Václav Klepal 70000 převodů

Vše co chcete s komunitou sdílet a netýká se to konkrétního modelu stroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2017, 9:19

sanoch mi dal na vyber 3 moznosti, zatim jsem to nerozbaloval tak nevim ktere je spravne
heslo: darecek, dárecek, dáreček
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2017, 9:43

dáreček funguje
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

16. 1. 2017, 9:58

Řekl bych, že dnes už takovéhle tabulky nejsou k ničemu, jednoduchý prográmek třeba i v Excelu to řeší,
platí i pro další jako třeba tabulky souřadnic děr na roztečném průměru pro horizontky.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

16. 1. 2017, 10:19

Dík!
sanoch
Příspěvky: 30
Registrován: 21. 8. 2014, 3:34
Bydliště: Volyně

16. 1. 2017, 11:37

doncarlos píše:Řekl bych, že dnes už takovéhle tabulky nejsou k ničemu, jednoduchý prográmek třeba i v Excelu to řeší,
platí i pro další jako třeba tabulky souřadnic děr na roztečném průměru pro horizontky.

Tak mi prosím ten jednoduchý prográmek napiš a pošli nebo ho tady pověs. Budu rád a určitě nebudu sám. Předem děkuji.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 1. 2017, 5:36

....a taky k tomu prográmku těch 200 nebo kolik stran superzajímavých informací, které jsou v knize před těmi tabulkami
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
bronek999
Příspěvky: 521
Registrován: 6. 3. 2014, 6:50

17. 1. 2017, 7:13

sanoch píše:Tak mi prosím ten jednoduchý prográmek napiš a pošli nebo ho tady pověs. Budu rád a určitě nebudu sám. Předem děkuji.
Tiez nechapem ten zaujem. Stahovat 700MB, potom v tom listovat kym cosi najdem?
Ta tabulka v exceli je pre mna najrychlesie riesenie. Nemam ziadnu univerzalnu, ked potrebujem cosi spocitat tak si vzdy vytvorim novu a je to otazka 2-3 minut.
Hlavne ked mam len obmedzeny pocet kolies ktore viem sparovat.
Chapem ze kedysi to bol prinos, ked neboli pocitace, ale dnes je uz ina doba. Ta kniha ma 40 rokov.

Pouzivate logaritmicke tabulky? asi nie.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

17. 1. 2017, 7:15

Tohle fórum nikdy nezklame - už je tu invektiva od Testone - psal jsem, že jednoduchý prográmek lehce vypočte převody, ne že vychrlí 200 stran zajímavých
informací, já to mám v C#ExpressEdition, ale bez vstupů a výstupů - píšu to přímo ve zdrojáku a na výsledky koukám v debugeru, pokud chcete někdo nějaký
převod, tak vám to mohu spočítat.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

17. 1. 2017, 7:59

doncarlos píše:Tohle fórum nikdy nezklame - už je tu invektiva od Testone - psal jsem, že jednoduchý prográmek lehce vypočte převody, ne že vychrlí 200 stran zajímavých
informací, já to mám v C#ExpressEdition, ale bez vstupů a výstupů - píšu to přímo ve zdrojáku a na výsledky koukám v debugeru, pokud chcete někdo nějaký
převod, tak vám to mohu spočítat.
sorry
to, že jednoduchý prográmek lehce spočte převody jsem nezpochybňoval
já jsem se jen ironicky pozastavil nad tím, že jsi tak lehce a snadno zahodil těch 200 nebo kolik stran textu před těmi tabulkami
tam je spousta velmi zajímavých a cenných informací a jaksi mnoho z nich je třeba znát už jen proto, aby uživatel toho prográmku věděl co vlastně počítá
s takovýmhle přístupem pak soustružníci a frézaři shánějí appku na výpočet řezné rychlosti a posuvu a elektrikáři na Ohmův zákon
......
ještě jednou díky sanochovi za cennou knihu
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

17. 1. 2017, 8:13

a k čemu je potřeba umět Ohmův zákon a počítat řeznou rychlost, když někteří lidi neuměj ani základy mateřského jazyka.. a ještě se budou do krve hádat, že je to v pořádku, že za to nemůžou, že jsou dis.. atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
sanoch
Příspěvky: 30
Registrován: 21. 8. 2014, 3:34
Bydliště: Volyně

17. 1. 2017, 8:35

doncarlos píše:Tohle fórum nikdy nezklame - už je tu invektiva od Testone - psal jsem, že jednoduchý prográmek lehce vypočte převody, ne že vychrlí 200 stran zajímavých
informací, já to mám v C#ExpressEdition, ale bez vstupů a výstupů - píšu to přímo ve zdrojáku a na výsledky koukám v debugeru, pokud chcete někdo nějaký
převod, tak vám to mohu spočítat.
Fakt bych měl zájem o prográmek třeba napsaný v excelu, je to jedno.
Požadavek:

1- zadání počtu zubů kol, ktrá jsou k dispozici
2- zadání převodového poměru
3- zadání povolené odchylky +-
4- výstup počty zubů kol seřazené od nejmenší odchylky( vypočtený " i " , kola A , B ,C , D , odchylka od zadaného " i "
5- pokud existuje přesný počet zubů podle " i "

Byl bych Ti vděčen, když je to pro Tebe otázka 2 nebo 3 minut. Klidně za úplatu.
Předem díky.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

17. 1. 2017, 8:42

Proč kupujete starý mašiny když ty CNC uměj víc? Proč maj stroje lidi který to neživí ? Proč si někteří čtou starý knížky o strojařině ??? No protože ja tam občas něco zajímavého co v novejch není ,a ani nebude protože je to ,,hov-nou "(know-how) našich novejch firem .
Mám spoustu starej knížek kde je popisováno jak konstruovat nebo vyrábět i s problémy které při tom vznikaj, a je to pěkný čtení ,a i přes tu letitost člověk musí smeknout že ty dědci uměli svoje povolání mnohdy lépe než teď s berličkama typu PC a CNC.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

17. 1. 2017, 9:58

doncarlos píše:Řekl bych, že dnes už takovéhle tabulky nejsou k ničemu, jednoduchý prográmek třeba i v Excelu to řeší,
platí i pro další jako třeba tabulky souřadnic děr na roztečném průměru pro horizontky.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A mohl by jsi sem dát ten jednoduchý :mrgreen: prográmek v excelu, podle něhož si seřídím Nilese nebo Reishauera pro kolo 31 zubů, modul 3,75, šikmé ozubení 32° 15 minut, modifikovaný tvar, úhel záběru 20°? :cry:
Pozn. přípustná odchylka rozteče záběru (až to v tom excelu spočítáš :mrgreen: ) nesmí být větší než +- 0.5 mikronu (platí u brusek na ozubení obecně).
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

17. 1. 2017, 10:07

bronek999 píše:
sanoch píše:Tak mi prosím ten jednoduchý prográmek napiš a pošli nebo ho tady pověs. Budu rád a určitě nebudu sám. Předem děkuji.
Tiez nechapem ten zaujem. Stahovat 700MB, potom v tom listovat kym cosi najdem?
Ta tabulka v exceli je pre mna najrychlesie riesenie. Nemam ziadnu univerzalnu, ked potrebujem cosi spocitat tak si vzdy vytvorim novu a je to otazka 2-3 minut.
Hlavne ked mam len obmedzeny pocet kolies ktore viem sparovat.
Chapem ze kedysi to bol prinos, ked neboli pocitace, ale dnes je uz ina doba. Ta kniha ma 40 rokov.

Pouzivate logaritmicke tabulky? asi nie.
Primární problém je v tom, že existují podstatně složitější stroje než Ty jsi kdy viděl, či dokonce vůbec tušíš.
Takže pokud potřebuješ poskládat kola pro MN80, tak samozřejmě takovou knihu ani číst nemusíš, protože na tom není nic složitého. Naopak v řadě případů (typicky výroba ozubení) jsou výpočty tak složité, že si troufám tvrdit, že 99,9% současné strojařské populace ani vůbec nepochopí, o čem se v té knížce píše.
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

17. 1. 2017, 10:19

Dík
Odpovědět

Zpět na „Technická literatura“