RoundTower YF-TM2

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
karsan
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 5. 2018, 3:47

1. 2. 2019, 9:20

Ahoj,
Stal jsem se hrdým majitel této frézky je to typ s variátorem 2hp motorem a víceméně šrot. Upínání je kužel 30. Stroj má cca tunu a ve funkčním stavu to prý (dle různých fór) není křáp.
1. Nemáte někdo manuál ? Mám manuál k Bridgeport a stroj musím renovovat, ale i když je to klon Bridgeport tak nevěřím, že by ho na Taiwanu udělali úplně stejný.
2. Jsem hobík, na frézce mám jen základy, frézka není určená na výdělek a rád bych jí vybavil nástroji pro "běžnou práci" kutila
a. iso30 ER32 se sadou kleštin od 1 do 20mm - asi Čína nebo bazar plus frézy co dům dá
b. flycutter, na ISO30 snad něco existuje, předpokládám že tahle mašinka frézovací hlavu ani neunese.
c. vyvrtávací hlava není tu k tomu nějaké vlákno jestli jsou Čína vyhozené peníze a je lepší koupit něco z bazaru a co ? chtěl bych tím vyvrtat válec na Jawu. Nebo existuje něco lepšího na vyvrtávání hlubokých děr? (myslím nástroj né stroj :-))
d. sada upínek doufám že bude stačit M12 závit ?
e. strojní svěrák - na co si dát při koupi z bazaru pozor a stačí pevný nebo je lepší připlatit za otočný ?
f. ISO30 MK3 2 a 1 redukci , ISO30 B16 plus strojní hlavičku - vrtáky co dům dá
g. unašeč na úchylkoměr plus úchylkoměr páčkový a obyč.

časem doplnění o DRO a servo na x osu.
Šlo by to, nebo někde dělám blbost ?

Díky moc

Karel
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

1. 2. 2019, 12:06

Dej sem pro začátek pár fotek frézky. Ať přítomní vidí , jak ten tvůj jak píšeš šrot vlastně vypadá :D
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
karsan
Příspěvky: 6
Registrován: 2. 5. 2018, 3:47

2. 2. 2019, 8:56

Frézka ještě není doma, čekám na lepší počasí a tak zatím sháním informace = zatím bez fotek.
Prodejce tvrdil, že je to ISO30 tak doufám že je :) i když to nemá unašeci kameny což jsem viděl jen na nových CNC , ale ve vřetenu nebylo pero na zajištění R8 no uvidím.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“