Splatil se vám váš obráběcí stroj?

Věda, technika a další na co se nenašla vhodnější kolonka.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

10. 7. 2012, 12:40

Selic: tak to pekne dekuji, prave jsem pustil do vyroby do Pragoboardu dve 100ks serie jednostrannych DPS. :lol: A kdyz si otevrete pracku nebo mycku, je docela velka sance ze tam bude levny jednostranny plosny spoj s vykonovou elektronikou a nejakym tim sitotiskem udelanym propojenim a do nej zapajena draha oboustranna deska s ridicimi obvody. Nicmene tohle je samozrejme oblast zcela mimo moznosti teto frezky.

Z vlastni zkusenosti - ja doma frezku mam, s vyrazne lepsimi parametry nez to na odkazu a stejne plosnaky posilam delat externe (leptane), a to i prototypy - pokud je fakt nepotrebuju jeste ten den.

Poo: chces tu frezku proto, ze te zajima a bavi ji stavet? Pak si ji postav pro zabavu. Nebo ji chces proto, aby Ti vydelavala? Pak si ale musis najit vhodny sortiment sam, to za Tebe nikdo neudela.
poo
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 6. 2012, 2:39

10. 7. 2012, 4:30

Předem se omlouvá, že jsem to nevysvětlil srozumitelně. Jako studující elektrotechnik bych se chtěl i něco naučit ze strojírenství. Už toho mám hodně přečteného a nejvíce zkušeností je asi z praxe. Proto jsem se rozhodl postavit frézku, kterou bych já asi používal pro svoji potřebu jen na plošňáky a krabice. Chtěl bych aby se mi frézka splatila a tak hledám výhodnou oblast, kde bych si asi nejvíce vydělal bech větších zkušeností.
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

10. 7. 2012, 4:49

poo píše:...Chtěl bych aby se mi XXXXX splatil(a) a tak hledám výhodnou oblast, kde bych si asi nejvíce vydělal bech větších zkušeností.

Promiň, že jsem poupravil tvůj výrok, ale nedalo mi to - to bychom chtěli asi všichni, od studenta po důchodce !!! :lol: :lol: :lol:
Mini soustruh SC-4
poo
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 6. 2012, 2:39

10. 7. 2012, 5:13

To je pravda 8) 8) 8)
Engineer
Příspěvky: 2354
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 2:23

poo píše:Předem se omlouvá, že jsem to nevysvětlil srozumitelně. Jako studující elektrotechnik bych se chtěl i něco naučit ze strojírenství. Už toho mám hodně přečteného a nejvíce zkušeností je asi z praxe. Proto jsem se rozhodl postavit frézku, kterou bych já asi používal pro svoji potřebu jen na plošňáky a krabice. Chtěl bych aby se mi frézka splatila a tak hledám výhodnou oblast, kde bych si asi nejvíce vydělal bech větších zkušeností.
No pokud jako elektronik hodláš absorbovat strojařinu tak je to chválihodné.... Já kdysi jako strojař absorboval elektroniku :lol:
Nicméně nejvíc se naučíš tím, že si něco postavíš a abys mohl CNC stavět a aby jsi se při tom opravdu něco ze strojařiny naučil tak bys měl nejdřív pořídit něco na čem tu frézku postavíš. Tedy pořiď si soustruh popř. k němu frézku a nauč se na tom dělat tím, že si postavíš to CNC na plošňáky a krabičky. To že na něčem budeš rychle vydělávat bez větších zkušeností je utopie.
Zapomeň v tuhle chvíli na peníze, návratnost stroje apod. Největší cenu má to co se naučíš a sám zvládneš (tím víc pokud Tě to navíc baví) a věř mi, že dřív nebo později přijde čas, kdy ty vědomosti finančně zúročíš. :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 7:14

vpodstate kdyz si zjistis kolik by stala ta doba tveho studia v ceskem skolstvi tak se ti ten stroj zaplatil :lol:
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 10:02

poo kde studuješ?
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
poo
Příspěvky: 6
Registrován: 30. 6. 2012, 2:39

11. 7. 2012, 10:54

Průmyslovka JIčín.
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 11:10

koukal jsem že tam máte z EU přímo grant na CNC výuku .Strojní vybavení taky máte ,bohužel z kroužku jedině tak robotiku omezenou na využítí soláru koukám...domluvit se s mistrem ... a co jde postavit ve škole . Když si najdeš nějakou celorepublikovou školní soutěž kam pak Cncéčko přihlásíš ,tak by ti i škola mohla vyjít zázemím vstříc. Nejen umem svých rukou je člověk živ,a naučit prodat-prosadi práci svou již v počátku to ti na životním startu dává náskok.
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
Selic
Příspěvky: 651
Registrován: 17. 2. 2010, 1:58
Bydliště: Novopacko

11. 7. 2012, 2:24

Koukám kolega je z Jičína :)
Pošli mi do SZ telefonní číslo, mám něco, na čem bys mohl dělat.
Selic: tak to pekne dekuji, prave jsem pustil do vyroby do Pragoboardu dve 100ks serie jednostrannych DPS. :lol: A kdyz si otevrete pracku nebo mycku, je docela velka sance ze tam bude levny jednostranny plosny spoj s vykonovou elektronikou a nejakym tim sitotiskem udelanym propojenim a do nej zapajena draha oboustranna deska s ridicimi obvody. Nicmene tohle je samozrejme oblast zcela mimo moznosti teto frezky.
Podle použitého papundeklu jako základu a rařených děr ta kvalita taky tak vypadá. Ať žije řízená životnost výrobků. Za Maxe Grundiga byla záruka 6měsíců a životnost přístroje 10let, pak byla záruka 12měsíců a životnost se zkrátila na 4roky. Těď máme záruku 2roky a životnost se zkrátila na 25měsíců :)
Mě na těch pračkách, mikrovlnkách a oktávkách nejvíc vždycky vytočí vypečené relé od rozpraskaného pájeného spoje na DPS.
Elektrikář, mechaniku dělám jen z donucení a jako hobby.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 2:26

na prumce v jicine jsem taky studoval
a dokonce jsem tam byl nedavno a nabizel jsem pomoc s projektem studentske stavby CNC
ale prilis o to nebyl zajem
pak jeste jednou pred pul rokem asi ale nevim jestli je tam neco takoveho prakticky realizovatelneho
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
PAKO.ll
Příspěvky: 1448
Registrován: 10. 2. 2012, 3:24
Bydliště: ŠKVOREC
Kontaktovat uživatele:

11. 7. 2012, 3:23

koukám hoši ...a jste doma :D
https://www.facebook.com/pages/Volman-% ... =bookmarks" onclick="window.open(this.href);return false;
Volman MN80, Volman M6 ,Volman NOF a další litinové smetí...
mhosek
Příspěvky: 5
Registrován: 28. 9. 2016, 7:02

14. 5. 2017, 2:49

Strojní hodinová sazba SHS je účtovací sazba, která udává náklady na stroj vztažené k jeho hodinovému využití. Cílem výpočtu hodinových sazeb je, aby náklady, které se přímo vztahují ke stroji, byly oddělené a samostatně účtované podle stupně využití. Ve strojních hodinových sazbách jsou zahrnuté veškeré náklady vztažené ke stroji.
• kalkulované odpisy KA (leasingové splátky)
• finanční náklady KZ
• prostorové náklady KR
• náklady na energie KE
• náklady na opravy KI
• osobní náklady KM
• roční čas využití TN
Zde najdete kalkulátory pro Česko i pro Slovensko http://www.tpvracionalizace.cz/kalkulatory.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Po zadání všech údajů získáte minimální hodinovou sazbu, kterou můžete navýšit o zisk v % až do výše hodinové sazby konkurence.
Vojta333
Protřelý bazarník
Příspěvky: 74
Registrován: 30. 1. 2017, 3:10

20. 3. 2018, 10:15

Vlákno už je sice staré ale přidám svoji zkušenost s malou CNC frézkou, v Liberci teď podnikají hoši co ze dřeva frézují části hodinek. Nejsem z jejich marketingu, jen je to zajímavý příběh jak proměnit kousek dřeva za 250 korun na hodinky za 2 500 korun .. :D Když pak uděláš 10 hodinek denně tak je to už slušný výdělek ..

Ale chtít vydělat na tom že budeš na zakázku dělat kusové díly na mini CNC .. to podle mě nikam nevede

https://wooden.land/
Vojta333
Protřelý bazarník
Příspěvky: 74
Registrován: 30. 1. 2017, 3:10

20. 3. 2018, 10:25

A co se týče konvenčních strojů, tak pokud ho pořídíš "takřka" za cenu šrotu, řekněme 3 tunový stroj za 30 tisíc, tka návratnost investice je velká .. velkým ALE je tu přesnost, hlavně u soustruhů zamrzí když je vydřené lože a při soustružení válce je odchylka v řádu desetin ..

Co se týče výdělku tak není problém vydělat 50 tisíc během týdne soustružením na středně velkém soustruhu, ale musíš mít know-how jak upnout, měřící přístroje, kalibry, lunety, nástroje a taky zodpovědnost že když vlivem špatného stroje nebo tvojí chyby zničíš díl za tisíce, jde odpovědnost na tebe ..
Odpovědět

Zpět na „Multioborová diskuze o technických tématech“