 8:21, celkem upraveno 1 x.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

17. 10. 2021, 5:00

Radšej do toho zbytočne nehrab, po prebrúsení suportu zistíš, že ti drhne posuvová skrutka, nesedia ti prítlačné lišty a podobné veci.
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

17. 10. 2021, 6:39

Podľa mojich informácií by to malo byť kalené 1mm do hĺbky takže moc na brúsenie tam toho nie je. Kúpiť niečo lepšie je dobrá úvaha ale stroje sa míňajú a raz sa minú všetky. Treba sa pýtať. Dobrý sústruh najskôr nájdeš u niekoho doma. Vo firmách je to takmer vždy tragédia.
saano
Příspěvky: 73
Registrován: 20. 10. 2021, 7:22
Bydliště: Pruské

21. 10. 2021, 9:26

Ahojte som tu nový a nechcem zbytočne zakladať nové téma.
Otcov známi predával SV18 RA , a keďže vypadal veľmi zachovalo tak som ho vzal.
Sústruh 15 rokov stál bez pohybu v teplej garáži pán na ňom nerobil.
Dá sa nejako zistiť či bola na tom sústruhu robená GO?
Je vidieť že bol striekaný a to aj na miestach kde by nemal byť. Na pozdlžnych lóžach je vyrazené sériové číslo a nejaké čísla v hviezdičkách. Žiaden štítok po GO na sústruhu nieje.
Tu je video kde sú vôle noniusov.

https://youtu.be/r1h8GBNWgn8

Vďaka
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

22. 10. 2021, 5:23

Dá sa nejako zistiť či bola na tom sústruhu robená GO?
Je vidieť že bol striekaný a to aj na miestach kde by nemal byť. Na pozdlžnych lóžach je vyrazené sériové číslo a nejaké čísla v hviezdičkách. Žiaden štítok po GO na sústruhu nieje.
Tu je video kde sú vôle noniusov.

https://youtu.be/r1h8GBNWgn8

Vďaka
[/quote]

Pošli fotky spredu zboku, detail na lóže a budeme múdrejší.
saano
Příspěvky: 73
Registrován: 20. 10. 2021, 7:22
Bydliště: Pruské

22. 10. 2021, 6:16

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pilatdenis7
Příspěvky: 285
Registrován: 15. 7. 2020, 7:34

22. 10. 2021, 10:06

saano píše: 21. 10. 2021, 9:26 Ahojte som tu nový a nechcem zbytočne zakladať nové téma.
Otcov známi predával SV18 RA , a keďže vypadal veľmi zachovalo tak som ho vzal.
Sústruh 15 rokov stál bez pohybu v teplej garáži pán na ňom nerobil.
Dá sa nejako zistiť či bola na tom sústruhu robená GO?
Je vidieť že bol striekaný a to aj na miestach kde by nemal byť. Na pozdlžnych lóžach je vyrazené sériové číslo a nejaké čísla v hviezdičkách. Žiaden štítok po GO na sústruhu nieje.
Tu je video kde sú vôle noniusov.

https://youtu.be/r1h8GBNWgn8

Vďaka
Keď nieje stitok od go tak by nemal byť po go ale mohol ho dakto vyhodilt..
Cisla na konci.. napr. 0181070854
018 typ sustruhu
10 ​pracovná dĺžka
70 rok výroby
854 neviem čo je asi koľko sa vyrobilo
Vo hviezdickach je kedy boli lože brúsené ale nie som si celkom istý
Maš celkom zachovalý sústruh, nezabudni ho vyvazit strojnou vodovahu 0,02/1000
Koľko si zaňho dal keď to nieje tajomstvo :D
saano
Příspěvky: 73
Registrován: 20. 10. 2021, 7:22
Bydliště: Pruské

23. 10. 2021, 12:35

Číslo má vyrazené 0 18 07 72 94.
Tj. 018 typ sústruhu
07 = 750 točná dĺžka
72 rok výroby.
Celkovo som našiel 4 hviezdičky .
Na zadnej strane saní súportu je 76 a saní koníka tiež 76.
Potom vzadu medzi saňami je 90 a 6.
Zrejme bol zgeneralkovaný , a od tej doby sa na ňom robilo len občas veď ako na údržbe.
Tak neviem ale je to jedno hlavne že nieje zhumpľovaný ako tie na bazoši.
Jasne vyvážiť je samozrejmosť vodovahu už mám doma.
Momentálne mám rozobratý súport pretože som ho čistil bolo tam dosť špiny po tých rokoch. A mením tesnenia nech s toho nieje olejnička. Samozrejme výmena náplní a zrejme dôjde aj k obnove laku.
Cena nieje tajná dal som zaň 2500€.
Konzultoval som to z viacerími odborníkmi z fachu a cena je vraj veľmi dobrá na to v akom je stave. Tak dúfam že som kúpil dobre.
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

23. 10. 2021, 9:56

Podľa všetkého na generálke nebol. A stav vcelku dobrý. Už niekto zaškrabaval ale nevyzerá to na amatérsky zásah. Vodiace plochy ktoré už javili známky opotrebenia sa dali doškrabať do roviny priamo na mieste, kde stroj stál. Toto bude asi ten prípad. Inak to vyzerá na zachovalý stroj. Môžeš pokojne spávať. :D
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

24. 10. 2021, 10:16

Ďalšia možnosť je, že niekto zaškrabal iba viditeľné plochy, za účelom zvýšenia ceny :lol: keďže odspodu saní už zaškrabanie skoro nevidno, ale priečne vodiace plochy sú ako nové. Skús pomerať priečne rybiny cez nejaké presné valčeky a mikrometer a budeš vidieť, či je to naozaj zaškrabané alebo iba nazdobené kvôli predaju.
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

24. 10. 2021, 3:28

turnigy píše: 24. 10. 2021, 10:16 Ďalšia možnosť je, že niekto zaškrabal iba viditeľné plochy, za účelom zvýšenia ceny :lol: keďže odspodu saní už zaškrabanie skoro nevidno, ale priečne vodiace plochy sú ako nové. Skús pomerať priečne rybiny cez nejaké presné valčeky a mikrometer a budeš vidieť, či je to naozaj zaškrabané alebo iba nazdobené kvôli predaju.
Aj tak sa dá. :)
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“