Frézka F2S

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
sabin
Příspěvky: 143
Registrován: 29. 11. 2007, 12:45
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2014, 11:56

Ahoj pánové, mám možnost koupit tuto frézku ale nikde jsem na netu nenašel žádné informace.
Potřeboval bych poradit s případnou koupí tohoto stroje, na co se zaměřit a tak.

Díky všem za případné rady a názory (rozumné).

Rosťa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

23. 9. 2014, 3:05

Tez jsem ve fazi shaneni, proto se zvedavosti zeptam kolik prodavajici za ten srot chce ??
kovoel
Příspěvky: 515
Registrován: 12. 2. 2014, 9:04
Bydliště: Kousek od Prahy

23. 9. 2014, 7:28

:roll:
Naposledy upravil(a) kovoel dne 22. 7. 2018, 10:46, celkem upraveno 1 x.
V20
Uživatelský avatar
Cjuz
Příspěvky: 2422
Registrován: 17. 2. 2013, 6:27
Bydliště: Předklášteří
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2014, 8:12

Já bych vyčíslil prodejci kolik s tím budu mít práce než se to pohne a možná ještě sleví na 5kč/kg, víc bych za to nedal.
Pokud se to dá zapnout a po polití olejem se bude hýbat to co má a vřeteno nebude vydávat zvuk mlátičky dá se i trochu přitlačit.
Jestli bude ve skříni zrzavo, můžou být chycená i ložiska.

Ono rozjet to nebude jen za tu cenu nákupu a bez rozborky se dá stav těžko odhadnout.
Na konci poznávacího procesu je omyl zcela vyvrácen a my nevíme nic. Zato to víme správně.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

23. 9. 2014, 9:09

Cjuz píše:Já bych vyčíslil prodejci kolik s tím budu mít práce než se to pohne a možná ještě sleví na 5kč/kg, víc bych za to nedal.
Pokud se to dá zapnout a po polití olejem se bude hýbat to co má a vřeteno nebude vydávat zvuk mlátičky dá se i trochu přitlačit.
Jestli bude ve skříni zrzavo, můžou být chycená i ložiska.
.
... a všechna ložiska co v tom jsou budou tak za 20,- - 50,- Kč/ks
neviděl bych to tak tragicky
ta toho při troše péče ještě naběhá.....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
sabin
Příspěvky: 143
Registrován: 29. 11. 2007, 12:45
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2014, 9:29

Tak zatím žádný odborný názor nebo komentář od zdejších gurů?
Nikdo nemá nebo nezná tuhle mašinku?
Doufal jsem, v nějaký odborný komentář, názor nebo pomoc na co si dát pozor, co zkontrolovat a tak.

Dnes jsem frézku měl možnost připojit na síť, vřeteno se točí bez znatelných problémů, žádný drnčení nebo podezřelé zvuky, strojní posuv se jeví taktéž v pohodě.
Zjistil jsem menší vůle v rybinách ale to by snad mělo jít doladit dotažením klínů. Chod ve všech osách je bez znatelného váznutí.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7174
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

23. 9. 2014, 9:42

sabin píše:Tak zatím žádný odborný názor nebo komentář od zdejších gurů?
Nikdo nemá nebo nezná tuhle mašinku?
Doufal jsem, v nějaký odborný komentář, názor nebo pomoc na co si dát pozor, co zkontrolovat a tak.

Dnes jsem frézku měl možnost připojit na síť, vřeteno se točí bez znatelných problémů, žádný drnčení nebo podezřelé zvuky, strojní posuv se jeví taktéž v pohodě.
Zjistil jsem menší vůle v rybinách ale to by snad mělo jít doladit dotažením klínů. Chod ve všech osách je bez znatelného váznutí.
No a co chceš víc?
nic víc na tom není.....
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

23. 9. 2014, 10:30

Když tak na ní koukám, tak je to v podstatě to samé co mám já(F1S) a tam toho ke kontrole opravdu moc není. To hlavní si vyzkoušel. Možná ještě vizuálně překontrolovat zda není nějak poškozen kužel ve vřeteni. Pak zjisti jakou vůli mají kličky posuvů. Pokud velké jsou v háji šrouby a hlavně bronzové matice do kterých se ani soustružníkům moc nechce. Přitáhni rozumně klínové lišty stolu, který bude zhruba v nejvíce používané poloze a zkus s ním najet do všech krajních poloh, at zjistíš jak moc je vyběhaný rybinový vedení. No a skryté vady zjištíš až při rozborce stroje. :roll:
P.S. Už ji vidim v novým kabátku.
sabin
Příspěvky: 143
Registrován: 29. 11. 2007, 12:45
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

23. 9. 2014, 10:54

Díky markusi za podmětné rady, s těma kličkama jsem si to neuvědomil, musim to ještě překontrolovat.
Na jedné ose vůle určitě byla ale teď nevím jak velká a na které.

Je tam problém s elektrikou, když jsme to zapojili, tak to vyhazovalo fíčko, tak jsem to zapojil přímo na motor a byl jsem překvapenej,
jak je tak stará mašina tichá, jen si vrněla jako kotě. S tou elektrikou si vrásky nedělám, stejně bych ji celou předělal.
Schází tam čerpadlo k chlazení, tak je možný, že ho někdo ucvaknul a nechal kabel jen tak volně někde uvnitř.

Byl bys ochotný poradit s generálkou?

Jo a ještě dotaz, tvůj odhad maximální ceny na kterou by bylo ještě rozumný kývnou?
Tato nepodstatná drobnost zatím nebyla s prodávajícím projednávána. :D
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

24. 9. 2014, 6:28

Tak tu generálku(pokud jseš aspoň trochu zručnej) zvládneš asi sám bez větších problémů. Já jsem stroj komplet rozebral a některé části jsem si raději nafotil na mobil. Ono to později tak nějak všechno do sebe zapadalo. Já jsem ale dělal jenom pologenerálku, jelikož jsem nic nezaškrábaval. Né že by to asi trochu nebylo potřeba, ale nemám žádné vybavení a zkušenosti.
Ohledně ceny: Teď na bazoši byla luxusní nástrojová frézka Ruhla 58 s bohatým příslušenstvím(kupci blahopřeji- taky jsem ji chtěl) a chtěl za ni POUZE 15tis.
Ta tvoje má skvělé předpoklady pro smlouvání. Reálná cena bez příslušenství je taky cca těch 15tis. Spíš se z něj zkus jako bonus dostat nějak levně to příslušenství.
Já bych měl taky otázku na ostatní. Jak to, že je tato frézka tak málo známá?
sabin
Příspěvky: 143
Registrován: 29. 11. 2007, 12:45
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2014, 8:08

Generálku dělat nehodlám, přesně ze stejných důvodů jako ty, nemám potřebné znalosti ani vybavení.
Chtěl bych ji pouze důkladně vyčistit a promazat. Tak že rozebrat promazat a složit.

Jaké barvy použít na nový nátěr?
Ve fabrikách používají nějaké spešl barvy, pro nás bude asi jediná volba syntetika, nebo se pletu?

Tvů odhad ceny se mi zdá dost vysoký, je to holá frézka. Myslel jsem si, že bych šel maximálně tak na 10tis.
markus
Příspěvky: 212
Registrován: 2. 12. 2011, 4:59
Bydliště: Frýdlant v Čechách

24. 9. 2014, 11:19

Tak vhodnou barvu si musíš zvolit sám. Myslím, že se to dá natřít vším možným na kov. Všeobecně platí,že nátěr se nanaší na dobře odmaštěný povrch po odstranění starých zbytků nedržících nátěrových hmot. Na stroje, kde se používají oleje nebo chladící emulze, by měla přijít barva odolávající chem. vlivům, což syntetika určitě není. Já na doporučení zdejšího člena používám polyuretanovou dvousložkovou barvu RAL 6021. Volba je opravdu jen na tobě. Pokud prodávající neudal cenu , tak bych ho postavil před hotovou věc, že za takovej oloupanej, starej verkl , na kterým opravama strávíš věčnost, mu nedáš víc jak cenu šrotu, cca těch 10tisíc.
Přeji, ať se koupě zdaří a ať ti frézka dělá radost.
sabin
Příspěvky: 143
Registrován: 29. 11. 2007, 12:45
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

30. 9. 2014, 1:54

markusi, prosím tě co máš v té tvé frézce za kužel ve vřeteni?

Majitel té F2S neví a momentálně nemám čas se tam jed podívat.
Mám asi 8 kusů frézovacích trnů s ISO 40, tak pokud je tam nějaký MK,
tak bych je chtěl nabídnout na výměnu nebo prodat.
petr11
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 11. 2015, 6:22

23. 11. 2015, 6:32

Zdravím,také jsem koupil frézku F2S,její parametry,podélný posuv 40cm,příční 20cm,svislý 40cm,váha 800kg
petr11
Příspěvky: 11
Registrován: 23. 11. 2015, 6:22

4. 12. 2015, 9:38

Budu moc rád když se někdo ozve že má frézku F2S protože je to výborná frézka
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“