Pomáhat a chránit, váš Microsoft

Pravidla fóra
Odpad určený k recyklaci ....
Odpovědět
Miller
Sponzor fora

7. 8. 2019, 11:01

Tzv. účet u Microsoftu mám už hrozně dlouho. Včera jsem, při pátrání po grafickém softwaru, objevil, že ho MS mají ve svém skladu a tak jsem se bezelstně pokusil přihlásit. Než hledat někde v papírech, podlehl jsem vábení: Zapomněl jste heslo? Zvolil jsem heslo nové a MS mi nabídl dvojité zabezpečení, pomocí čísla telefonu. Rázně jsem odmítl i přes varování, že jdu do rizika. Pche, používám to jen zřídka, takové riziko klidně podstoupím. To jsem ovšem netušil, že jde o riziko ze strany MS! Pak už se se mnou nebavili a jen mi dali na vybranou, buď číslo telefonu nebo druhý (prý záchranný) email. Rezignoval jsem (ale číslo vám nedám!) a dal jim email. Ukázali mi můj účet, v němž měli i to číslo, protože používám Skype. Ještě asi dvakrát mne požádali, abych se přihlásil s novým heslem a protože jsem se nespletl, myslel jsem si, že mám vyhráno. Vrátil jsem se tedy do obchodu MS, přihlásil se (OK!), pln optimismu stiskl Buy a dozvěděl se, že přístup na tyto stránky nemám až do 5.9. povolen, ale že si můžu dál skajpovat a autlukovat. Protože jsme v Kafilérii, můžu vám říct, že mne to nasralo. Pak jsem zjistil, že mi taky přišel email s "vysvětlením", cituji:
Účet Microsoft
Nahrazení bezpečnostních údajů
Někdo začal nahrazovat všechny bezpečnostní údaje u účtu Microsoft aaaaa@bbbbb.cz.
Pokud jste to byli vy, můžete tento e-mail bezpečně ignorovat. Váš starý bezpečnostní údaj se nahradí údajem xxx@yyyyy.cz po skončení 30denní čekací doby.
Pokud jste to nebyli vy, asi zkouší převzít kontrolu nad účtem aaaaa@bbbbb.cz někdo jiný. Klikněte sem a my vám pomůžeme tento účet ochránit.
Děkujeme.
Tým, který se stará o účty Microsoft

Klikat či neklikat, to je otázka... To by v tom byl čert, aby mi nezakázali i ten Skype :lol:
Zelený zákal Evropy - příčiny: Etnický faktor a tlak krátkozrakých politiků
robokop
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

7. 8. 2019, 11:30

Kdo s cim zachazi....
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Miller
Sponzor fora

8. 8. 2019, 8:13

Je to hezký pocit, když víte, že o vás pečuje tak velká korporace. Nakonec jsem poslechl doporučení, abych email "bezpečně ignoroval", a tak jsem už nikam neklikal. Dnes však přišla tato urgentní zpráva:
Katastrofa.jpg
Katastrofa.jpg (21.84 KiB) Zobrazeno 475 x
Přátelé, nezapomenutelná chvilka - Obr potřebuje mou pomoc, Obr pláče!
Ovšem přátelé, je to opravdu Pláč?! :lol:
Mex

8. 8. 2019, 8:18

Jezinky se taky tvářily, že pláčou a potřebují od Smolíčka pomoc.
elbarto

8. 8. 2019, 11:53

Pokud nepotřebujes přístup např. na jejich cloud OnDrive tak to lze ignorovat. Zajímavé jsou způsoby ověřování pro reset hesla. Nejdřív to vyžaduje zemi a telefonní číslo.Když stránku zavřeš a postup opakuješ už telefonu nedožaduje a pouze resetuje heslo na uvedeny email. Zda to je systémová, chyba, náhoda ne běžný postup netuším, jsem pouze uživatel.
Miller
Sponzor fora

8. 8. 2019, 1:41

Někdy je to legrace, někdy otrava. Třeba Skype jsem měl dřív, než ho MS koupil, a tak se hlásím po staru, ne jejich účtem a to se jim nelíbí, pořád to tam cpou, jako první možnost. Proto mne štve, když si vlastně pořád ověřují, jestli jsi jim nedal nějaký jiný údaj, než minule. Teď mne doslova dokopali ke změně dvou údajů a za odměnu mi zatrhli ten nákup, kvůli kterému jsem to dělal. A pak mi napíšou, že v tom účtu "asi" někdo změnil heslo.Někdy mám pocit, že u nich pravá ruka neví, co dělá levá. Nebo třeba Cloud, napřed ti doslova vnutí rozšíření kapacity a když si tam opravdu velké soubory uložíš, tak dostaneš "deadline", že to rozšíření zpoplatní. Tak jsem to zase vyházel a nechal jen neplacený základ. Pak jsem dostával zprávy, že Cloud málo využívám a jak tím asi strádám :D
robokop
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

8. 8. 2019, 4:10

A proc to teda furt delas?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Miller
Sponzor fora

8. 8. 2019, 4:32

Grrr