Jak na převody fa3v a fa4v

Vse o konvencnich frezkach, ne o jejich prestavbe na cnc
Odpovědět
alexa
Příspěvky: 42
Registrován: 6. 8. 2014, 5:23

23. 4. 2023, 4:16

Dobrý den všem,

Dostal jsem uvedené frézky. Ne, že bych bordelu neměl již dost, ale co už dar je dar. Postupně jsem je začal rozebírat a už vím, proč jsem je dostal. Jsou poškozené kola na náhon hlavy. Jak víte jsou kola na 45 stupňů, ještě ve spirále a tak se ptám? Nepředpokládám, že bych sehnal výrobní výkresy, tak se ptám.
Nejde tento převod nějak jinak nahradit?

Díky Alex
Narex
Příspěvky: 139
Registrován: 11. 2. 2018, 11:18

23. 4. 2023, 4:29

Napíš do TOS Olomouc, na FA3U majú kopecie dielov, možno majú aj na Včko.
alexa
Příspěvky: 42
Registrován: 6. 8. 2014, 5:23

23. 4. 2023, 4:52

Ani nevím, proč mě nenapadlo to zkusit. Měl jsem za to, že už se nevyrábí dlouho, tak jsem si řekl, že už na ně nic nebude.

Zatím díky.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 4. 2023, 6:49

Může to mít jak TOS Olomouc, tak sledovat Bazoš. Hlavně těch FA3 bylo a je v provozu plno a díly se celkem objevují. V nejhorším koupit i vrak.

Já teď přemýšlím, jestli tohle nakonec nemám. Tak odhadem před 5ti lety jsem koupil téměř všechny díly z FA3V včetně hlavy a stolu. Jestli tam je i ten úhlový převod popravdě nevím a tím pádem ani nevím stav. Teď bohužel nemám časovou kapacitu to zjišťovat.
Důvod zrušení stroje byl že jim při nakládání spadla a kutálela se. Byl rozmlácený motor a uvnitř sloupu zničená nějaká příčka v převodovce. Pak rozbitý jeden z domků podélného šroubu. Bylo to u Humpolce a kvůli ceně přepravy do Prahy jsem se dohodl, že vezmu na vozík jen vymontované díly a sloup s konzolou nechám majiteli. Co si pamatuji, tak tam zůstal právě nějaký úhlový převod mechanismu zdvihu konzoli. Nicméně převodové díly bych měl mít. Tj. je i šance, že by tohle bylo OK.
Nicméně bohužel jak jsem psal, tak teď není časově prostor abych to zjišťoval. Druhá věc je, že nejsem rozhodnut se toho zbavovat. Já mam FA3aU a uvažoval jsem, že bych k ní pořídil FA3V. Ale poslední dobou jsem spíš nakloněn to místo využít na nějaké CNC. Stejné dilema mam i s poškozenou FA3H (stržený převod v rychlostní skříni), kterou jsem kupoval levně s tou FA3aU, a částečně kvůli které jsem kupoval ty díly od Humpolce.

No v nejhorším, když díly neseženeš, nebo to nakonec nebudeš chtít opravovat, tak je positivní že máš šanci to taky prodat na díly.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.2
Příspěvky: 137
Registrován: 1. 8. 2022, 7:06

24. 4. 2023, 1:09

Výkresy v Olomouci mají,jen nevím,jestli jsou ještě ochotní je poslat,poslední dobou už nejsou moc kamarádští-anebo spíš nemají lidi,kteří by se tomu pověnovali. Trošku problém bude s výrobou,oni sami stroje prodali a kola kdesi( mám blbej dojem,že až v Reichu) kooperují. Cenově to bude nesmysl,takže asi spíš zkusit OOS Holomóc,jestli nemají něco v šuplíku,anebo počkat,až inženýr uzraje a dojde mu,že ty svoje šroty nesplácá ani do důchodu a udělá výprodej.Už je načatej:-)
alexa
Příspěvky: 42
Registrován: 6. 8. 2014, 5:23

25. 4. 2023, 8:39

Tak jsem je prubnul a s výrobou toho co nemají je odkázali všude možně. Ale nevzdal jsem. Vzal jsem telefon a začal volat. A hádejte co................i ti co pro ne vyráběly dřív, pro ne už nedělají. AK špatnej oddíl.

No sepsal jsem si věci a slíbili, že je je naceni, tak uvidím. Každopádně je to škoda.

Alex.
zverodoktor
Příspěvky: 2970
Registrován: 3. 6. 2007, 9:49
Bydliště: Bratislava

26. 4. 2023, 8:35

alexa píše: 25. 4. 2023, 8:39 Tak jsem je prubnul a s výrobou toho co nemají je odkázali všude možně. Ale nevzdal jsem. Vzal jsem telefon a začal volat. A hádejte co................i ti co pro ne vyráběly dřív, pro ne už nedělají. AK špatnej oddíl.

No sepsal jsem si věci a slíbili, že je je naceni, tak uvidím. Každopádně je to škoda.

Alex.
Skús ešte tu, možno sa nejak dohodneš.

https://stroje.bazos.sk/inzerat/1489623 ... a3-fa4.php
Ak sa niečo môže pokaziť, tak sa to aj pokazí...
Odpovědět

Zpět na „konvenční frézky“