Tepelná čerpadla a všechno okolo

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

12. 3. 2018, 4:58

pěkně si hraješ , ale chtělo by to zvednout účinnost , zvýšit teplosměnnou plochu , co na tu al trubku nalepit nějaká podélná žebra do šroubovice ? možná by to stačilo i z té vzduchařské al pásky. Myslím udělat z toho třeba pětichodý šroub.
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

13. 3. 2018, 10:46

packa píše:pěkně si hraješ , ale chtělo by to zvednout účinnost , zvýšit teplosměnnou plochu , co na tu al trubku nalepit nějaká podélná žebra do šroubovice ? možná by to stačilo i z té vzduchařské al pásky. Myslím udělat z toho třeba pětichodý šroub.
To by jistě pomohlo, ale tohle bylo daleko méně pracné, tak jsem to musel honem zkusit.
Měl jsem na to připravené ventilátory s tlakem 45 Pa, ale i hladké trubky mají takový odpor, že na konci v místnosti se v ústí trubky vzduch ani nehnu - vůbec :-)
Na žebra a šroubovice nemám dost morální síly, nehledě na to, že bych asi do sebe bez zmuchlání těch přepážek dosebe ani ty trubky nebyl schopen zasunout.
Pořídil jsem tedy ventilátory 360 Pa a ty zase musím regulovat, protože to dělá doma vichřici.
Byl jsem veden myšlenkou že i když to bude špatně fungovat, že i kdyby to mělo jen větrat bez rekuperace, tak všechno je lepší než zkondenzovaná voda na rámech oken a následná plíseň kolem.
Ve velkých mrazech se mi ledem vzniklým z vlhkosti z bytu obalila venkovní roreta, nebo nešlo zavřít okno.
Nejde jen o úsporu peněz za topení a technické kompliace, ale hlavně spím v čistém zduchu a nemusím u toho mrznout.
Těším se až bude venku +30C jak se to uplatní, předpokládám že stejně, že tedy budu mít doma chládek a nebudu větráním do bytu hnát horký vzduch z venku.
.
Badster
Začátečník
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 1. 2023, 1:20

24. 1. 2023, 5:58

Zdravím všechny diskutující a prosím o pomoc. Veškeré informace jsou pro mne trochu mimo, protože jedna věc je diskuze a rady, druhá pak ten reál. Může mi někdo doporučit z vlastní zkušenosti firmu, která je opravdu precizní a pracují pro ni-u ní opravdoví znalci svého řemesla,? Plní své "předvolební-reklamní" sliby!? Protož to je klíčové ! Chci si pořídi TČ země/voda...
Děkuji za pochopení!
ZDENEK1.DOLEZAL
Příspěvky: 243
Registrován: 16. 12. 2013, 9:09

25. 1. 2023, 12:00

Posílám odkaz na českého výrobce.
Sám to mám doma , takže klidně se ptej.

https://www.tepelna-cerpadla-spirala.cz/
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“