cinsky sustruh na doma do 5000€

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
zverodoktor
Příspěvky: 2978
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

18. 11. 2021, 3:09

kiko01 píše: 18. 11. 2021, 2:26 Btw: myslim ze vybavovanie dielne je nekonecny proces :D
Absolútne súhlasím. Ešte aj po tých rokoch a nacpaných šuflíkoch a skriniach stále zisťujem, že niečo chýba, alebo len tak, že síce mi to netreba, ale hrozne to chcem (ako napríklad malý šeping MS200 :-D).
A potom tie neodolateľné ponuky typu "nekúp to, za tú cenu... Aj keď už jedno máš!"
A aj stroje by sa pomnožili, keby steny boli nafukovacie :lol:
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
ferooo
Příspěvky: 27
Registrován: 11. 10. 2021, 8:02
Bydliště: Povazska Bystrica

19. 11. 2021, 7:24

kde som pisal, ze chcem najlepsi z najlepsich a najkrajsi z najkrajsich? chcem len najlepsi sustruh s danym rozpoctom (asi ako kazdy, kto si nieco kupuje)

stale sa pytam dookola?
ked niekto nevie pochopit, ze netreba riesit debiliny typu DPH, faktura.. a nestaci to napisat raz.

Potom som sa len pytal 2x na to, ktory z dvoch uvedenych strojov je lepsi za dane peniaze.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5219
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

19. 11. 2021, 7:35

ferooo píše: 19. 11. 2021, 7:24 kde som pisal, ze chcem najlepsi z najlepsich a najkrajsi z najkrajsich? chcem len najlepsi sustruh s danym rozpoctom (asi ako kazdy, kto si nieco kupuje)

stale sa pytam dookola?
ked niekto nevie pochopit, ze netreba riesit debiliny typu DPH, faktura.. a nestaci to napisat raz.

Potom som sa len pytal 2x na to, ktory z dvoch uvedenych strojov je lepsi za dane peniaze.
Vsichni uz ti poradili a rekli svuj nazor, dali treba odkaz na supr masinku, ale ty furt meleš svou a vlastne neviš co chceš. Doktorskej a mmuzila to shrnuli presne, zbytek je na tobe.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

19. 11. 2021, 8:41

ferooo píše: 19. 11. 2021, 7:24 kde som pisal, ze chcem najlepsi z najlepsich a najkrajsi z najkrajsich? chcem len najlepsi sustruh s danym rozpoctom (asi ako kazdy, kto si nieco kupuje)

stale sa pytam dookola?
ked niekto nevie pochopit, ze netreba riesit debiliny typu DPH, faktura.. a nestaci to napisat raz.

Potom som sa len pytal 2x na to, ktory z dvoch uvedenych strojov je lepsi za dane peniaze.
Ten väčší je vo všetkom lepší, to ti povie každý, kto už niekedy stál pri sústruhu. Tvoja otázka bola, či stojí za tých 2000€ navyše, na to si musíš odpovedať sám.
Tos C45-2000
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

1. 2. 2022, 12:12

novic píše: 13. 11. 2021, 9:49 Aj u nás na bazosi sa dlho varil nejaký nový veľký číňan bol popísaný čínskym písmom už tam asi nieje nenašiel som ho.
https://stroje.bazos.sk/inzerat/133810114/sustruh.php
Znova sa objavil
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
pilatdenis7
Příspěvky: 285
Registrován: 15. 7. 2020, 7:34

1. 2. 2022, 8:23

novic píše: 1. 2. 2022, 12:12
novic píše: 13. 11. 2021, 9:49 Aj u nás na bazosi sa dlho varil nejaký nový veľký číňan bol popísaný čínskym písmom už tam asi nieje nenašiel som ho.
https://stroje.bazos.sk/inzerat/133810114/sustruh.php
Znova sa objavil
Len nikto to nechce
Osobne by som to tiež nekupoval za takú cenu mám peknu TOSku
A činu by som ani za 1€ nekupil
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

1. 2. 2022, 11:04

Jj preto budes chodit pesi.
Hyblos
Příspěvky: 58
Registrován: 23. 10. 2019, 6:30

9. 1. 2023, 1:48

Já mám už cca 3 nebo 4 roky Optimum TU 3008.

Výhody TU-3008:
- s tuhostí stroje jsem nikdy neměl problém, obrábím hlavně ocel, teď i nerez (většinou byl problém s tuhostí nástrojů, ale koupil jsem si od pána ze Šumperku držák pro VBD a sadu destiček a jede to jako vítr - bez chlazení). Dříve jsem VBD zatracoval, teď si to bez nich nedovedu představit: rychlost, bez chlazení, přesnost, trvanlivost

- velké sklíčidlo CAMlock 4 (sesazení a nasazení 30 sekund)

- příčný posuv

Nevýhody:

- vyměnitelná kola pro změnu posuvů a řezání závitů (když je možnost raději vytáhnu očko nebo závitník, výměna těch kol je fakt opruz - ALE když je potřeba a není jiná možnost, závity jsou pěkné).

- někdo psal že vyměnitelná kola dělají velký hluk - není můj případ, při osazování kol vkládám mezi kola podle návodu list papíru aby se vymezily vůle

- trochu nepřesná převodovka, při řazení je třeba někdy čekat než do sebe zapadnou kola

- dlouhé litinové lože je potřeba narovnat přišroubením k pořádnému stolu - mám svařenec a lože bylo hodně prohlé, přišroubením jsem jej srovnal (bavíme se o desetinách milimetru)

- co mají číňani fakt napytel udělané je aretace koníku (nedá se to pořádně seřídit). Musel jsem prodloužit osu pro aretační páku aby mě nenarážela do koníku a šla pořádně utáhnout + vložit pod hlavu šroubu podložku a pérovku a protikus brzdy lože chci ofrézovat tak, aby se brzda opírala o lože ne plochou, ale ve 4 plochách - vyfrézovat přerušení plochy. Dle mého názoru je aretace bez pružného elementu v soustavě neseříditelná.

- hodně soustružníci nadávají na blbé noniusy. Já jsem s žádnými jinými nedělal tak tyto co udávají průměry jsou pro mě uplně v pohodě. Je to o zvyku.

Celkově jsem se strojem spokojený. Mám osazen FM s pasivním chlazením - bez toho si přehazování řemenů nedovedu představit. Stačí mě teď jeden převod 500ot a všechno ostatní reguluju FM.

Tehdy jsem ten stroj kupoval za cca 50tis CZK jako uloženku z reklamace koníku. Pokud bych to měl řešit na stroji dnes za 100tis tak to bych je s tou kvalitou poslal k šípku. Ale teď jsem rád že jsem ho tenkrát s těmi neduhy vzal. Když koukám na fotky tak ten koník mají řešený pořád stejně blbě.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“