Ustavení stroje - co pod frezku?

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

13. 10. 2020, 8:46

calibos píše: 13. 10. 2020, 8:02 Elbarto: díky za praktický pohled :)

Mohu se zeptat ty rámy z jeklu, jak tlustý materiál používáš? Popř. nehodil by jsi foto s nohou? Přesně nad tímto řešením jsem také přemýšlel a pride mi praktické. Díky.
... nejčasteji 100x100x3. Plán byl i vylití rámu betonem (díry se špuntama tam jsou připravené) , ale nikdy to neproběhlo, protože nebyl důvod. Vrtajdy to samé, než kotvit "věžovitou" sloupovku padavku, raději mám SV dvacítku na svařenci kostce. Pod vrtačkou šuplík kam padají špony. První jsem dělal s limitem výšky stropu. Za roky jsem si na tento posed tak nevyknul, že další udělám uplně stejně i když mám ted strop 6m :-)
calibos
Příspěvky: 242
Registrován: 31. 8. 2011, 9:58

15. 10. 2020, 5:52

Díky 👍
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

15. 10. 2020, 9:19

KSK belt Teplice, dělají kvalitní gumu, dodávají správě železnic na přejezdy atd.
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

19. 11. 2020, 7:57

Dovolim si pridat postreh k tematu ustaveni soustruhu. Musel jsem o kousek premistit S28, ktery je pouze volne polozeny na 10mm pryzi ELASTON-ELTEC FS 700 o ktere jsem psal drive. A zda se, ze tato volba ma krome tlumeni vibraci i dalsi benefit:
Loze se evidentne nezkrouti do vrtule dle nerovnosti podlahy jak byva normalne bez pryze zvykem.
Neni tedy treba soustruh na gume pravdepodobne vubec vyrovnavat. Vypada to, ze neni nezbytne podkladat ani stelovat nozky, abych srovnal loze. Pozoroval jsem totez na S28 a Elastonu v minulosti uz dvakrat v jinem miste na jinem kusu, takze je dost mozne ze to pro takovy typ pryze bude platit univerzalne...samozrejme za predpokladu rovneho a dost tuheho samotneho soustruhu.
Myslim, ze se takova vhodna pryzova podlozka pod tlakem dostatecne prizpusobi nerovnostem podlahy a tuhe telo kratkeho soustruhu si tak muze, na jeji vrchni strane, drzet svou geometrii aniz by kopirovalo krivy profil podlahy.
Viz foto - Slo jen o kontrolu loze strojni vodovahou 0.02/1000 hned po prelozeni soustruhu na gumu, zadne stelovani ani podkladani se nekonalo.
Přílohy
Strana Konika
Strana Konika
Strana Vretene
Strana Vretene
Porovnani obou stran, detail.
Porovnani obou stran, detail.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“