Kniha:CNC-Obráběcí stroje a jejich programování, M. Štulpa

Programování encéček obecně, učebnice, firemní dokumentace, implementace konkrétních systémů, Siemens, Haidehain, Fanuc atd...
Odpovědět
hundrt
Příspěvky: 23
Registrován: 31. 1. 2008, 11:10

23. 6. 2008, 1:06

Tato kniha si najde spíše čtenáře z řad laiků začínajících obsluh CNC, či programátorů. Kniha obsahuje nezbytné toretické základy pro programování CNC. Kniha začíná nezbytnými znalostmi jak pro programování, tak případnou obluhu CNC a to souřadnými systémy, korekcemi nástrojů, nulovými body. Čtenář se dočte o programování v ISO kódu, CAM programování a dílenském programování. Iso programování je zde probráno i s praktickými ukázkami. Publikace se dále zabívá konstrukcí hlavních části CNC strojů, ikdyž jen letmo. Autor nezapomíná, ani na ekonomiku, organizaci výroby a na základní rozdíly mezi konvečními stroji a CNC stroji. V závěru knihy je očekáváný rozvoj CNC obrábění a současné trendy (HSC obrábění, více osé obrábění). Úplně na konci knihy jsou přilady k procvičení programování v ISO kódu a fotografie CNC.
Pokud bych začínal s CNC programováním, určitě bych si knihu pořídil, ale určitě bych ji nebral jako jediný zdroj informací, protože je i v této publikaci několik chyb nejenom v textech, ale hlavně v obrázcích, které by mohli být pro nováčka zavádějící. Naskenované obrázky podle mě moc začínajícímu čtenáři moc asi také neřeknou, spíše bych popsal všeobecný postup CAM programování. Zkušený programátor jak jsem říkal si moc nepočte, ale pro začátečníka, který se začíná v této oblasti pohybovat je to určitě vhodná literatura.

Knihu si můžete prohlídnout a popřípadně koupit na:
http://shop.ben.cz/cz/140865-cnc-obrabe ... ovani.aspx
Přílohy
cnc.gif
hundrt
Příspěvky: 23
Registrován: 31. 1. 2008, 11:10

25. 6. 2008, 1:42

Radostná zpráva :lol: :lol: většina zásadních chyb byla odstraněna a správné obrázky a texty jsou ke downloadu v opravence. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
http://www.ben.cz/_d/oprava/140865v1.pdf
Svoby
Příspěvky: 267
Registrován: 25. 1. 2008, 2:42
Bydliště: Lysa nad Labem
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2008, 6:12

Tuhle knizku mam a moc nadsenej z ni nejsem. Vyhozeny penize, vic se toho dozvite tady,nez v ni. A ted se dozvim ze je v ni navic spousta chyb. Holt knizka rychlo kvaska, fofrem neco napsat at vydavatel plati. :x
Kdo nic nedela ,nic nesku...
jirka.sodik
Příspěvky: 1
Registrován: 18. 6. 2012, 10:51

18. 6. 2012, 10:52

Našel jsem taky tady http://www.ulozto.cz/xeWLxTX/cnc-obraba ... ovanie-pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8159
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2012, 12:41

Jestli je to ono (v tom pdf), tak se mi to tedy moc nelíbilo. Nejsou tam sice třeba nesmysly, ale spíš mi to připomíná takový stručný souhrn letem světem, takový tahák pro opakování před zkouškou, ale mám pocit, že kdo o CNC neví nic, tak se z té knihy nic nedozví.
Aleš Procháska
Polesovsky
Příspěvky: 458
Registrován: 28. 5. 2011, 9:30
Bydliště: Brno

19. 6. 2012, 8:13

Jo...jo.
Uz u nas na skole byl Stulpa k posmechu od zaku a tak odesel na jinou skolu ul.Trnkovou v Brne. Bejvalou skolu Zetoru.
Kniha je opis z nekolika knih a letaku. Skoda , ze autor nepochopil jak vse funguje.
Ja mam tuto knihu v PDFku primo od autora a musim rici, ze je to velka slabota.
Odpovědět

Zpět na „Učebnice programování, literatura, dokumentace systémů“