Činské frézky..jakou?

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2020, 7:17

Robo, pamatuješ jaké jsi "kdysi na KX3" měl řezné podmínky? Vždy tady opakujete, že je třeba pořádně zabrat a nejen hladit konečky frézy a ty ihned tupit. Já třeba na té ZX7045, což je o kategorii větší fréza, nebyl schopen zabrat ani náhodum. Sice po vyztužení sloupu to bylo o něco lepší, ale stále se to třelapo jak osika. Takže bych byl rád, kdyby jste měřili stejným metrem.
I když nerad, tak se přiklánám k tomu, že je lepší v tomto případě koupit starší šrot a pokut to nemá jak repasovat, tak si někoho domluvit a myslím, že udělá lépe.
Ještě je otázka jak vypadala kvalita od Optimum kdysi a teď. Myslím, že to hraje taky velkou roli. Každopádně za sebe řeknu, že ZX7045 od Comraku, nebo jakkoliv ten stejný produkt označíli, bch si už nekoupil. Za tu od Werca bych nedal více než 40tis. Je to vrtačka a frézka na pérka. Pokud mu to stačí, OK není co řešit, ale fakt bych se jel kouknout k někomu podívat se jak to pracuje.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5225
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

24. 8. 2020, 7:35

Jo jo, ja měl kdysi taky promu, chtěl jem plast, ok. Pak hliník, no malé věci šly, větší už moc ne. Pak jsem si říkal,malé dílky z oceli zvládne, jen jsem kur... nástroje a oskákával povrch. Jo šlo to, ale pomalinku, malá šponka, neměj jsem motorický posun, tak jsem byl utočenej kličkama. A kroutilo se to jako anakonda všema směrama. Mám teď polskou, olitanou vránu, malou nástrojovku, a je zlatá, proti tomu co jsem musel x let na promě.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 8. 2020, 10:51

Charon píše: 23. 8. 2020, 10:04 Hele nejak menis zadani, cituji prvni prispevek " urční je na vyrobu přípravku do mého autoservisu...a na rovnání hliníkových dílu při výrobě malé cnc frézky na hliník" a najednou " ale bude se obrábět hlavne ocel " pokud bys napsal hned ocel, rekli bysme ti ze ani jedna hracka z prvniho odkazu nema sanci. Pokud to chces nove a hlavne ocel, pritlac na cca pul mega a mas stroj. Jinak te olitana vrana, tebou zatracovana nemine :mrgreen:

Treba tady a furt je to čajna https://www.promacz.cz/fhv-70pds---univ ... rezka.html
o oceli sem nemluvil
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

24. 8. 2020, 12:18

Mrosconi píše:

Kód: Vybrat vše

I když nerad, tak se přiklánám k tomu, že je lepší v tomto případě koupit starší šrot a pokut to nemá jak repasovat, tak si někoho domluvit a myslím, že udělá lépe. 
Tak před pár lety chtěl náš majitel firmy opravit pár starých mašin, ceny za GO malých strojů - frézek a soustruhů začínaly na cca 400000.-,
to je oficiální, někoho si domluvit - na fušku - snad nějakého penzistu, bývalého opraváře - bude velký problém takového člověka vůbec sehnat,
a taky musí mít nějaké vybavení. Nejreálnější je asi sehnat mašinu v dobrém stavu, občas se vyskytují, a počítat s tím, že to něco bude stát.
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5225
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

24. 8. 2020, 12:22

Modros píše: 24. 8. 2020, 10:51
Charon píše: 23. 8. 2020, 10:04 Hele nejak menis zadani, cituji prvni prispevek " urční je na vyrobu přípravku do mého autoservisu...a na rovnání hliníkových dílu při výrobě malé cnc frézky na hliník" a najednou " ale bude se obrábět hlavne ocel " pokud bys napsal hned ocel, rekli bysme ti ze ani jedna hracka z prvniho odkazu nema sanci. Pokud to chces nove a hlavne ocel, pritlac na cca pul mega a mas stroj. Jinak te olitana vrana, tebou zatracovana nemine :mrgreen:

Treba tady a furt je to čajna https://www.promacz.cz/fhv-70pds---univ ... rezka.html
o oceli sem nemluvil
Pardon to byl calibos, ale znel jako tazatel, proto jsem to spojil
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 8. 2020, 1:53

To je jako u nas....mohl sem to cekat...

Dobry den pane....rozhoduju se mezi renaultem a dacii...za 50......a ja na to...pane kupte za 50 dodavku od mercedesu...ma najeto milion ale kdyz do ni narvete 300 tisic...najede dalsi milion......

Ale me se nevejde do garaze a budu jezdit jednou tydne k doktorovi..

Ja tuhle problematiku chapu...vim o cem mluvite....ale chci A nebo B....nechci C ale ne kvuli tomu ze bych nevedel o cem je rec...ale s nulovou produkci se me C uz vubec nevyplati.....jsem Hobby.....nezivim se tim jako vy.....asi sem polozil otazku na spatnem foru....stejne dekuji.Havranek
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 8. 2020, 3:03

Nezlob se ale i hobby se dá dělat produktivně, ale povídáním se o kvalitě či použitelnosti těch vyhlídnutých mašin se toho moc nedozvíš.
Pokud to lze tak si nech tu mašinu předvést, nejlépe u toho kdo jí má a používá.
Jak sis jistě stihl přečíst, tak zkušenosti spousty kolegů z fóra s malými čínskými frézkami zejména koupenými zde v Čechách jsou většinou špatné až tristní. Proto se nediv, že jsi od nich odrazován.

Já jsem si koupil svou mašinkou zde a jsem spokojen (Sieg X2.7L Mill) byť jsem taky řešil problém s jedním dílem.
Poměrně solidní prodejce je i Paulimot.
Za mne tedy spíš mašinu z U.K.(metrickou) popřípadě z SRN.
Pokud ji chceš hned používat a ne ladit chyby stoje z výroby.
Toť můj názor.

To rozhodnutí co si koupíš je na ale stejně na Tobě protože až Tvá praxe ukáže, zda sis zvolil správně.
Připrav si i další love po nástroje, upínky, trny atd. atd.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5225
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

24. 8. 2020, 3:35

Zdenku svata pravda, ne nadarmo se rika, ze cena za stroj a cena za prislusenstvi a nastroje, je skoro stejna. Nebal bych se rict, ze v kategorii do kila, bude stroj levnejsi :D
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 8. 2020, 4:03

Vybral sem si B k tomu za 80 tisic vse potrebne...a rad sem dam nejake poznatky fotky a videa jak spatne to je....nemam rad stare stroje...mam rad cinske stroje....zatim me zadny nezklamal...pocinaje soustruhem a podobne..ktere si obcas doladim a upravim....pri te cetnosti praci je ten cas zanedbatelny.....co nemam rad jsou stroje z rozkradenych tovaren a vychcane prekupniky....ty opravdu podporovat nebudu....diky vsem...brzynashledanou
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 8. 2020, 4:06

S tím objemem financí naprostý souhlas.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 8. 2020, 4:12

Modros píše: 24. 8. 2020, 4:03 Vybral sem si B k tomu za 80 tisic vse potrebne...a rad sem dam nejake poznatky fotky a videa jak spatne to je....nemam rad stare stroje...mam rad cinske stroje....zatim me zadny nezklamal...pocinaje soustruhem a podobne..ktere si obcas doladim a upravim....pri te cetnosti praci je ten cas zanedbatelny.....co nemam rad jsou stroje z rozkradenych tovaren a vychcane prekupniky....ty opravdu podporovat nebudu....diky vsem...brzynashledanou
Ještě důležitá poznámka - nástroje a trny s kuželem R8 nejsou v našich krajích úplně obvyklé jak v Tvé volbě A tak i B.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 8. 2020, 4:19

Zdenek Valter píše: 24. 8. 2020, 4:12
Modros píše: 24. 8. 2020, 4:03 Vybral sem si B k tomu za 80 tisic vse potrebne...a rad sem dam nejake poznatky fotky a videa jak spatne to je....nemam rad stare stroje...mam rad cinske stroje....zatim me zadny nezklamal...pocinaje soustruhem a podobne..ktere si obcas doladim a upravim....pri te cetnosti praci je ten cas zanedbatelny.....co nemam rad jsou stroje z rozkradenych tovaren a vychcane prekupniky....ty opravdu podporovat nebudu....diky vsem...brzynashledanou
Ještě důležitá poznámka - nástroje a trny s kuželem R8 nejsou v našich krajích úplně obvyklé jak v Tvé volbě A tak i B.
Ano...vsechny nastroje mam vybrane pro R8 a to co neslo jde pres redukci R8 na MK2 a MK3
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

24. 8. 2020, 4:20

No redukce používej jen v nouzi - taky si sežeň sadu kleštin R8.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 8. 2020, 5:37

Zdenek Valter píše: 24. 8. 2020, 4:20 No redukce používej jen v nouzi - taky si sežeň sadu kleštin R8.
ano..přímé kleštiny mám objednané 3-20...volil sem je radši kvuli světlosti vřetene....Děkuji
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
calibos
Příspěvky: 242
Registrován: 31. 8. 2011, 9:58

24. 8. 2020, 7:04

Modros: co jsi přesně koupil? Díky.
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“