CAMLOCK čepy - dopad na excentritu?

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

13. 1. 2022, 8:30

zdar borci,
rozčiluju se tu několik hodin se sklíčidlem na 5C kleštiny (koupeno v primadilna.cz za cca 7 litrů, takže jsem trošku čekal slušnou kvalitu v rámci čínských možností). Nedařilo se mi vyřešit házivost, kde odchylka na úchylkoměru po obvodu ukazovala až 0,11mm a na nástroji 0,15mm což považuji za nepřijatelné. Tak jsem toho nechal a šel ladit nakoupené 4 čelisťové sklíčidlo ( k tomu tady dám taky extra vlákno) a už mne na první pohled zaujala úplně jiná kvalita CAMLOCK čepů, které tady byly broušené a o třídu až dvě lepší kvalitě. Making story short. Prostě mne napadlo si tyto čepy půjčit a ejhle, 5C sklíčidlo najednou dělá 0,02 mm vč. nástroje! Takže teď někde koupit pořádný broušený CAMLOCK čepy.
Je to možný? Možná se tenhle tip tady někomu bude taky hodit...
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

13. 1. 2022, 10:07

Mám pocit, že ty čepy by přesnost dělat neměly. Mě v práci nějak blbě seděly a tím bránily dosednutí kuželu. Že to není kuželem jsem zjistil tak, že jsem čepy vyndal a přitlačil sklíčidlo koníkem. Bylo to ale na čínském Optimu, já nechal čepy volnější aby si někam sedly a víc to neřešil.
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

13. 1. 2022, 10:20

soustružník píše: 13. 1. 2022, 10:07 Mám pocit, že ty čepy by přesnost dělat neměly. Mě v práci nějak blbě seděly a tím bránily dosednutí kuželu. Že to není kuželem jsem zjistil tak, že jsem čepy vyndal a přitlačil sklíčidlo koníkem. Bylo to ale na čínském Optimu, já nechal čepy volnější aby si někam sedly a víc to neřešil.
ty co k tomu byly, jsou volný jak prase, zkoušel jsem je o dva závity víc a ven a furt na kokot .. tak jsem prostě zkusil ty broušený... minimální vakl a sedí to jak jsem chtěl ... víc to řešit nebudu, jenom teď musím někde sehnat nový pro druhý sklíčidlo :)
Modros
Příspěvky: 1679
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

13. 1. 2022, 10:22

u mého soustruhu čepy vtahují univerzálu na kužel vřetene...ty čepy tam jsou místo šroubů...mají vakl a rozhodne tam nejsou aby něco vystředovali...ten kleštinák má přírubu a ta dosedá na vřeteno ne? pouze pokud se neutáhne správně tak univerzálka háže...já nahodim uni...a dám kontolní trn do paken a měřím...a někdy se stane že to hází tak ještě dotáhnu a je to ok
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

14. 1. 2022, 8:25

Modros píše: 13. 1. 2022, 10:22 u mého soustruhu čepy vtahují univerzálu na kužel vřetene...ty čepy tam jsou místo šroubů...mají vakl a rozhodne tam nejsou aby něco vystředovali...ten kleštinák má přírubu a ta dosedá na vřeteno ne? pouze pokud se neutáhne správně tak univerzálka háže...já nahodim uni...a dám kontolní trn do paken a měřím...a někdy se stane že to hází tak ještě dotáhnu a je to ok
jo to tak je, že to přitáhne ... ale přesto je něco špatně, jestli nepřesný vybrání toho čepu nevím, zjišťovat to nebudu, prostě když tam přijde broušenej, je to úplně jinde než když tam dám ten asi lisovanej, nevím .. každopádně dost vaklaj. Utáhnout to už víc nejde. Laboroval jsem tady kolem toho 4 hodiny a můj čas je drahej ..
Macek73
Příspěvky: 18
Registrován: 27. 10. 2021, 3:10

14. 1. 2022, 5:04

Tak jsem sehnal firmu co tady prodává upínací techniku a objednal 3ks BISON Camlock čepy, no přes 2 tisíce tvl. ... ale asi top kvalita. Kdyby někoho zajímalo tak tady: www.zjp.cz
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 1. 2022, 4:23

TOS Svitavy ty čepy má taky, poptával jsem je před časem,prodávají po kuse a měli je skladem. Kvalitu netuším, ale příruba D3 od nich,koupená pár let zpátky sedí perfektně.
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“