Strojnické tabulky on-line

Vše co chcete s komunitou sdílet a netýká se to konkrétního modelu stroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 2:18

Dnes jsme na našem webu spustili strojnické tabulky on-line, najdete je zde: https://www.strojirenstvi.cz/strojnicke-tabulky

Přístup k veškerému obsahu je zdarma, nutná je pouze rychlá registrace, kde stačí zadat e-mail a heslo. Poté se vám obsah strojnických tabulek odemkne.

Vyhledávání funguje přes interaktivní formuláře, nemusíte se tedy prstem probírat "tabulkou" jako takovou.

Pokud narazíte na nějaké chyby, budu rád, když mi napíšete na jan.homola@novamedia.cz - pořád je co ladit :-)
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

2. 10. 2019, 4:03

byl by problém dát odkaz přímo na forum (třeba někam do hlavičky) a aby si to převzalo registraci z fora ?
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 10. 2019, 4:11

Jaky je vlastne vyznam te registrace?
Tedy krome potreby nekoho s tim neustale prudit. Kdyz to date kazdemu na mailovou adresu ktera prestane za 10 minut existovat.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 4:20

S odkazem se počítá, bude tu co nevidět, ale registraci z fóra to bohužel nepřevezme. Aspoň zatím ne.
chb píše: 2. 10. 2019, 4:03 byl by problém dát odkaz přímo na forum (třeba někam do hlavičky) a aby si to převzalo registraci z fora ?
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 4:22

Význam registrace je ten, že vám zanedlouho umožní například taky publikovat inzeráty v bazaru, který připravujeme, vkládat komentáře k článkům atd. Chceme mít taky víc pod kontrolou přístup k těm tabulkám - jejich vytvoření nás stálo hodně času i peněz a ta registrace je jediná "platba", kterou nám za to dáváte... snad to není moc, ne? :)
t256 píše: 2. 10. 2019, 4:11 Jaky je vlastne vyznam te registrace?
Tedy krome potreby nekoho s tim neustale prudit. Kdyz to date kazdemu na mailovou adresu ktera prestane za 10 minut existovat.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 10. 2019, 5:22

Ale ja beru ze to dalo hodne prace, tohle vubec nerozporuju a fandim vam. Urcite mate pravo dat si podminky pristupu jake chcete, berte to jen jako namet k zamysleni.
Mi jen vubec neni jasne jakou cenu muze mit "platba" neexistujici mailovou adresou a vymyslenymi osobnimi udaji.
Pro inzerci, komentare apod. registraci beru, tam registrovany neco na vas web vklada a je treba nad tim mit kontrolu.
Ale proc na pouhe prohlizeni?
Mozna to nejaky vyznam ma, ale mne naprosto nenapada jaky, proto se ptam.
Zatim mi to prijde jen jako zbytecny opruz.

Tech registraci vsude mozne mam obrovske mnozstvi, hesla vzdycky zapomenu, takze kdyz chci po par mesicich videt cenik nejake firmy, stahnout datasheet k vyrobku apod. registruju se znovu s nejakymi fiktivnimi udaji, oni mi znovu poslou potvrzaovaci mail na adresu ktera za 10 minut prestane existovat, ja ho potvrdim abych se konecne podival na co potrebuju. Proste jen zbytecna ztrata casu a pokud informace najdu jinde, snazim se tomuhle martyriu s registracemi vyhybat jak jen to jde.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 5:27

A já zas plně respektuji vaši připomínku a chápu to. Na závěr vaší zprávy ale trefně píšete "pokud informace najdu jinde..." - no a právě takové strojnické tabulky, jaké jsme připravili, jinde nenajdete. Je tedy čistě na vás, zda vám to za tu registraci stojí.

Samozřejmě, kontakty, co uvedou smyšlenou e-mailovou adresu, nám k ničemu nebudou, ale zároveň ten přístup si ani neudrží, protože když systém zjistí neexistující e-maily v databázi, tak takové účty smaže.

Web Strojirenstvi.cz se postupně rozvíjí a máme zájem na tom na něm udržovat a rozvíjet komunitu uživatelů, pro které budeme nadále připravovat podle mě hodnotný a exkluzivní (ve smyslu jinde nedostupný) obsah. Pokud to někomu nestojí ani za to, aby se standardně zaregistroval, tak se to pak prostě navzájem míjí a k ničemu nevede ani pro jednu stranu.
t256 píše: 2. 10. 2019, 5:22 Ale ja beru ze to dalo hodne prace, tohle vubec nerozporuju a fandim vam. Urcite mate pravo dat si po...
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

2. 10. 2019, 6:03

Jen mně přijde divné, když mám už na fóru jednou mailovou adresu, abych na stejné doméně zadával zase znovu tu samou registraci. Ale je to asi proto, že chcete mít jinou databázi uživatelů a na tu adresu budou přicházet nevyžádané maily, co?
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 6:08

Ne, nebudou. Sám nesnáším newslettery a proto je ani nenabízím našim inzerentům, byť by se tím daly vydělávat peníze. Databázi uživatelů mezi fórem a portálem nesdílíme, protože jsme se tak s robokopem domluvili. Zkrátka, kdo chce získat přístup do neveřejných sekcí webu Strojirenstvi.cz, může si za tím účelem vytvořit registraci ještě tam. Chápu, že vám to přijde jako práce navíc, ale na druhou stranu to tak máte víc pod kontrolou. Jde taky o GDPR, protože na fóru jste se registrovali v souladu s podmínkami fóra a na Strojirenstvi.cz jsou samostatné podmínky, protože tam je to funkčně a obsahově o něčem jiném.
Josef píše: 2. 10. 2019, 6:03 Jen mně přijde divné, když mám už na fóru jednou mailovou adresu, abych na stejné doméně zadával zase znovu tu samou registraci. Ale je to asi proto, že chcete mít jinou databázi uživatelů a na tu adresu budou přicházet nevyžádané maily, co?
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

2. 10. 2019, 8:51

Tak jsem se zaregistroval a čekám na registrační mail, ale ten nepřicházá a tak čekám dál .....
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

2. 10. 2019, 9:47

Databaze nejsou sdilene protoze jsem to tak od zacatku chtel kvuli nezavislosti fora
proste zustava samstatnou jednotkou byt vclenenou jako podsekce strojirenstvi ale kdykoli preveditelna na puvodni domenu. Toto je mimo jine dukazem ze to tak je kdyz v minulosti byli pochybnosti. V budoucnu, bude li zajem, se muzeme pokusit validovat uzivatele fora prez jejich cookies. Na uprave sablony aby obsahovala primy odkaz na tabulky se pracuje.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 10. 2019, 10:12

t256 píše: 2. 10. 2019, 4:11 ... na mailovou adresu ktera prestane za 10 minut existovat.
Já to nechci nijak zpochybňovat nebo kritizovat, je to každého věc. Ale zajímá mě to.

Jaký má význam zadávat českému subjektu, od kterého něco chci, falešný mail a další údaje?
Je to ze strachu ze zneužití (jak?), nebo z obav ze spamu?
Pokud se musím zaregistrovat na nějakém webu v Bangladéši, tak tam možná taky použiju nějaký fiktivní mail. Ale proč bych to dělal spřátelené české firmě? A spřátelená asi je, když od ní něco chci.
Nějaká spamová smršť od normální firmy asi nehrozí (aspoň mi se to nikdy nestalo), a kdyby jo, tak jsou na to legislativní i technické nástroje.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 10:37

Díky za váš zájem. Už jsem vám odpovídal e-mailem. Z nějakého důvodu se u několika registrací nepodařilo doručit aktivační e-mail. Aktivoval jsem váš účet manuálně, teď by vám už nic nemělo bránit v cestě :-)
Zdenek Valter píše: 2. 10. 2019, 8:51 Tak jsem se zaregistroval a čekám na registrační mail, ale ten nepřicházá a tak čekám dál .....
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 10. 2019, 10:41

Mex píše: 2. 10. 2019, 10:12 Jaký má význam zadávat českému subjektu, od kterého něco chci, falešný mail a další údaje?
Je to ze strachu ze zneužití (jak?), nebo z obav ze spamu?
Staci kdyz ti poslou jeden mail za tyden. Kdyz takovych firem mas stovky, mas neustale plnou schranku sracek. Na reci typu nebudem databazi preprodavat a posilat zadne nabidky uz davno neverim. Clovek ktery to zde dnes slibuje to nejspis dodrzi, ale za pul roku se muze zmenit provozovatel, investor, manager, obchodni model, databazi napadnou hackeri a nevim co jeste a zacne spamova sprska. Pokud se nechcete neustale prohrabovat haldami nejruznejsich newsletteru apod., NIKDY na podobne registrace nepouzivejte primarni mail.
Ja mam podobnych registraci k vsemu moznemu i nemoznemu uz nekolik stovek a nez najdu to spravne heslo a mail tak je casto rychlejsi se registrovat znovu. Rikam tomu "registracni mor". Je to takova dnesni moda, casem provozovatelum dojde ze vetsina registraci je naprosto k nicemu a jen prudi uzivatele, ale do te doby to budeme muset vydrzet.
Vsichni porad svorne nadavaji, jak je vsude sledujou kamery, co vsechno shromazduje google, ze je hroznej pruser kdyz z nejake databaze unikne rodne cislo, ale jakmile si udelaji vlastni web, prvni co tam placnou je povinna registrace.
Naposledy upravil(a) t256 dne 2. 10. 2019, 10:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

2. 10. 2019, 10:49

Na to bych vám poradil, používat jednu e-mailovou adresu právě pro účely takových registrací a pro takový balast. Sám to tak mám. Ohledně mnoha registrací na mnoha webech vám pak může pomoci některý ze správců hesel (aplikace).

Nabídnu vám na to ještě jeden (můj) pohled na věc. Velká část obsahu těch strojnických tabulek, co jsme dnes zveřejnili, byla předtím součástí aplikace, která byla nabízena za poplatek. Já jsem tu aplikaci vč. autorských práv k jejímu obsahu koupil a pak jsme to déle než rok "přešívali" do použitelné webové podoby. A dávám vám to takhle zdarma, za tu registraci. A nebudu vás obtěžovat žádným obtěžujícím spamem... mimochodem, jako registrovaného a přihlášeného uživatele vás dokážeme oslovit přímo přes ten web, tak proč vám posílat nadbytečné e-maily? :-)
t256 píše: 2. 10. 2019, 10:41
Mex píše: 2. 10. 2019, 10:12 Jaký má význam zadávat českému subjektu...
Staci kdyz ti poslou jeden mail za tyden. Kdyz takovych firem mas stovky, mas neustale plnou schranku sracek...
Odpovědět

Zpět na „Technická literatura“