FN 32

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
david.2
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 8. 2022, 7:06

14. 3. 2023, 8:46

proch píše: 6. 3. 2023, 12:34
gaminn píše: 2. 2. 2021, 4:55 Další várka měchů, tentokrát už všechny. Našel jsem nového dodavatele, který je ještě výrazně levnější. Počítám, že komplet sada měchů by měla stát cca 180 USD včetně dopravy (nutno připočíst clo a DPH). Cenu nevím přesně, protože já objednával jen jeden měch na osu X a pak všechny ostatní měchy, tzn. 4 různé měchy mě stály 144 USD včetně dopravy.

Nový dodavatel dělá kovové "end plates" (nevím, jak to popsat česky). Předchozí měchy byly komplet plastové. Nový dodavatel má i neobyčejný smysl pro detail - odřenou práškovou barvu začerňuje lihovou fixou :D Co mě zarazilo, že tkanina měchu vypadá jinak než u předchozího dodavatele - dneska jsem přišel na to, že je prostě jen otočená. Nevím, která strana je ta správná, snad to je jedno.

Nevýhody nového dodavatele je, že mi zanýtoval svými nýty některé díry v end plates, kam se mají zanýtovat cvočky a že i po explicitním potvrzení, že chápe můj "folding diagram" (nákres, jak skládat tkaninu v měchu, aby se v měchu pokud možno co nejméně zachytávaly špony a bordel), si to složil po svém - to budu reklamovat.

Co se cvočků týče (nejsou součástí dodávky, nutné nanýtovat vlastnoručně), kupoval jsem tyhle: https://www.aliexpress.com/item/32857663436.html . Drží perfektně (zkoušeno při max. natažení spodního měchu z osy). Nýtu je potřeba trochu oštípat hlavu, aby se vešel z vnitřní strany end plate, kde zavazí nalepená tkanina - hlavně u X měchu.

Y měch nelze nasadit bez sundání zadního litinového ložiska s uloženým šroubem.

Takže já mám osy zakrytované. Už jsem do prototypů nových měchů vrazil pomalu stejnou částku, co by mě stály měchy v reku, tak snad se budou hodit ještě i někomu dalšímu. Výkresy dodám přes SZ.

Ma někdo ty rozmery ??
toviszema,alekdyztyseneumisanislusnezeptat!!
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“