Cenové nabídky

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

10. 3. 2021, 3:45

Poskytuji zde svůj pracně zhotovený formulář na cenové nabídky. Berte to tak, že jsem v tomhle amatér, a že je to prostě nástroj pro přesný součet nepřesných odhadů. Nic moc extra. Za použití neručím a nedoporučuji ho používat nikomu, kdo sám neporozumí jak se to má používat. Ale třeba to někomu pomůže. Kdo ví. Třeba budu inspirovat ostatní, aby sem dali svoje dokonalejší výtvory.
Postupuji tak, že si z CADu vytípám jednotlivé díly jako obrázky, ty vložím do listu formuláře a odhaduji hodiny na jejich výrobu. Vyjde mi nějaká cena, která se mi zkopíruje do listu sestavy. Normálie pro upevnění dílu - šrouby kolíky a jiné odhadnu jejich počty velikosti a zhruba nacením. Vetšinou jsou tyhle záležitosti zanedbatelné k celkové ceně dílu, tak se s tím nepárám. Kdyby šlo o nějakou větší sériovku, tak tomu dám větší péči a vedle do sloupce si je sepíši a ceny si přesně zjistím. No vyjde vám nějaká cena za první sestavu, když jich bude více, tak se ceny zmenší o CAD/CAM. Měla by se zmenšit ceny i za obrábění a montáž, ale to už si musíte nějak odhadnout.
Na stránce sestavy jsou pak i celkové hodiny, takže si podle toho můžete odhadnout časovou osu. Jo když taková sestava vyjde na 400h práce a jste na to sám, tak dáte termín dodání minimálně dva měsíce. Jak jsem psal, je to přesný součet nepřesných čísel, tak se můžete s přesností nacenění dostat na takových +-30%. Co se týká materiálu a normálií, tak tam tak na +-10%. Tak snad se to někomu bude hodit.
Přílohy
Cenovka_2.jpg
Cenovka_1.jpg
NABIDKY_DILU.zip
(310.97 KiB) Staženo 135 x
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 3. 2021, 1:50

Tak jsem tam objevil chybu. CAD CAM jsem od počtu sestav odečítal jen jednou. Je to opravené.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1174
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

15. 3. 2021, 1:56

Ja osobne také nepoužívam, no oceňujem ochotu sa o niečo z vlastnej tvorby podeliť.
Inšpiratívny prístup...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 3. 2021, 11:15

rozhodně lepší jak kalkulačka a kus papíru kdysi jsem dělal kalkulační list na cenu výlisků, protože mě nebavilo jedné nové slečně stále vysvětlovat výpočet no používají to dodnes a přitom je to o dost jednodušší než počítat cenu formy.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 3. 2021, 11:26

tak jsem si to prošel ale zatím nezkoušel počítat...jedna věc by se tam hodilo přidat list "kooperace" protože dostaneš nabídky pro výrobu určitých dílů, které nebudeš vyrábět sám no a mailem ti přijde jen cenovka.
Dál by šlo přidat podmíněné formátování některých buněk a ještě přidat list kde by se zobrazovaly jednotlivé položky právě na základě podmíněného formátování zda jsou vyrobené či né.
Tím by ten dokument měl rozšířené možnosti a dával by jakýsi přehled v jakém stavu je výroba konkrétní formy.
V podstatě by to šlo přidat pár sloupsců do toho prvního listu Sloupec Stav výroby a vedle sloupec kooperace třeba no exel má mraky možností. Taky není špatné některé buňky zamknout aby nedošlo k nechtěnému přepsání např. vzorců
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

16. 3. 2021, 12:50

S kooperací je tam počítáno. Prostě se u dílu vyplní jen kolonka kooperace a může se to zvýraznit v názvu dílu . Název dílu- kooperace a to se přenese do listu sestavy. Určitě by se hodilo mít tam nějakou časovou osu.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3291
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

16. 3. 2021, 1:13

jo viděl jsem to. jinak super počin vím co to dá práce a ještě to dát k dispozici ostatním to se hodně cení
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“