nabořily mi auto jak na pojištovnu ?

aneb pokec o vsem co se netyka CNC
takova nase CNC hospudka

Moderátor: sysel

Odpovědět
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 11. 2019, 7:49

Tohle je dost pravděpodobný, pojišťovna udělá minimum co musí a zbytek odkáže na občansko právní spor.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

20. 11. 2019, 7:53

Packa: četl jsem to jen letmo.
Ale jestli čekáš že ti pojišťovna proplatí půjčení náhradního auta než si svoje opravíš, tak jsi blázen.
Dej jim auto do schváleného servisu ať ho opraví , a po dobu opravy v servisu máš nárok na náhradní auto. To vše je ok.

Ale nerozumím tomu proč by ti někdo měl platit pronájem auta třeba na půl roku než ty si ho opravíš nebo koupíš jiné.
A jestli se tu bavíme o autě za 30000kč tak je to úplně mimo. Pro pojišťovnu je tohle auto odpad i když neni nabourané.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2019, 7:54

a z toho minima te jeste opije rohlikem aby bylo jeste minimalnejsi
staci nesouhlasit a dolozit to, jak rikam jeste radi mi to auto nechali par tydnu navrch
proste to zkousej

hmotny duvod k zapujcce mas paklize je tve neprovozni a potrebujes ho treba k praci

u me se jeste omlouvali ze maj pouze fungl novou oktavku ze nemaj neco ve vyssi tride
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

20. 11. 2019, 8:00

havelaircraft píše: 20. 11. 2019, 7:53 Packa: četl jsem to jen letmo.
Ale jestli čekáš že ti pojišťovna proplatí půjčení náhradního auta než si svoje opravíš, tak jsi blázen.
Dej jim auto do schváleného servisu ať ho opraví , a po dobu opravy v servisu máš nárok na náhradní auto. To vše je ok.

Ale nerozumím tomu proč by ti někdo měl platit pronájem auta třeba na půl roku než ty si ho opravíš nebo koupíš jiné.
A jestli se tu bavíme o autě za 30000kč tak je to úplně mimo. Pro pojišťovnu je tohle auto odpad i když neni nabourané.
ne tobě unikají souvislosti - pojištovna proplatí pronájem auta jen po dobu servisu - ale neplatí ti před schválením opravy - to znamená než projde likvidace - a jelikož prošla likvidace - a výsledek je totálka tak se servis nekoná a tudíž nemám podle nich nárok ani na den půjčovného- navíc teď teprve budou počítat a dražit a kdoví co ještě a já nemám auto ani peníze na jiné - příjde ti tohle normální ??
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

20. 11. 2019, 8:03

je to tak - v okamžiku oznámení/rozhodnutí, že se jedná o totálku, není nárok na náhradní auto, toto jsou standardní pravidla všech 11 velkých pojišťoven v ČR, pokud vím
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

20. 11. 2019, 8:07

ale v čem je logika - nějaký kokot mi zruší auto - pojištovna semnou vymrdá nesmyslnou dražbou -- to znamenáže dostanu hovno a když z toho hovna budu chtítkoupit auto alespoň stejné úrovně co jsem měl tak si ještě tak 15-20 přihodím a po tu dobu než dostanu od nich tu almužnutak chodím každý den do práce 8km pěšky ??? kurva kde to jsme
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2019, 8:12

jako kdyz mas totalku a je v vop ze se vzdavas takovehoto plneni tak tomu rozumim

ale kdyz ti nekdo zrusi auto jakoze cisternu a ty v nem mas treba 20 kubiku benzinu a ta vytece tak z povinneho od vinika jde sanace i nahradni benal za nejaky mega
proste veskera uhrada skody ktera v te souvislosti vznikla

kdyz podnikas a mas jedine auto a potrebujes ho k podnikani tak ti zaplati i usly zisk
tak to proste je muj pojistovak me na to upozornoval

povinne ruceni nekryje zdaleka jen a pouze auto poskozeneho

viz:
Když pojistný limit nestačí
Jak již bylo řečeno, pojišťovny nesmí u povinného ručení nabízet nižší pojistný limit, než nařizuje zákon. Již řadu let je tato částka stejná a nezměnila se ani s novým občanským zákoníkem. Základní pojistný limit činí 35 milionů korun na majetkové škody a 35 milionů korun na škody na zdraví a životě. Odborníci však doporučují alespoň 50 milionů pro oba případy.

A přesáhnout škodu 35 milionů korun opravdu není nemožné. Pokud se tak stane, musí viník zbývající škodu uhradit ze svého. Nejčastěji k překročení pojistného limitu dochází u pojistných událostí, při kterých došlo k velmi vážným škodám na zdraví či životě. Nezapomeňte, že z pojistného plnění se hradí náklady na léčení, ztráta na výdělku, kompenzace za ztížení společenského uplatnění, výpomoc s náklady na péči apod.

„Řidiči by měli zohlednit především výši limitu plnění. Lidský život byl Nejvyšším soudem oceněn na deset miliónů korun. V některých případech proto zákonný minimální limit 35 miliónů na újmy na zdraví a na majetku nemusí stačit. Pro průměrného řidiče doporučuji proto limit alespoň 50 miliónů korun,“ uvedla Martina Kafková z finančně poradenské společnosti DataLife.


dale:

Pojištěný má právo, aby za něho pojistitel uhradil:

způsobenou újmu vzniklou ublížením na zdraví nebo usmrcením,
způsobenou újmu vzniklou poškozením, zničením nebo ztrátou věci, jakož i škodu vzniklou odcizením věci, pozbyla-li fyzická osoba schopnost ji opatrovat,
ušlý zisk,
účelně vynaložené náklady spojené s právním zastoupením jen v případě marného uplynutí lhůty k vyřízení pojistné události nebo neoprávněného odmítnutí, anebo neoprávněného krácení pojistného plnění pojistitelem.
Je potřeba si uvědomit, že povinným ručením nechráníme pouze „ty druhé na silnici“, ale i svou rodinu, a proto věnujte pozornost limitům, která si k povinnému ručení sjednáváte.

Uvedeme jeden příklad z praxe: Dva dětské životy (4 a 12 let) byly zmařeny na cestě z Prahy do Chrudimi. Otec vezl své dvě děti k babičce, cesta probíhala bez problémů po přehledné komunikaci, která však byla místy kluzká. V jedné zatáčce vozidlo dostalo smyk a narazilo do stromu. Mladší z dětí podlehlo vážným zraněním při převozu do nemocnice a starší sice přežilo, ale v podstatě přišlo o dětství a změnil se mu celý život, protože nadále bude připoutáno na lůžko. Otec „vyvázl“ s omezenou pohyblivostí páteře a po nehodě se již nemohl vrátit do původního zaměstnání. Léčení jeho zranění trvalo rok a následná péče s pomocí ošetřovatelky dalšího půl roku. Starší syn se už nikdy společensky neuplatní, dostává měsíčně 5000 korun na výpomoc v domácnosti a bude mu vyplácena ztráta na výdělku až do jeho 65 let. Celkové náklady na léčení, kapitalizované renty, výplata za ztížení společenského uplatnění, bolestné, výpomoc v domácnosti, přestavění bytu, nehledě na stálou péči a psychickou újmu celé rodiny atd. pravděpodobně přesáhne 60 milionů korun. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla bylo sjednáno pouze s limitem pojistného plnění 35 milionů korun na každého zraněného, a zbytek nákladů tudíž půjde z rozpočtu rodiny. Pokud by měl sjednaný limit pojistného plnění do 100 milionů korun, který nabízí většina pojišťoven, bylo by o vše postaráno.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4874
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 11. 2019, 8:31

packa píše: 20. 11. 2019, 8:07 ale v čem je logika - nějaký kokot mi zruší auto - pojištovna semnou vymrdá nesmyslnou dražbou -- to znamenáže dostanu hovno a když z toho hovna budu chtítkoupit auto alespoň stejné úrovně co jsem měl tak si ještě tak 15-20 přihodím a po tu dobu než dostanu od nich tu almužnutak chodím každý den do práce 8km pěšky ??? kurva kde to jsme
Takhle je to tady bohužel nastavený, poškozenej vždycky ostrouhá, protože pachatel/viník má chudáček svoje práva a musí se na něj brát ohled.

Ty se můžeš soudit, ale zaplatíš to a ztratíš čas. Správně bys měl dostat vyplacenou hodnotu auta a šmitec. Takže by ti pojišťovna měla dát 30k a s autem si dělej co chceš.

Jenže...

Co platím pojistky tak ode mě dostali dobře přes 1/4 mil. Za co kdyby, ale schovaný je tam u nich nemám, co kdyby se něco stalo, to už je dávno prožraný, pak se škody proplácet nechce.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

20. 11. 2019, 8:38

jinak pokud by někdo chtěl zkusit dělat toho likvidátora lépe :) : https://kooperativa.jobs.cz/detail/?id= ... d0&rps=233
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

20. 11. 2019, 9:26

brutal píše: 20. 11. 2019, 8:38 jinak pokud by někdo chtěl zkusit dělat toho likvidátora lépe :) : https://kooperativa.jobs.cz/detail/?id= ... d0&rps=233
týjo ty jim nějak fandíš ty jsi jeden z nich ??
hele jinak já psal že ten likvidátor byl opravdu velice rozumný člověk - navíc není zaměstananec , ale smluvní . a fakt s ním byla rozumná řeč a dokonce i dostporadil co a jak
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

20. 11. 2019, 9:44

packa píše: 20. 11. 2019, 9:26 týjo ty jim nějak fandíš ty jsi jeden z nich ??
To vůbec ne, ve skutečnosti pojišťovny jako takové taky nemám moc v oblibě. Ale posledních 6 let píšu SW, který se všema velkýma poskytovatelama na trhu komunikuje a vyměňuje si data, tím pak člověk trochu načichne :D
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

20. 11. 2019, 10:34

To jsou ty algoritmy pojistných podvodů?
brutal
Příspěvky: 601
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

20. 11. 2019, 11:09

to bohužel ne - já dělám jenom nezajímavé věci kolem pojištění vozidel a zaměstnanců, naprostá nuda nuda šeď šeď...
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

20. 11. 2019, 11:15

DwPetr píše: 20. 11. 2019, 8:31
Co platím pojistky tak ode mě dostali dobře přes 1/4 mil. Za co kdyby, ale schovaný je tam u nich nemám, co kdyby se něco stalo, to už je dávno prožraný, pak se škody proplácet nechce.
předpokládám, že se bavíš o havarijním pojištění :wink: pokud ne a započítáváš do toho povinné ručení ze zákona ! tak to je nesmysl, proto se to jmenuje povinné aby ten poškozený vydyndal z tvojí pojišťovny jen tolik na kolik má koule a zákonem ti to stát nařizuje, to že to ta pojišťovna ojebává je pochopitelné a dokoce tam na to má určené lidi, stejně jako TV poplatky kde za padesát let nasolíš dvořákovi 80 litrů ani nemrkneš a na tv třeba ani nebudeš koukat :D

jasně, u aut do 100k a těch co kouží kolem komína to asi nemá cenu, ale u dražších s kterýma brouzdáš po světě se už havarijko vyplatí, mám spousty let all a už jen pro ten pocit cesty kamkoli v klidu je to k nezaplacení, přitom ten rozdíl cen v roční platbě není zas tak markantní ......v rámci diskuze a následků, jako příklad uvedu střet se zvěří, který je opravdu hodně častý, tady u nás častější, než když to do tebe někdo nakýbluje, ty máš dokonce povinnost ohlásit to správci honitby, ten odjede, vyvrhne, zamává ani nepoděkuje a pádí na guláš.........od pojišťovny dostaneš samozřejmě velký hovno :D
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4879
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

21. 11. 2019, 9:07

Většinu asistenček zakládají bývalí policajti a pojištováci. Jejich činnost je prakticky naprosto srovnatelná se šmejdama, přesto je denně vídám po městě u nehod. Kdyby pojištovny i legislativa jen toršku chtěli najdou na ně páky. To samé pojištovací podvody s primitivním scénářem. Firma či týpek doveze vrak, nastrojí do pseudo pěkna, pojistí a totálně nabourá. Tento scánář je chronicky profláknutý a 30 roků od revoluce stále funguje. Nedokážu pochopit, obzvlášt, když tady mluvíme o nových a nových softwarech, proč tohle stále lidem prochází. Díky všem výše jmenovaným platíme každý rok především za povinné víc a víc :-(
Odpovědět

Zpět na „Prevazne nevazne“