cugir FU 25

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2017, 4:06

má to nafocené a snažil jsem sa vyluštit popisky na drátech no ten rumun musel byt na šrot jak to popisoval foto večer nebo ráno nákres pošlu do sz
je to na 100% pohon vřetena jestli ještě něco chceš napiš dokud su u cugíra
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
ademio
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 10. 2017, 4:10

3. 10. 2017, 4:15

Děkuju předem,myslím že všechno ostatní nějak vydedukuju - bych toho vola co to vymontoval a nenakreslil zašlápl jak švába - sice na to nespěchá,ale rád bych to měl z krku. :D
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2017, 7:07

pár fotek
zítra překreslím ten náčrt
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2017, 7:10

jinak pokud nejsou vytahané dráty z lišt tak je to uplně jasné aspoň na tom konkrétním kusu cugíru prochází dráty lištou tam, kde mají být připojeny
u tohoto stykače je horní řada kontaktů včetně bočních pomocných spínací NO a spodní řada pomocných je rozpínací
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2017, 7:11

[quote="kenybz"]jinak pokud nejsou vytahané dráty z lišt tak je to uplně jasné aspoň na tom konkrétním kusu cugíru prochází dráty lištou tam, kde mají být připojeny
u tohoto stykače je horní řada kontaktů včetně bočních pomocných spínací NO a spodní řada pomocných je rozpínací NC
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

3. 10. 2017, 7:14

jo a na tu prasečinu nehledˇtě klema červaný drát mezi jednou spínací fází já to nebyl.... :D
to když se vypálí jeden kontakt na stykači a je válka to je jediný důvod kdy bych to omluvil tak se dá překlemovat aby to fungovalo
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
ademio
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 10. 2017, 4:10

4. 10. 2017, 5:10

Děkuju moc za fotky - montáž proběhla úspěšně - už to šlape,jen teď musím přijít na to jak zprovoznit pracovní posuvy - rychloposuvy jsem dal do kupy,jen ten stůl se mi nechce hýbat :)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 10. 2017, 6:52

na tom stole je přepínací páčka a ta blokuje posuv podélný stolu teda jestli si to dobře pamatuju
pak jsou ještě na bocích krabičky s mikrospínači ovládané mechanicky přez páku příslušného posuvu jsou tam takové posuvné tyčky....
pokud ti ale nejde žádný z posuvů zkotroluj elmag spojky...částečně se k ním dostaneš po sundání plechového krytu posuvové převodovky
pokud to nestačí musíš vypustit olej a sundat ten hliníkový rám kolem převodovky posuvů a pak už je na to krásně vidět
spojky bývají v různém stavu a tady u toho kusu co jsem spravoval byl vytržený držák včetně drátků k cívce...
dál na rozvaděči je otočný přepínač /volič poloautomatických funkcí/
No bojuj je to na tobě...jinak je dobré u takového stykačového řízení překontrolovat všechny spoje a změřit postupně všechny přechodové odpory na kontaktech stykačů
změřit odpor cívek spojek je jich tam myslím 6 a brzda 4ks jsou v posuvové převodovce jedna z nich je rychloposuv
a další jsou pod stolem dá se tam dostat tím horním víčkem jinak se to musí rozebrat celé
můžeš taky přivézt na spojky ovládací napětí z rozvaděče napřímo aby ses ujistil zda je to mechanicky ok
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

4. 10. 2017, 7:04

jinak upozorňuju, že neni dobré ručně mačkat stykače jak se komu zamane hlavně v kombinacích
může dojít k puštění posuvu a rychloposuvu současně a podobně
zavírat rozvaděč atd no klasika příjdeš k mašině že to nejede ale do posledni chvíle to jelo....
bedna otevřená na spodku centimetr špópn a ve stykačích špóny brr
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

8. 2. 2018, 10:49

byl jsem požádán o vložení dalších fotek tak snad to bude stačit víc toho nemám
jo na jedné z fotek je spešl klíč zárožák jinak se k té matici přírubového elektromotoru pro pohon posuvů nedostanete
jedině požádat nějakou dívčinu s malou šikovnou ručičkou :D
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

20. 2. 2018, 9:55

Díky Kenybz. Všiml jsem si těch fotek až teď, jsem pořád někde, jen ne doma. V pátek dopoledne už bude doma, tak začne čištění a zjišťování, co bude třeba opravit. Mám kdyžtak na Kovosvitu domluvený přes kamaráda nějaký broušení. Jinde hoblování.

V dílně už je na ní místa dost. Fotky jsou super. Kdyžtak se ozvu po SZ na traktorech. Cenovky je víc než milá za 3500 kg litiny a hlavně toho příslušenství.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

20. 2. 2018, 9:58

Ještě otázka, ty spojky budou možná přilepený, nějakou dobu neběžela. Mám je rozebrat a vyčistit? Aby nebyl zapnutý nějaký posuv a něco se po zapnutí nezničilo.

Ta větší segra FU 36 bude asi na jedno brdo?
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 2. 2018, 10:03

tak nech slůží a když tak sa ozvi
pokud tam bude olej tak by to nemělo být přilepené...můžeš zkusit zatočit vrtulkou na motoru zda to něco neblokuje a pozor na správný směr otáčení při zapojování
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2263
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

20. 2. 2018, 10:36

Jen se ještě zeptám. Když budu sundávat stůl, abych vyčistil vedení, stačí sundat ložiskové domky na koncích stolu a vysunout stůl z rybiny? Jak se vymezuje vůle rybiny? Je tam klín nebo se dotlačuje nějakou lištou z venku šroubama? Chci se jí po věnovat, aby to bylo všechno, tak jak má být a bylo na ní spolehnutí. Příští týden se snad rozlouskne i ta bruska na plocho. Musím se na ni dojet podívat.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

20. 2. 2018, 10:50

na levé straně sundáš kliku nonius uložení ložiska s ložiskem a pak celý ten litinový díl co je našroubovaný ke stolu, pak vytáhneš klín, kterým se vymezuje vůle stolu a stůl vysuneš směrem v pravo je dobré si tam připravit nějaký ocelový stůl a posuvem osy z si to vypolohuješ ony ty mazací trubičky se dají snadno poničit.
Na pravé straně šroubu je myslím segerovka uvidíš sám. neni špatné si dát pod stůl kousek kulatiny aby se to hezky psunovalo myslím jako až bude stůl najíždět ven mimo mašinu na vhodnou podložku či jiný stůl manipulace je pak mnohem snažší a bacha pár metráků to má
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“