Frézka AVIA FNBk

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

19. 12. 2019, 1:17

Ahoj, mám tento strojek a marně scháním dokumentaci, napsal jsem i výrobci jestli nemají v archivu a nic. Zlobí mazací čerpadlo a nemůžu přijít na to kde je skované, nechci otevírat celou převodovku, vidím jen vyústění trubky před olejoznakem, kde má vytékat. Nemá někdo z Vás dokumentaci, nebo zkušenosti se strojem? Moc díky
Rotation of 20191212_214843.jpg
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

19. 12. 2019, 3:42

Možná budeš muset.
" Ozubená kola a hřídele byly kaleny a broušeny, použito kuličkových a válečkových ložisek a aktivního mazání pístovým čerpadlem poháněným excentrem připojeným k prvnímu hřídeli převodové skříně..."
Ještě se zkus poinformovat u bratrů Poláků.
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

19. 12. 2019, 10:16

Ahoj.Gratuluji ke koupi. Tyhle Polky se soudruhům povedly . Já mám o kousek vetsi Fnc25 a teď také řeším mazání a tápu, také zatím nevim, asi mě čeká to samé,co tebe rozborka.
Avia fnc25, S32
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5183
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

29. 12. 2019, 3:28

Ahoj
protože nikdo neví, nemá, odhodlal jsem se k rozebrání. Pod levým deklem je čerpadlo, velmi zajímavě zubové. Je souosé a obíhá několik zubů v mezikruží, ještě jsem takové neviděl...
Čepadlo je OK, je nesamonasávací a pod šroubovou zátkou na deklu má zalévací otvor, problém byl v ucpaném nasávacík košíku a zalepené zpětné kuličce. Když už jsem měl dole, vypustil jsem zbytky oleje, vymyl petrolejem olejovou vanu, vyměnil olejoznaky, vyčistil trubky a nasávací koš i s čepadlem šlo vše ven. Vše vyčištěné namontovat zpět, zatěsnit dekl, vyměnit o kroužek víčka, nalejt olej a zalejt čerpadélko. Protože jeho trbička končí za horním olejoznakem je krásně vidět proudění oleje. Snad to pomůže někomu kdo bude řešit podobný problém. Fotku čerpadla přidávám, viděli jste už někdy?
Přílohy
Rotation of 20191228_190215.jpg
Rotation of 20191228_190218.jpg
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

29. 12. 2019, 4:51

Charon píše: 29. 12. 2019, 3:28 Ahoj
protože nikdo neví, nemá, odhodlal jsem se k rozebrání. Pod levým deklem je čerpadlo, velmi zajímavě zubové. Je souosé a obíhá několik zubů v mezikruží, ještě jsem takové neviděl...
Čepadlo je OK, je nesamonasávací a pod šroubovou zátkou na deklu má zalévací otvor, problém byl v ucpaném nasávacík košíku a zalepené zpětné kuličce. Když už jsem měl dole, vypustil jsem zbytky oleje, vymyl petrolejem olejovou vanu, vyměnil olejoznaky, vyčistil trubky a nasávací koš i s čepadlem šlo vše ven. Vše vyčištěné namontovat zpět, zatěsnit dekl, vyměnit o kroužek víčka, nalejt olej a zalejt čerpadélko. Protože jeho trbička končí za horním olejoznakem je krásně vidět proudění oleje. Snad to pomůže někomu kdo bude řešit podobný problém. Fotku čerpadla přidávám, viděli jste už někdy?
Ahoj. To Charon
Vím, že Avií tady je jen pár . Má ji také Zbyňa, Testone a možná další
Asi to ještě nikdo nerozebíral.
Díky za objevování slepých uliček.
Budu teď dělat úplně to samé na mé Avií fnc25
To jsem zvědavý,jestli to mazání a čerpadlo bude u mě stejné
Už jsem u té mé vyměnil hlavní naháněnou trojremenici ,od motoru.
Je nešťastně vyosená a úplně se mi kvrdlala na hřídeli.
A také ta dvě ložiska před ní jak je to tam u mě mazané tou měděnou trubickou
Tak teď je na řadě mazání.
Avia fnc25, S32
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“