No- stress zařízení

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
kouba
Příspěvky: 3
Registrován: 29. 5. 2010, 10:19

3. 6. 2014, 3:12

Dobrý den,
poradil by mi někdo s obchodními názvy zařízení ve schématu: bezkontaktní indukční snímání otáček - řídící jednotka - elektromagnetický ventil hydrauliky. Napájení jednotky 12V. Pokud poklesnou otáčky na rotoru (pod stanovenou mez) pošle řídící jednotka impulz na elektromagnetický ventil hydromotoru a podávání materiálu na rotor bude zastaveno do doby než najede rotor na požadované otáčky. Mělo by to zabránit zadušení motoru při požadavku na velké kusy výstupního materiálu. Dokázal by mi tu někdo doporučit typ snímacího čidla, jednotky a elektromag. ventilu, aby to správně fungovalo? Jednotka by měla být s digitálním ukazatelem otáček a případně i nastavováním ale není to nutné, nutné je nastavení horní a spodní meze jako rozhodujícího kritéria na posílání impulzu do elektromag. ventilu. Díky.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 6. 2014, 10:21

to by melo jit vyresit beznym mini PLC
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
kouba
Příspěvky: 3
Registrován: 29. 5. 2010, 10:19

4. 6. 2014, 2:55

Díky,
nevěděl jsem jak tu řídící jednotku pojmenovat. Pořád jsem hledal názvy řídící jednotka, PID regulátor, vyhodnocovací jednotka otáček etc. ale nic kloudného jsem nenašel. Je nutné říct, že jsem v tomto směru nepolíben. Ale pokud je na data sheetu strč označení A do A tak to jsem schopný udělat. Jednotka by měla v podstatě být takové malé PC , které bude napájeno 12V a budou do ní přivedeny dráty z dalších dvou jednotek (ventil a snímač). Nejlépe takovou, aby se tam daly ty meze nějak "tupě" nastavit např. potenciometr nebo jinak pomocí tlačítek (programovat neumím). Mělo by to být na starém štěpkovači, který se občas dusí. U jednoho člověka jsem takové domácí udělátko viděl a ukazoval mi tu svojí jednotku ale neměl na mě moc času, takže jsem ho moc dlouho nezdržoval, říkal že to zvládl sestrojit do 5 tis. Kč. Koupit na to originál je pro mě neekonomické vzhledem k množství co si pro sebe udělám. No-stress mi pomůže hodně, protože se nebudu muset věnovat ručnímu zastavování válců a budu moct vzít do ruky další větve.
Pokud má někdo jiný nápad na jinou řídící jednotku sem s ním, je vítán.
Selic
Příspěvky: 649
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

27. 7. 2014, 6:19

Umí to Phoenix contact "MCR-f-UI-DC" - http://www.farnell.com/datasheets/341059.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; Akorát cena nepotěší.
Pak by to šlo udělat se SIMATIC S7-1200 CPU1211C DC/DC/DC - ten potřebuje napájení 24V a umožní připojit čidlo a dva poťáky na nastavení mezí. Cena železa bude do 5 tisíc.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Selic
Příspěvky: 649
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

28. 7. 2014, 8:35

Tak za pár korun to umí tahle krabička OML-643uqc
http://www.merret.cz/produkty/pristroje ... oml-643uqc" onclick="window.open(this.href);return false;
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4878
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 7. 2014, 8:49

Pripadne zagoogli na DX extreme jsou tam. Ted neco podobneho tez resim.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2014, 5:40

Selic píše:Tak za pár korun to umí tahle krabička OML-643uqc
http://www.merret.cz/produkty/pristroje ... oml-643uqc" onclick="window.open(this.href);return false;
Muzes upresnit tech par korun? A zda je to s/bez DPH.
Bud to na tom webu nevidim nebo to je zase z tech webu, co se z jakehosi zahadneho duvodu stydi za ceny ...
Pokud jenom nevidim, tak se webu omlouvam ...
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“