SUI 32 - problémy s hydraulikou

Vse o konvencnich strojich, nic o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Brian01
Příspěvky: 5
Registrován: 6. 7. 2022, 9:22

4. 10. 2022, 10:11

Pozdravujem.

Dávam do poriadku (NIE renovujem) sústruh SUI 32. Dostala sa na rad hydraulika.
Na začiatok uvediem že hydraulické čerpadlo je v poriadku. Je tu však niekoľko problémov, ktoré skúsim nejako popísať, zhrnúť a zároveň poprosiť Vás o pomoc. Budem samozrejme rád za každú radu.

Problémy:
1. Na mieste, kde je naskrutkovaný hydraulický tlakový spínač, nemám po naštartovaní hydraulického agregátu žiaden tlak. Jednoducho nič. Mám tam namontovaný aj manometer - podobnú úpravu som čítal tu na fóre. Na hydr. agregáte mám nastavený tlak 1 MPa. Skúšal som trošku zvyšovať tlak, no nič sa nezmenilo. Po zopnutí elektromagnetického ventilu sa na tom mieste objaví tlak a brzda sa odbrzdí. Po rozopnutí el. mag. ventilu tlak opäť klesne na 0 - brzda sa zabrzdí.
hydr1.jpg
Z dostupnej "príručky" mi nie je jasné, ako sa tam ten tlak dostane. Príde mi, že v tých technických výkresoch ani nie je všetko zakreslené. Rozumiem, že prebiehal vývoj, a nie všetko je zakreslené (resp. ja mám iný sústruh od príručky) a tak sa obraciam na Vás, skúsenejších alebo asi najlepšie majiteľov rovnakých strojov. Napríklad tam nevidím pripojovací kruh - mne z neho idú dve hadice a skrz neho skrutka. Takisto, hydraulická schéma nekorešponduje s tým, čo mám ja. To nadväzuje na problém č.2.

2. Škrtiče. Nemám ani šajnu, ako majú byť nastavené. Čo mám sledovať a ktorý škrtič robí čo? Najviac by mi asi pomohlo niekoho nastavenie. Nech mám aspoň bod, od ktorého sa môžem odraziť.

3. V olejoznaku na prevodovke (zo zadnej strany stroja, pod rozvádzačom) mi aj po vypnutí hydr. agregátu ostáva olej (v iných olejoznakoch olej opadol, tu ešte nie.) Pri zapnutom hydr. agregáte sa olejoznak naplní viac, no mám obavy, že prevodovka nie je dostatočne mazaná. Je to normálne alebo mám zhodiť dekeľ prevodovky a nejako to vyčistiť?
hydr2.jpg

4. Z rúrky, z ktorej by mal ísť olej na výmenné kolesá, mi len sem-tam kvapne kvapka. Je to podľa mňa málo. Olejoznak na vreteníku je pri chode hydr. agregátu plný. Rúrku aj pripojovacie adaptéry (také kužeľové, do seba pasujúce "lieviky"), no to je všetko čo som dokázal. Vo vreteníku vyzerá byť tá dierka čistá, no asi je niekde niečo upchaté. Ako to môžem najjednoduchšie vyčistiť?

5. Na suporte je tiež olejoznak. Pri akej situácii má ten olejoznak byť naplnený? Takisto sa mi zasekáva (nevychádza) premazávací knoflík.

Všeobecne chápem, že pri hydraulike je problém keď niečo tesní málo (tečie) alebo tesní veľa (niečo je upchaté). Ja sa však pýtam preto, aby som mal aspoň smer, ktorým sa zamerať.

Ospravedlňujem sa za dlhý príspevok a asi aj nekorektné strojárske termíny, no snažil som sa :wink: .
Odpovědět

Zpět na „konvenční soustruhy“