Soustruh JSO5

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
JanKašpar
Příspěvky: 1
Registrován: 27. 10. 2021, 9:03

14. 1. 2022, 7:55

Dobrý den kolegové,
koncem minulého roku, jsem se stal majitelem hrotového soustruhu JSO5, a mám na Vás pár dotazů.
1) Způsob aretace pinoly koníku, případně bych poprosil i o detailní foto, popřípadě i výkres koníku, pokud jej má někdo k dispozici.
2)Podélný suport- Vyskytoval se nonius na podélném suportu, nebo ne.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

15. 1. 2022, 4:32

Tak co popřát do začátku? Asi ať se točí.. Dobře..
Pinola koníku se zpevňuje krátkou kleštinkou,která se přitahuje převlečnou matkou našroubovanou na čele koníka.Kleština má kuželový povrch ,přední konec koníka kuželovou díru a přitažením té matky se kleština vmáčkne do koníka a stáhne pinolu.Ta matka má páku pro utažení a také
omezení úhlu otočení.
Dej sem fotky.
Kovarmat
Příspěvky: 6
Registrován: 26. 3. 2022, 8:56

26. 3. 2022, 10:21

Ahojte chlapi, obracím se na vás s prosbou... Včera jsem si domů dovezl svůj první soustruh ISO/JSO 5, a po ofoukání od prachu a bližším ohledání jsem zjistil, že mám nejspíš ulomený napínací mechanismus motoru, zústal tam jenom ulomený kousek litiny... Jak je na převodovce přišrubovaný motor, tak na jedné straně je sklopný mechanismus (pant) a na protější straně by měl být nějaký litinový bazmek co po otočení šroubu zvedá motor a tím pádem napíná řemeny co jdou z elektromotoru do převodovky... Mohli by jste poradit jak to zhruba vypadá, než se seberu a zbastlím nějakou prasárnu?
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“