Krbová kamna

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 12. 2019, 7:01

Hlavní co tu nezaznělo je jaká je tepelná ztráta domu? Jinak se na ti dívá majitel Karlstejna a jinak majitel moderního nizkoenergetickeho nebo pasivniho domu..
Oba pohledy budou spravne ale diametrálně odlišné.. takže bez tohoto základního údaje nelze vybírat rozumnou radu...
Za mně nizkoenergeticky dům s tepelnouztratou cca 4kw při mínus 15ti krb mám nejmenší cca 5kw používat jde když hodne mrzne jinak chcipnu teplem v obýváku.. nosit dřevo vynášet popel udělá vždycky bordel.. protopim 10-12rocne v plynu i kdybych měl dřevo zdarma a devecku na úklid a přikládani tak ani tak se nevyplatí topit v krbu.. zatopim jen na vánoce pro atmosferu... investice do krbu komínu a nedejbože do dalších věcí se nezaplatí za celej život ...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
filla
Příspěvky: 3536
Registrován: 1. 12. 2013, 12:55
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2019, 7:23

12k v plynu za rok, v nizkoenergetickem baraku? to je legrace ne? to je za hodne penez, hodne malo muziky
"do řiti se řítíme, ani o tom nevíme.."
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

29. 12. 2019, 7:31

filla píše: 29. 12. 2019, 7:23 12k v plynu za rok, v nizkoenergetickem baraku? to je legrace ne? to je za hodne penez, hodne malo muziky
co se ti na tom nezdá ? i tak musíš ten vzduch měnit jinak tam shniješ nebo chcípneš smrady - jasně rekuperace něco vrátí , ale i tak to není moc .
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

29. 12. 2019, 7:42

To Fifík Také jsem tak všelijak uvažoval o těch cihlách akumulaci. Ale lepší než šamotové cihly jsou na akumulaci lepší ty přesné keramzitové cihličky, které nevím jak dnes bývaly v akumulačních kamnech. Mám jich hromadu , také jsem nedávno přivezl velký masivní nerezový výměník ohřívaný původně plynovým hořákem z průmyslové pece. Dokonce minulý týden jsem přivezl 5 nerezových dvouplášťových komínů. Tak všelijak uvažují o tom vytápění..
Třeba tu chytím nějakou inspirací
To Tumlik. Máš to fakt vymakaný
To Ras Ono to není jen ,jak ušetřit,ale udělat něco i pro zdraví. Proč mám někomu platit za dřívíi a pak znovu někomu platit a chodit do fitness centra.
S tím dřívím je práce o tom žádná.Pokácet nařezat na metry ,pak rozštípat ,nařezat na polinka uložit převézt do kotelny.
Dříví si udělám sám ,na čerstvém vzduchu.Nemusim do fitka. Ušetříme a jedeme za to na dovolenou někdy i dvakrát :-)
Avia fnc25, S32
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 12. 2019, 8:41

filla píše: 29. 12. 2019, 7:23 12k v plynu za rok, v nizkoenergetickem baraku? to je legrace ne? to je za hodne penez, hodne malo muziky
Někdo má dům 60m2 někdo 300.. někdo topí na 18 někdo na 25st někdo celej den někdo jen večer a vikendy..
Nemůžeš pausalizovat...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 12. 2019, 8:44

X-Men píše: 29. 12. 2019, 7:42 To Fifík Také jsem tak všelijak uvažoval o těch cihlách akumulaci. Ale lepší než šamotové cihly jsou na akumulaci lepší ty přesné keramzitové cihličky, které nevím jak dnes bývaly v akumulačních kamnech. Mám jich hromadu , také jsem nedávno přivezl velký masivní nerezový výměník ohřívaný původně plynovým hořákem z průmyslové pece. Dokonce minulý týden jsem přivezl 5 nerezových dvouplášťových komínů. Tak všelijak uvažují o tom vytápění..
Třeba tu chytím nějakou inspirací
To Tumlik. Máš to fakt vymakaný
To Ras Ono to není jen ,jak ušetřit,ale udělat něco i pro zdraví. Proč mám někomu platit za dřívíi a pak znovu někomu platit a chodit do fitness centra.
S tím dřívím je práce o tom žádná.Pokácet nařezat na metry ,pak rozštípat ,nařezat na polinka uložit převézt do kotelny.
Dříví si udělám sám ,na čerstvém vzduchu.Nemusim do fitka. Ušetříme a jedeme za to na dovolenou někdy i dvakrát :-)
No jedna věc je sekat dříví ve 20ti a druhá v 70ti.. Ja jen říkám že nejlepší topení je nizkoenergeticke pak neřešis kolik to stojí protože ho potřebuješ málo...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 12. 2019, 8:45

X-Men píše: 29. 12. 2019, 7:42 To Fifík Také jsem tak všelijak uvažoval o těch cihlách akumulaci. Ale lepší než šamotové cihly jsou na akumulaci lepší ty přesné keramzitové cihličky, které nevím jak dnes bývaly v akumulačních kamnech. Mám jich hromadu , také jsem nedávno přivezl velký masivní nerezový výměník ohřívaný původně plynovým hořákem z průmyslové pece. Dokonce minulý týden jsem přivezl 5 nerezových dvouplášťových komínů. Tak všelijak uvažují o tom vytápění..
Třeba tu chytím nějakou inspirací
To Tumlik. Máš to fakt vymakaný
To Ras Ono to není jen ,jak ušetřit,ale udělat něco i pro zdraví. Proč mám někomu platit za dřívíi a pak znovu někomu platit a chodit do fitness centra.
S tím dřívím je práce o tom žádná.Pokácet nařezat na metry ,pak rozštípat ,nařezat na polinka uložit převézt do kotelny.
Dříví si udělám sám ,na čerstvém vzduchu.Nemusim do fitka. Ušetříme a jedeme za to na dovolenou někdy i dvakrát :-)
No jedna věc je sekat dříví ve 20ti a druhá v 70ti.. Ja jen říkám že nejlepší topení je nizkoenergeticke pak neřešis kolik to stojí protože ho potřebuješ málo...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

29. 12. 2019, 8:56

Mimochodem nizkoenergeticky dům je každý, ktery ma spotřebu tepla do 50kwhodm2rok kdyz vezmeš beznej domek s 200m2 tak je 10Mwathodin za rok nevím kolik stojí plyn v Brne tady pri takové spotřebě komplet s distribucí cca 1270kc za MWhod tak nevím co se ti na tom nezdá...
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
X-Men
Příspěvky: 57
Registrován: 16. 12. 2019, 10:58

29. 12. 2019, 9:14

To Ras samozřejmě , že máš pravdu , s tím zateplením. To je alfa Omega
Dnes když stavět, tak jak říkáš jedině nízkoenergetický dům o tom žádná.
Vše jsem přehodnotil.
Původně jsem taky starý barák chtěl zateplit opravit
Nemá to smysl. Teď začnu běhat ohledně demolice.
A pak možná udělám ten nový super nízkoenergetický a možná i velká dilna
Avia fnc25, S32
t256
Příspěvky: 2819
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

29. 12. 2019, 9:22

Pokud v kamnech chces topit i kdyz nebudes doma, nebo mas horlavejsi interier, vykasli se na vsechny ty modni saskarny s prosklenymi dvirky. Kdyz sklo praskne, je to rana jak z dela a rozzhavene sklo spolu s uhliky se rozleti po cele mistnosti. Kdo nezazil, neuveri.
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

29. 12. 2019, 11:31

RaS píše: 29. 12. 2019, 7:01 .......... i kdybych měl dřevo zdarma a devecku na úklid a přikládani tak ani tak se nevyplatí topit v krbu.. zatopim jen na vánoce pro atmosferu... investice do krbu komínu a nedejbože do dalších věcí se nezaplatí za celej život ...
máš rozhodně pravdu, vůbec se to nevyplatí, stejně jako milión dalších nedůležitých věcí okolo baráku, chalupy a auta, každopádně někdy můžem podiskutovat ohledně stručného požadavku manželky na krb... (v mém případě) :D
jako můžem tady plkat zbůhdarma pro a proti, ale jak už jsem psal na úplném začátku: požadavek zněl jasně a přes to nejel vlak :) :)
jako já jsem docela odmlouvačnej, i argumenty pro a proti chápu a dovedu je dokonce i vyčíslit, ale někdy prostě skloníš hlavu i když nechceš, argumenty proti nevyvracím..... tak nějak to prostě je :D
jak se říká u nás na Moravě: manželka je dobrý sluha, ale zlý pán :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

30. 12. 2019, 7:26

X-Men píše :

Kód: Vybrat vše

Také jsem tak všelijak uvažoval o těch cihlách akumulaci. 
Ale lepší než šamotové cihly jsou na akumulaci lepší ty přesné keramzitové cihličky,
 které nevím jak dnes bývaly v akumulačních kamnech.
V akumulačkách nejsou keramzitové, ale magnezitové, nejsou špatné, ale ještě tak o level lepší jsou korundové, jsou těžké jak ze železa, nelze je řezat,
získal jsem je za pár šupů od firmy, která opravuje pece, nová prý stojí několik set korun za kus, s asi 250 ks jsem vyzdil vnitřek kachlových kamen, po vyhasnutí hřejou ještě dva dny. Přikládám pohled na moje veledílo, 7 let v provozu, ta smrtka jsem já.
krb1.jpg
HonzaHorka
Příspěvky: 1012
Registrován: 15. 11. 2009, 2:17

30. 12. 2019, 11:04

X-Men píše: 29. 12. 2019, 7:42 To Fifík Také jsem tak všelijak uvažoval o těch cihlách akumulaci. Ale lepší než šamotové cihly jsou na akumulaci lepší ty přesné keramzitové cihličky, které nevím jak dnes bývaly v akumulačních kamnech. Mám jich hromadu , také jsem nedávno přivezl velký masivní nerezový výměník ohřívaný původně plynovým hořákem z průmyslové pece. Dokonce minulý týden jsem přivezl 5 nerezových dvouplášťových komínů. Tak všelijak uvažují o tom vytápění..
Třeba tu chytím nějakou inspirací
To Tumlik. Máš to fakt vymakaný
To Ras Ono to není jen ,jak ušetřit,ale udělat něco i pro zdraví. Proč mám někomu platit za dřívíi a pak znovu někomu platit a chodit do fitness centra.
S tím dřívím je práce o tom žádná.Pokácet nařezat na metry ,pak rozštípat ,nařezat na polinka uložit převézt do kotelny.
Dříví si udělám sám ,na čerstvém vzduchu.Nemusim do fitka. Ušetříme a jedeme za to na dovolenou někdy i dvakrát :-)
No s tím zdravím čerstvým vzduchem, no pokud budeš dělat vše ručně proč ne, ale pokud budeš používat motorovou pilu dýcháš výfukové plyny a to není nic moc. Můj otec dělal s pilou 17 let a dnes je díky tomu 16h denně na kyslíku.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

21. 1. 2020, 11:46

doncarlos píše: 30. 12. 2019, 7:26 Přikládám pohled na moje veledílo, 7 let v provozu....
krb1.jpg
Velmi pekné kachle. Myslím že tepelno-pocitovo túto technológiu predbehne len podlahové kúrenie.
Tiež som opravil jedny predvojnové kachle čo mám v baráku... za náruč dreva a teplo na 24 hodín - tiež ako doplnok na chladnejšie dni..
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“