Strojnické tabulky on-line

Vše co chcete s komunitou sdílet a netýká se to konkrétního modelu stroje
Odpovědět
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 10. 2019, 6:38

A v cem je problem s prohledavaci?
Stranky prohledaji, vysledek zobrazi tomu kdo danou vec hleda, on si stranky otevre a o to snad autorovi jde.
Ono to neni brblani, ale snaha presvedcit provozovatele ze dela chybu a svuj celkem zajimavy projekt timto uplne zbytecne zabiji.
V kazdem pripade plati, koho chleba jis, toho pisen zpivej, takze pokud bude pro pristup chtit fotku ze treti tridy ZS, je to ciste jeho vec.

Napriklad ja osobne bych ty tabulky vyuzil jen obcas, takze ted se mi tam registrovat nechce protoze je momentalne k nicemu nepotrebuju a az je budu potrebovat, tak zase nebudu mit cas na registracni martyrium a danou informaci se budu snazit vyhledat googlem.
Mex
Příspěvky: 10288
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 10. 2019, 7:02

t256 píše: 3. 10. 2019, 6:38 A v cem je problem s prohledavaci?
Stranky prohledaji, vysledek zobrazi tomu kdo danou vec hleda, on si stranky otevre a o to snad autorovi jde.
...
To já nevím, třeba to někdo chce jinak.
Oni teda jsou prohledávači-indexátoři, ale taky třeba prohledávači-vykrádači.
Uživatelský avatar
Kratus
Příspěvky: 510
Registrován: 1. 5. 2015, 2:36
Bydliště: Příbram

3. 10. 2019, 7:22

t256 píše: 3. 10. 2019, 6:38 A v cem je problem s prohledavaci?
Stranky prohledaji, vysledek zobrazi tomu kdo danou vec hleda, on si stranky otevre a o to snad autorovi jde.
Ono to neni brblani, ale snaha presvedcit provozovatele ze dela chybu a svuj celkem zajimavy projekt timto uplne zbytecne zabiji.
V kazdem pripade plati, koho chleba jis, toho pisen zpivej, takze pokud bude pro pristup chtit fotku ze treti tridy ZS, je to ciste jeho vec.

Napriklad ja osobne bych ty tabulky vyuzil jen obcas, takze ted se mi tam registrovat nechce protoze je momentalne k nicemu nepotrebuju a az je budu potrebovat, tak zase nebudu mit cas na registracni martyrium a danou informaci se budu snazit vyhledat googlem.
Jednou se zaregistruješ a uložíš přihlášení...

Bez registrace ti to může velice jednoduše napadnout bot, zahltit požadavkama a shodit server.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2019, 8:53

ta registrace je takminimalni jak to jen jde
da se vyresit spolehlive do minuty
to je zas nejaka okurkova sezona
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 10. 2019, 9:00

Taky si říkám, že energie vložená do všech těch komentářů "proč ne" je mnohonásobná ve srovnání s tím, jak moc jsme tu registraci zjednodušili, aby byla skoro okamžitá... :)¨
robokop píše: 3. 10. 2019, 8:53 ta registrace je takminimalni jak to jen jde
da se vyresit spolehlive do minuty
to je zas nejaka okurkova sezona
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

3. 10. 2019, 9:04

tak mi to nedalo a když to tu čtu, tak jsem se taky zaregistroval.
--------------
Nyní k vlastním "tabulkám" :shock:
- obsah přesně odpovídá aplikaci
https://play.google.com/store/apps/deta ... orms&hl=cs
respektive i lite verzi (ta je nějak ořezaná, ovšem jak - viz níže)
https://play.google.com/store/apps/deta ... free&hl=cs
na zkoušku jsem zkusil závity, protože to je nejjednodušší.
........
M3
vidím volbu "hrubá" (0,5) a jemná (0,35)
v prvé řadě metrika má základní řadu (ne hrubou) a pak jemné řady (1,2,3)
chtělo by to aby názvosloví slušně řečeno odpovídalo obvyklým strojařským zvyklostem
......
M6
zobrazuje se pouze "hrubá" (x1) a "jemná" (x0,75)
to, že ještě existuje M6x0,5 a i existovalo M6x0,7, ani zmínka
v tabulce vidím pro M6x0,75:
d=D (6,000)
o kus níž
d1=D (opět D :mrgreen: ) (5,188)
Takže D je teda KOLIK - 6,000 nebo 5,188?
.......
M20
zvolím hrubá - Doporučený průměr vrtáku 17,50
zvolím jemná (2) Doporučený průměr vrtáku - chybí :roll:
...........................
podle mě těch chyb je na použitelné tabulky příliš, úplně chybí některé rozměry, z důležitých rozměrů závitu to ukazuje pouze nepatrnou část (5 hodnot, přičemž jedna je jasná už z názvu, závitu), ovládání je slušně řečeno tragické.
A co se týče té registrace - tak to je bez komentáře - když použiju třeba
https://e-konstrukter.cz/prakticka-info ... 00-rozmery
tak jsou tam závity všechy (už od M0,25), všechny řady (viz třeba ta M6), podstatně víc rozměrů, nejsou v tom chyby
a nemusím se nikde registrovat
A jako bonus to jde uložit, je to přehledné a jde to vytisknout.
Myslím, že víc k tomu není třeba dodávat.
Uživatelský avatar
picom
Příspěvky: 2093
Registrován: 11. 8. 2006, 2:07
Bydliště: Praha

3. 10. 2019, 9:08

Odpoledne jsem poslal registraci - nic nepřišlo
Zkusil jsem se znovu zaregistrovat - email je již použitý
Obnova hesla - nic nepřišlo
:(
co dělám špatně ?
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

3. 10. 2019, 9:09

koukám do matice
- začíná závit M4
kde je začátek řady - rozměry M1,6, M2, M2,5, M3?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2019, 9:19

Ty fakticke pujdou jiste brzo opravit

Co se tyka te registrace viz vyse
Asi neprosel ten e-mail, v tom pripade to udelaji rucne. Vydrz, jiste se to vyplati.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

3. 10. 2019, 9:37

To je presne duvod proc zustavam u pouzivani google a ne podobnych "cloveku z ulice" uzavrenych systemu.
Funguje to temer porad a temer vsem, ale zrovna kdyz to rychle potrebuju tak je nejaky problem s registraci, prihlasenim atd... :-)
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 10. 2019, 9:53

Milane, ano, to je naše aplikace, kterou jsme migrovali do tohoto webu. Už jsem to tu v diskusi zmiňoval. Viz http://aplikace.strojirenstvi.cz/

K chybějícím normám - ani v tištěných strojnických tabulkách obvykle nemáte přepisy kompletních tabulek z norem, vždy jde o výběr toho "nejpoužívanějšího" (jinak si můžete zakoupit plné normy).

Pokud jsou v tabulkách nějaké nedostatky, omlouváme se, pořád to ladíme. Je tam obří kvantum informací a velmi rozsáhlá databáze. Není to dokonalé, je to zadarmo a je jen na vás, zda vám to vyhovuje nebo ne. Ve zlepšování budeme pokračovat. Každopádně děkujeme za váš zájem.
milan584 píše: 3. 10. 2019, 9:04 tak mi to nedalo a když to tu čtu, tak jsem se taky zaregistroval.
--------------
Nyní k vlastním "tabulkám" :shock:
...
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

3. 10. 2019, 10:10

STROJIRENSTVI.CZ píše: 3. 10. 2019, 9:53 K chybějícím normám - ani v tištěných strojnických tabulkách obvykle nemáte přepisy kompletních tabulek z norem, vždy jde o výběr toho "nejpoužívanějšího" (jinak si můžete zakoupit plné normy)
Doporučuji si zkusit otevřít Strojnické tabulky Berdřich Vrzal, díl I, strana 223-243 - závity.
Mám je před sebou.
To samé ostatní papírová klasika - Černoch, nebo "výběr z norem pro dílny kovoprůmyslu"
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2019, 10:16

souhlasím s t256, mám to stejně :)

nicméně abych přinesl i něco konstruktivního, tak strojírenské tabulky využívám velmi zřídka a ve velmi specifických případech ......
str. tabulky, a to se velmi liší rokem vydání, obsahují částečné a neúplné teoretické informace, tuto teorii přetavenou do praxe, obsahuje jiná bible a tou jsou dílenské tabulky. Kdo zná ví, kdo nezná bude na str. tab. čumět jak na svatý grál čímž ovšem zdaleka není :)
černoch tohle chápal a pro úchyláky stvořil strojně technickou příručku.

listovat mě nevadí, obecně informacím technického rázu z netu nevěřím, v případě dražšího kusu či série si nedovedu představit něco kreslit/vyrábět podle "nějakých" údajů, které někdo další přetavil do el. tabulek....to není osobní ani neúcta k mnoha hodinám člověkopráce na těch tabulkách, ale tohle prostě slušný strojař nikdy neudělá a hrábne VŽDY do tisku.....sorry jako :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2019, 10:18

ad milan, byl jsi rychlejší, už jsem to zmiňoval ty str. tabulky se velmi liší rokem vydání, vávrovi byly už hoooodně osekané, předpokládám, že právě z nich autor vycházel :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
STROJIRENSTVI.CZ
Příspěvky: 173
Registrován: 12. 10. 2017, 9:00

3. 10. 2019, 10:20

Já s vámi souzním a Černochova dvojbible mi leží po boku :-) ale máme rok 2019 a ať chceme nebo ne, mladí strojaři mají v rukách mobily, ne knihy... já i vy ty knihy máme a rádi je čteme, ale jestli investuji do nějaké platformy, musím se dívat dopředu... jasně, na dílnách dál budou dílenské příručky, ale nedovedu si představit budoucnost - a vlastně ani současnost - bez toho, aby existovala elektronická alternativa. Relevance informací není problémem toho, jestli je to na papíru nebo v jedničkách a nulách. V obou případech můžete pracovat s kvalitními daty i se šmejdem...
tumlik píše: 3. 10. 2019, 10:16 souhlasím s t256, mám to stejně :)

... :wink:
Odpovědět

Zpět na „Technická literatura“